grudzień 2022
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

gmina czarna


korzeszow

oke krakow

logomen

bip logo 2

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22

W środę 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 8 w kościele parafialnym, następnie w szkole w sali gimnastycznej odbędzie się akademia. W przestrzeni wspólnej uczniowie zobowiązani są do noszenia maseczek. Uczniowie poszczególnych klas ustawiają się na akademii w miejscu wskazanym przez Wychowawcę.

Wychowawcy:

klasa "0"- P. Dorota Bartnik

klasa I - P. Danuta Mroczek

klasa II - P. Magdalena Stanoch

klasa III - P. Marzena Kasprzyk

klasa IV - P. Marta Jędrzejczyk

klasa V - P. Violetta Wodzińska

klasa VII - P. Agnieszka Wałaszek

klasa VIII - P. Beata Lipińska.

Z powodu ograniczeń epidemicznych nie mogą wziąć udziału w akademii wszyscy Rodzice. Wyjątkowo mogą wejść do sali gimnastycznej Rodzice najmłodszych uczniów: z klasy "0" i kl. I oraz Rodzice uczniów, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole.

Pozostali Rodzice mogą uczestniczyć w spotkaniu z Wychowawcami w klasach (z zachowaniem dystansu) po zakończeniu akademii:

klasa "0" - sala nr 1

klasa II - sala nr 3

klasa III - biblioteka

klasa I - sala nr 2

klasa IV - sala nr 4

klasa V - sala nr 8

klasa VII - sala nr 5

klasa VIII - sala nr 7.

Przepraszamy za niedogodności, życzymy wszystkim zdrowego i udanego roku szkolnego.

                                                                                                          Rada Pedagogiczna SP w Chotowej

Zapisy uczniów do szkoły i przedszkola na rok szkolny 2021/2022

Dyrektor Szkoły informuje, że do 26 lutego trwają zapisy uczniów do szkoły oraz dzieci 5-letnich i 6-letnich do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2021/22.

Uprasza się również o pilne zgłaszanie nowych uczniów, którzy zamierzają podjąć naukę w klasie pierwszej i klasach wyższych, by można było ich uwzględnić w planie pracy szkoły oraz w  dotacji podręcznikowej.

Zawieszenie zajęć w oddziale przedszkolnym

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Chotowej informuje, że zawiesza działalność oddziału przedszkolnego w szkole do 24 maja 2020 roku.

        W okresie, gdy działalność placówki jest zawieszona, nauczyciele nadal prowadzą zajęcia przy wykorzystaniu metod i technik kształcenia na odległość.

Dni wolne od zajęć

Działając na podstawie § 5 ust. 2 pkt. 1 lit b. rozporządzenia MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2017 r. poz. 1603 ze zm.), dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Chotowej ustala nowe terminy dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno – wychowawczych w szkole, biorąc pod uwagę harmonogram dyrektora CKE z dnia 24 kwietnia 2020 r. Terminy dni wolnych, ustalone we wrześniu tracą ważność.

Dni wolne od zajęć w związku z egzaminami ósmoklasisty to:

16, 17, 18 czerwca 2020 r.

W przypadku kontynuowania w tym terminie nauczania zdalnego, istnieje możliwość przeprowadzenia części lekcji. Organizacja ewentualnych zajęć w poszczególnych klasach zostanie ustalona na bieżąco, po konsultacjach z nauczycielami.

Dzieci uczą rodziców w domu

dzieci uca rodicow 2020 640x480

Szanowni Rodzice!

Nasza szkoła bierze udział w programie „Dzieci uczą rodziców”. Ostatnio w związku z ograniczeniem pracy szkół została zmieniona formuła programu, by dzieci mogły korzystać z niego w domu.

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i do nauki, w ramach akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji, co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Zachęcamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. „Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem”. W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania.

By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie pojawią się już we wtorek 17 marca.

Materiały można pobrać pod adresem:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

Rozpoczęcie roku szkolnego

2 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. W naszej szkole zostanie on zainaugurowany Mszą Świętą odprawioną w kościele parafialnym o godz. 8, a następnie odbędzie się krótka uroczystość dla społeczności szkoły w sali gimnastycznej. Po niej uczniowie spotkają się z wychowawcami w swoich salach.

Serdecznie zapraszamy Uczniów i Rodziców, życząc jednocześnie zdrowego, pogodnego i pełnego pozytywnych wrażeń roku.

Rekrutacja na rok szk. 2019/20

Informuję, że zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy Czarna w sprawie harmonogramu oraz szczegółowych terminów dokonywania czynności w postępowaniu rekrutacyjnym, składanie wniosków o przyjęcie do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej będzie się odbywało w terminie od 11 lutego 2019 r. do 1 marca 2019 r. do godz. 15. 

                                                                            dyrektor szkoły

                                                                           Alicja Pochodaj-Balasa

Akademia z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Społeczność naszej szkoły włącza się w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tejże okazji w dniu 8 listopada o godzinie 17.00 odbędzie się w sali gimnastycznej naszej placówki akademia poświęcona temu wydarzeniu.

Serdecznie zapraszamy Rodziców, Uczniów, Nauczycieli i Przyjaciół naszej szkoły

                                                           Z poważaniem

                                                                   Alicja Balasa

Zaproszenie na uroczystość przekazania nagrody Empiku

Prezent od Empiku – tysiąc książek dla szkoły w Chotowej

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców i Przyjaciół szkoły na uroczystość przekazania nagrody Empiku. 16 stycznia od godziny 11 po drogach naszej miejscowości będzie się przemieszczał specjalny samochód wyposażony w megafon. Samochód zatrzyma się na parkingu koło remizy OSP, a następnie koło sklepu w pobliżu kościoła. Podróżujący nim aktorzy będą spotykać się z mieszkańcami, czytać fragmenty utworów i rozdawać książki. Jeśli wystarczy czasu, samochód podjedzie również pod Urząd Gminy w Czarnej.

Zapraszamy na spotkania na trasie oraz na uroczystość w szkole o godz. 12.

Poniżej oficjalny komunikat Empiku:

Już 16 stycznia do Publicznej Szkoły Podstawowej w Chotowej przyjedzie specjalna ciężarówka wypełniona tysiącem książek wybranych przez uczniów. To nagroda, którą dzieci wygrały w konkursie „Tysiąc powodów by czytać” zorganizowanym przez Empik. Zwycięska praca otrzymała aż 33 230 głosów, a podstawówka w Chotowej znalazła się w dziesiątce wyróżnionych szkół z całej Polski.

Zanim do szkoły dotrą książki, Empik podziękuje mieszkańcom za ich zaangażowanie. Już od godziny 11.00 specjalni wysłannicy Empiku będą ogłaszać sukces podstawówki w całej miejscowości. A o godzinie 12.00 nastąpi uroczyste przekazanie tysiąca nowych książek do szkolnej biblioteki. Aby wziąć udział w konkursie należało przygotować pracę konkursową, czyli zdjęcie, na którym dzieci zaaranżowały scenkę ilustrującą okładkę dowolnie wybranej książki – „Uczniowie wybrali przedstawienie okładki do książki „Ania z Zielonego Wzgórza”. Wyłonili główne postaci: Anię, Dianę i Gilberta, obmyślili kostiumy i elementy scenografii. Zrobili to w sposób współczesny i symboliczny. Drabina ma oznaczać Zielone Wzgórze oraz dojrzewanie emocjonalne, szczeble zaś to różnorodność przeżyć od przyjaźni przez złość aż do miłości.” – czytamy w opisie zdjęcia.

Pół tysiąca podstawówek z całej Polski zgłosiło się do konkursu „Tysiąc powodów by czytać”, w którym Empik rozdaje szkolnym bibliotekom łącznie aż 10 000 książek. Spośród placówek, które zgłosiły się do konkursu i spełniły wytyczne regulaminu, nagrodzonych zostanie dziesięć szkół podstawowych państwowych lub społecznych. Po tysiąc książek otrzyma pięć małych szkół, w których uczy się do stu uczniów i pięć z większą liczbą chętnych do czytania dzieci, aby wyrównać szanse w głosowaniu. Empik wspiera szkoły w zapełnianiu bibliotecznych półek, już po raz drugi organizując akcję i konkurs pod hasłem „Tysiąc powodów by czytać”. W grudniu Empik przekazał nagrody pierwszym trzem szkołom, pozostałym laureatom przekaże książki do końca stycznia. Uczestnicy programu Mój Empik współtworzą akcję – na ten cel przekazywana jest część każdej transakcji przy użyciu karty, stanowi ona cegiełkę wspierającą rozwój czytelnictwa wśród dzieci i przyczynia się do odkrywania przez nie niezwykłego świata literatury.

strona konkursu: http://www.empik.com/biblioteki
rozdanie książek: https://www.youtube.com/watch?v=zZQrzabw1HM

Szkoły, które wygrały w konkursie:
Szkoła Podstawowa w Szonowicach (woj. śląskie) – 33 943 głosy
Publiczna Szkoła Podstawowa w Chotowej (woj. podkarpackie) – 33 230 głosów
Szkoła Podstawowa im. ks. bpa Franciszka Jaczewskiego w Górkach-Grubakach (woj. mazowieckie) – 32 617 głosów
Szkoła Podstawowa w Lgocie Małej (woj. śląskie) – 14 941 głosów
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Sławęcinie (woj. zachodnio-pomorskie) – 13 847 głosów
Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu (woj. mazowieckie)
– 29 856 głosów
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Myszkowie (woj. śląskie)
– 28 721 głosów
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gostycynie (woj. kujawsko-pomorskie) – 28 254 głosy
Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Pawłosiowie (woj. podkarpackie) – 24 943 głosy
Szkoła Podstawowa w Zielonkach-Parceli (woj. mazowieckie) – 18 944 głosy

Kontakt dla mediów:

Barbara Paczkowska
Business & Culture
tel. 795 919 609
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Monika Marianowicz
Rzecznik Prasowy Empiku
tel.603 114 646
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://twitter.com/RzecznikEmpik


Empik to największa sieć dystrybucji dóbr kultury, wiedzy i rozrywki na polskim rynku, istnieje od 70 lat. To jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich marek i niekwestionowany lider w kategoriach wydawniczych (książki, muzyka, film). Empik organizuje ponad 1500 wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych rocznie, które gromadzą łącznie ponad 100 tysięcy uczestników. Są to przede wszystkim spotkania autorskie (w tym ponad 600 spotkań z autorami książek i 300 spotkań z muzykami) a także koncerty, wystawy i warsztaty kreatywne. W 246 salonach Empik oferuje dziesiątki tysięcy książek, płyt z muzyką, filmów, gier multimedialnych, czasopism, artykułów artystyczno-kreatywnych i papierniczych, zabawek edukacyjnych, gier planszowych, a także bilety na różnorodne wydarzenia. Empik to także jeden z największych sklepów internetowych w Polsce i lider e-commerce w naszym kraju.

 
 
 

Spotkanie dla Rodziców

14 grudnia o godzinie 17 odbędzie się zebranie dla Rodziców uczniów naszej szkoły.
W planie:
- krótka informacja dyrektora nt. bieżących spraw szkolnych,
- konsultacje z wychowawcami - przewidywane oceny za pierwsze półrocze,
- możliwość spotkania z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.
Spotkania z wychowawcami odbędą się w następujących salach:
- klasa "0"   - Pani Dorota Bartnik          - sala nr 1
- klasa 1      - Pani Danuta Mroczek        - sala nr 3
- klasa 3      - Pani Marzena Kasprzyk     - sala nr 2
- klasa 4      - Pani Beata Lipińska          - biblioteka
- klasa 5      - Pani Marta Jędrzejczyk     - sala nr 4
- klasa 6      - Pani Magdalena Tokarczyk - sala na górze
- klasa 7      - Pan Waldemar Kruk          - sala nr 5
- klasa 2G    - Pan Michał Kutrzuba        - sala nr 6
- klasa 3G    - Pan Bogdan Pytel            - sala nr 7.
 

Spotkanie w Centrum Kulturalno - Informatycznym

20 listopada o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne w Centrum Kulturalno - Informatycznym mające na celu zaplanowanie zajęć dla dzieci i młodzieży w najbliższych miesiącach. Pani Agnieszka Sztyc zaprasza na zebranie wszystkich zainteresowanych.

Zakończenie konkursu "Tysiąc powodów by czytać"

Ostatnie tygodnie w naszej szkole upłynęły szczególnie szybko, gdyż byliśmy bardzo zaabsorbowani udziałem w konkursie „Tysiąc powodów, by czytać” organizowanym przez „empik”. Włączyli się do niego wszyscy, którym leży na sercu dobro szkoły, a co za tym idzie, również wzbogacenie księgozbioru, do którego mogą sięgać nasi uczniowie. Zaangażowanie społeczności lokalnej przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Głosowali Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Absolwenci, zaprzyjaźnieni Strażacy oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Mieszkańcy Chotowej, a także sąsiednich miejscowości. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy odpowiedzieli na prośbę o wsparcie naszej akcji swoim czasem, zainteresowaniem, udziałem w głosowaniu, zachęceniem do włączenia się swoich znajomych, krewnych, przyjaciół, współpracowników. Szczególne podziękowanie należy się grupie uczniów z gimnazjum i starszych klas szkoły podstawowej, którzy tak bardzo identyfikowali się z konkursem i włożyli mnóstwo pracy w organizację głosowania. Po raz kolejny przekonujemy się wszyscy, że mamy wspaniałą Młodzież. Dzięki wspólnej pracy uzyskaliśmy nagrodę: 1000 książek do biblioteki szkolnej o wartości 25 000 zł. Na nasz projekt okładki „Ani z Zielonego Wzgórza” wpłynęło 33230 ważnych głosów. Przed nami ważna uroczystość – przekazanie książek. Odbędzie się ona w grudniu lub styczniu, gdyż w tych miesiącach będą spływały do szkoły kolejne partie woluminów. Już dziś zapraszamy na to święto wszystkich Rodziców.

Brawo dla "zabieganych"!

Ostania niedziela była okazją do aktywnego spędzenia wolnych chwil na terenie parku rekreacyjno - sportowego w Czarnej w ramach drugiej już edycji imprezy pod nazwą "Jesienne zabieganie". Wśród uczestników biegu nie zabrakło uczniów z Chotowej, za co serdecznie dziękują nauczyciele wychowania fizycznego, Pani Magdalena Tokarczyk i Pan Michał Kutrzuba, jak też cała nasza szkolna społeczność. Podziękowania kierujemy na ręce Rodziców, którzy chętnie towarzyszyli swoim młodym sportowcom.

Brawa należą się wszystkim uczestnikom, szczególnie gratulujemy jednak Karolinie Pękala z klasy VI za zajęcie najwyższego miejsca na podium oraz Ewelinie Pluta z klasy V za drugą lokatę. Blisko podium byli także Patryk Tokarczyk z klasy III oraz Beata Stolarczyk z klasy VII - oboje zajęli czwarte miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Gratulacje!

Jesienne zabieganie II

Jesienne zabieganie 

Szkoła Podstawowa w Czarnej zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału
we wspólnym bieganiu, które odbędzie się
dnia 8 października (niedziela)
o godz. 1500 w parku w Czarnej.

Biegi odbędą się w kilku kategoriach wiekowych:

  • Ø rocznik 2008 i młodsi – 500m
  • Ø rocznik 2007- 2005 – 800m (dz), 1200m (ch)
  • Ø rocznik 2004-2002 – 800m (dz), 1500m (ch)
  • Ø open – 4000m

Dla zdobywców trzech pierwszych lokat (oddzielnie dziewczęta
i chłopcy) ufundowano puchary.

Zapisy dokonywane są telefonicznie, pod numerem 14 6761011, do dnia 6 października lub w dniu zawodów.

Politechnika Dziecięca

Ruszają zapisy na zimowy semestr zajęć Filii Politechniki Dziecięcej w Dębicy

25 września rozpocznie się rejestracja na nowy semestr zajęć Filii Politechniki Dziecięcej w Dębicy - darmowe zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych w wieku od 7 do 12 lat zamieszkałych w powiecie dębickim. Wykłady odbywają się raz w miesiącu, zawsze w sobotę. Przedsięwzięcie po raz kolejny wspierają finansowo Partnerzy strategiczni projektu: Goodyear Dunlop Polska Sp. z o.o. oraz Firma Oponiarska Dębica S.A., a także nowi Partnerzy firma Darco Sp. z o.o., Nicrometal S.A. oraz Dębicki Park Przemysłowy.
Rejestracji można dokonać online na stronie www.dolina-wiedzy.pl/pd/. Rejestracja jest możliwa po założeniu konta użytkownika na stronie Politechniki Dziecięcej, a następnie uzupełnieniu danych dziecka i zarejestrowaniu go do odpowiedniego miasta. Będzie to możliwe w dniach od 25 września od godz. 10.00 do 1 października do godz. 23.59.59. Rejestrację należy potwierdzić poprzez linka wysłanego automatycznie na adres mailowy podany przy zakładaniu konta.
Na zajęciach Politechniki Dziecięcej poprzez eksperymenty, pokazy czy ciekawe ćwiczenia dzieci odkrywają, że nauka może być doskonałą zabawą. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski. Poruszane tematy dotyczą przede wszystkim nauk ścisłych, w tym m.in. fizyki, chemii, lotnictwa, ale także nauk przyrodniczych.
W nowym semestrze pojawią się nowe tematy, ale także nowi prowadzący. Wykłady jak zawsze będą prowadzone przez popularyzatorów nauki, wykładowców i specjalistów z regionu, jak i z całej Polski. Co fizyka ma wspólnego z muzyką studenci PD dowiedzą się podczas zajęć Niech zabrzmi MUZYKA!. Na zajęciach pt. Czy zmysły można oszukać? spróbują sprawdzić jak nauka może wpłynąć na naszą percepcję. O tym czy przypadek rosnącego nosa Pinokia był prawdziwy dowiedzą się na zajęciach pt. Jak poznać, czy ktoś mówi prawdę?. O tym co i dlaczego staje się przezroczyste będą rozmawiać na wykładzie pt. Pokaż kotku co masz w środku?. W tym semestrze studenci PD dowiedzą się również Jak samolot nauczył się latać? poznając zmieniające się konstrukcje samolotów.

Więcej informacji dotyczących rejestracji oraz zajęć Politechniki Dziecięcej znajduje się na stronie www.dolina-wiedzy.pl/pd

Zajęcia Politechniki Dziecięcej w Rzeszowie organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” od 2009 roku. Wykłady odbywają się także w czterech Filiach: Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych i Stalowej Woli. W Ustrzykach Dolnych zajęcia skierowane są do dzieci z gminy Ustrzyki Dolne, w Mielcu dla wszystkich mieszkających w powiecie mieleckim, w Dębicy z powiatu dębickiego, a w Stalowej Woli zamieszkałych na terenie powiatu stalowowolskiego. Liczba uczestników zajęć w Rzeszowie oraz Filiach przekroczyła 12 tysięcy.

Projekt edukacyjny ,,CZAS NA ZDROWIE”

Realizujemy projekt edukacyjny ,,CZAS NA ZDROWIE” pod patronatem Fundacji Banku Ochrony Środowiska, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi,  Agencja Rynku Rolnego oraz przez Rzecznika Praw Dziecka.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Copyright All Right Reserved © Szkoła Podstawowa w Chotowej 2017

1dd908627f94d62cdf2933b7293cd742.jpg
fcb2f0f23000e1c738af5b0176bdf26f.jpg
5093853454a9c924f3f9c6de2759468a.jpg
02887c57c1bf6cd4247be74faa4b9df1.jpg