- Szczegóły
- Odsłon: 1194
Dwoje uczniów z naszej szkoły zostało nagrodzonych w Gminnym Konkursie z okazji Dnia Matki „Tobie, Mamo”, który zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Brytyjskich w Żdżarach we współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Czarnej.
Uczniowie pisali listy adresowane do mam –osób istniejących w rzeczywistości lub postaci fikcyjnych. Organizator za cel stawiał sobie kształtowanie umiejętności pisania listów, swobodnego wyrażania myśli, uczuć oraz rozwijanie wyobraźni.
Kacper Socha z klasy V otrzymał wyróżnienie a Martyna Cabaj z kl. 7 zajęła I miejsce. Naszą szkołę reprezentowali także uczniowie z klasy III szkoły podstawowej i pisali wiersze poświęcone Mamie. Wręczenie nagród odbyło się 16 czerwca. Na tę uroczystość zostały zaproszone mamy wszystkich laureatów konkursu. Przy pięknie ustrojonym stole, przy herbatce w porcelanowej zastawie mamy słuchały listów, które pisali do nich córki i synowie. Chwile wzruszeń, niezapomnianych przeżyć głęboko wryły się w serca. Wszyscy byli pod wrażeniem zdolności młodych literatów. Organizatorzy przygotowali ciekawą część artystyczną, dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz pokazały swe taneczne umiejętności.
Uczniów przygotowała p. Violetta Wodzińska i p. Marzena Kasprzyk.
- Szczegóły
- Odsłon: 1316
Okres nauki szkolnej dobiegł końca. Wreszcie nadszedł czas na długo oczekiwane wakacje i odpoczynek. 21 czerwca odbyła się akademia, podczas której zostali pożegnani najstarsi uczniowie naszej szkoły. Pani Dyrektor Alicja Balasa podsumowała miniony rok szkolny. Podziękowała nauczycielom, uczniom i rodzicom za całoroczną współpracę. Potem uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce, odebrali nagrody z rąk wychowawców.
Uczniowie wyróżnieni za wysokie wyniki w nauce to:
SZKOŁA PODSTAWOWA:
Klasa I: Błażej Drożdż, Lena Gruszowska, Aleksandra Kochanowska, Kacper Niedbalec, Miłosz Urbańczyk
Klasa II:- brak rocznika
Klasa III: Patryk Tokarczyk, Hubert Waśko, Arkadiusz Szuba, Emilia Kutrzuba, Julia Mika, Paulina Szerszeń, Kinga Tadla, Aleks Milas, Sandra Modelska, Patryk Balasa
Klasa IV: Bartek Staniec, Patryk Drożdż
Klasa V: Anna Pytel, Zuzanna Stanoch, Aleksandra Tokarczyk, Mateusz Łaba, Maciej Gierula
Klasa VI: Daniel Szygut
Klasa VII: Katarzyna Brzeska, Emilia Szerszeń, Martyna Cabaj
GIMNAZJUM:
Klasa II: brak
Klasa III: Zuzanna Lipińska, Jakub Gąsior
Uczniowie wyróżnieni za frekwencję to:
SZKOŁA PODSTAWOWA:
KL.I: Miłosz Urbańczyk
Kl.III: Paulina Szerszeń
Kl.IV: Sylwia Czuba, Patryk Drożdż, Kacper Waśko
Kl.V: Zuzanna Stanoch
Kl.VI: Karolina Pękala, Jakub Hals
Kl.VII: Wiktoria Świątek, Michał Urbańczyk
GIMNAZJUM:
Kl. II: brak
Kl.III: brak
Pani Marta Jędrzejczyk uhonorowała dyplomami i książkami najlepszych czytelników.
Po zakończeniu części oficjalnej – gimnazjaliści z klasy II przygotowali wesoły program artystyczny dla wychowawcy kl. III gimnazjum p. Bogdana Pytla. Był to sprawdzian ze znajomości charakterów pięciorga wychowanków. Każdy otrzymał na pamiątkę miły upominek i niebieską szarfę absolwenta szkoły. Uczniowie z II gimnazjum wręczyli starszym kolegom duży tort
i zaprosili na słodkim poczęstunek.
Przyszedł czas na część artystyczną w wykonaniu trzecioklasistów. Zuzia, Michał, Kuba, Filip i Dominik zachwycili wszystkich zdolnościami aktorskimi, pomysłowością i niebanalną formą przekazu. Wręczyli nauczycielom czerwone róże, podziękowali za lata nauki, zrozumienie i wsparcie.
Potem przy stołach zastawionych pysznym ciastem i napojami zasiedli absolwenci, ich o rok młodsi koledzy, nauczyciele oraz rodzice. Jeszcze przez jakiś czas mogli powspominać chwile spędzone w chotowskiej szkole.
Na absolwentów czekała jeszcze jedna niespodzianka. Pan Bogdan Pytel przygotował pokaz multimedialny o każdym ze swoich wychowanków z cyklu „Chotowska Wytwórnia Filmowa” – przedstawia. Patrząc na zdjęcia, wspominali zerówkę, pierwsze lata nauki, szkołę podstawową i lata gimnazjum. Nie brakło także wspomnień ze wspólnych wycieczek, konkursów, ognisk
i dyskotek. Czas płynął wesoło, ale i tęskno.
Piątek (22 czerwca) rozpoczął się dla uczniów mszą św. o godzinie 8.00
w kościele parafialnym w Chotowej, którą odprawił ks. Józef Majka. Po nabożeństwie wszyscy przyszli do szkoły, aby odebrać świadectwa ukończenia kolejnej klasy albo, w przypadku klasy III gimnazjum, ukończenia szkoły. Swoje ostatnie świadectwo w Chotowej odebrali: Michał Bała, Filip Gliwa, Jakub Gąsior, Zuzanna Lipińska i Dominik Pasik.
- Szczegóły
- Odsłon: 1294
19 czerwca odbył się piknik szkolny dla uczniów klas od 0 do III gimnazjum. Pogoda dopisała. Świeciło słońce i powiewał lekki wiatr, który na pewno pomagał wielu uczestnikom zmagań sportowych. Kto chciał, mógł sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe w następujących konkurencjach:
- mecz piłki nożnej
- wyścig rowerowy
- przeciąganie liny
- bieg w workach
- turbokozak, czyli rzuty karne z zawiązanymi oczami
- dwa ognie
Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji sportowych czuwał p. Michał Kutrzuba oraz nauczyciele z nauczania początkowego. Na zmęczonych sportowców i nie tylko -czekały upieczone kiełbaski, które doglądał p. Bogdan Pytel. Zapach grilla roznosił się hen daleko i kusił wielu smakoszy smażonych pyszności.
Wśród zieleni na kocach beztrosko odpoczywali po wielu miesiącach nauki dzieci i młodzież. Pragnienie gasili domowymi sokami, wodą mineralną a na deser były ciastka i lody. Czerwcowe leniuchowanie umilała muzyka oraz rozmowy i wesoły humor. Piknik szkolny okazał się świetnym pomysłem na integrowanie społeczności szkolnej.
- Szczegóły
- Odsłon: 1273
18 czerwca kl. III i II gimnazjum zorganizowały imprezę literacką Liryka na pikniku. Głównym celem zajęć jest kształtowanie odwagi, otwartości
w wyrażaniu uczuć i uwrażliwianie na kulturę słowa. W tym dniu wychodzimy na szkolne podwórko i wśród przyrody czytamy ulubione wiersze. Młodsi uczniowie biorą udział w licznych zadaniach, które przygotowali gimnazjaliści. Dotyczą one środków artystycznych, związków frazeologicznych oraz przedstawiania uczuć „metodą rzeźby”. Ostatnie zadanie wywołało wiele emocji i rozbudzało wyobraźnię. Ćwiczenia podobały się uczniom, wpłynęły na aktywność i uczyły- bawiąc. Były to lekcje języka polskiego inne od wszystkich. Zajęcia przygotowały: Violetta Wodzińska i Marta Jędrzejczyk.
- Szczegóły
- Odsłon: 1254
Uczniowie kl. III gimnazjum pod kierunkiem liderki Zuzanny Lipińskiej przez kilka tygodni pracowali nad przygotowaniem projektu językowego, którego celem było przybliżenie atrakcyjności jednego z krajów arabskich oraz zachęcenie do nauki języka angielskiego i dalekich podróży. Gimnazjaliści zwrócili szczególną uwagę na położenie geograficzne, walory turystyczne, bogactwo, rozwój motoryzacji, gospodarki i nowoczesnej infrastruktury. Finałem projektu był pokaz multimedialny dla uczniów od kl. IV do III gimnazjum. Zuzanna Lipińska opowiadała o Emiratach Arabskich po angielsku, a koledzy tłumaczyli na język polski. Prezentacja bardzo się spodobała widowni, największe wrażenie wywarły okazałe hotele, drapacze chmur, sztuczne plaże, ogrody, parki rozrywki i wielohektarowe centra handlowe. Młodsi uczniowie docenili zdolności językowe i zamiłowanie do podróży starszej koleżanki, nie kryli zachwytu jej piękną wymową angielską. Z obserwacji zachowania uczniów w czasie prezentacji wynika, iż nabyli przekonania, że nauka języków jest ważnym elementem kształcenia we współczesnym świecie.
- Szczegóły
- Odsłon: 1246
12 czerwca klasa II gimnazjum zaprezentowała projekt edukacyjny pt. „Czytam, dlatego tworzę”. Zaprosiliśmy nauczycieli, koleżanki i kolegów z klas: V, VI, 7 i III gimnazjum. To podsumowanie dwuletniej innowacji polonistyczno-czytelniczej, która była wdrażana w naszej szkole. Opracowaliśmy pokaz multimedialny ze zdjęciami i notatkami o naszych działaniach. Potem w formie zabawowej sprawdzaliśmy wiadomości o lekturach, czytaliśmy fragmenty książek. Autorkami tych ciekawych zadań były: Monika Bała i Amanda Skóra. Poprawną odpowiedź nagradzaliśmy słodkościami. Młodsi rozwiązywali rebusy przygotowane przez naszą koleżankę Kingę Kutrzubę. Dużo emocji dostarczyła krzyżówka z hasłem „beletrystyka”, którą ułożyła Martyna Krystek oraz krótki film o wrażeniach naszych koleżanek z uczestnictwa w ciekawych formach projektu. Montażem filmu zajął się nasz kolega Kacper Gęza. Projekt wszystkim się podobał i dostaliśmy wiele braw. Na zakończenie Iza Brzeska zachęciła do czytania książek na wakacjach, bo w naszej bibliotece mamy wiele nowych lektur z Empiku.
- Szczegóły
- Odsłon: 1283
„Wakacje z książką” to temat szkolnego konkursu czytelniczo-plastycznego dla klas IV –VI. Uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat zachęcający do czytania książek podczas wakacji. Powstało wiele ciekawych prac w różnych technikach
i w różnych formatach. Jury oceniło plastyczne zmagania, wyobraźnię i estetykę, i tak wyłoniło zwycięzców. Nagrodzenie otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki, przybory szkolne i inne upominki.
I miejsce -Anna Pytel i Zuzanna Stanoch z kl. V
II miejsce -Aleksandra Tokarczyk kl. V i Patryk i Drożdż kl. IV
III miejsce- Sylwia Czuba kl. IV i Anna Szygut kl.V
Wyróżnienia dla uczniów z kl.V: Dawid Pasternak, Jakub Wilczyński, Maciek Gierula, Bartek Zator, Mateusz Łaba, Jakub Warchałowski
Pani dyrektor szkoły Alicja Balasa podziękowała za udział w konkursie i wyraziła przekonanie, iż uczniowie w czasie wolnym od nauki nie zapomną o czytaniu książek. Prace plastyczne zostały wywieszone na gazetce szkolnej. Gratulacje!
Konkurs przygotowały nauczycielki: Marta Jędrzejczyk i Violetta Wodzińska
- Szczegóły
- Odsłon: 1175
By od najmłodszych lat rozwijać wśród dzieci zainteresowanie książką, 29 maja w naszej szkole odbył się „Konkurs pięknego czytania”. To zmagania uczniów z klas od 3 do 6 szkoły podstawowej. Chętni wybierali sobie fragment tekstu prozatorskiego bądź wiersze i chwalili się techniką czytania. Jury pod uwagę brało następujące kryteria:
- modulację głosu
- zwracanie uwagi na znaki interpunkcyjne
- dobór tekstu (jego atrakcyjność)
- krótką promocję książki
- ogólny wyraz artystyczny
To niezwykłe spotkanie z książką miało miejsce w szkolnej bibliotece, która ostatnio wzbogaciła swój księgozbiór o wiele ciekawych pozycji z rynku wydawniczego. Wśród publiczności siedzieli uczniowie z klasy III gimnazjum
i od czasu do czasu prezentowali młodszym koleżankom i kolegom wiersze, ciekawostki i fragmenty opowieści z Płomyczka. Zapewne przypominali sobie swoje młode lata tuż przed opuszczeniem murów tej szkoły. Rywalizacja była zacięta. Każdy starał się zaprezentować z jak najlepszej strony. Uczniowie czytali wiersze Jana Brzechwy, Aleksandra Fredry, baśnie, bajki, powieści młodzieżowe i opowiadania. Występ na forum niejednego onieśmielił. Trema nawet u najodważniejszych czasami utrudniała koncentrację.
Wszyscy z niecierpliwością czekali na wyniki. Jury podliczyło punkty
i nastąpił tak długo oczekiwany moment. Pani dyrektor szkoły Alicja Balasa pogratulowała i wręczyła zwycięzcom dyplomy, książki i kolorowe zakładki. Podziękowała też uczniom za rozwijanie zainteresowań czytelniczych, które trzeba pielęgnować i upowszechniać wśród dzieci i młodzieży.
Następnego dnia dzieci z kl. 3 sp przyniosły do szkoły nagrody książkowe
i wraz z panią Marzeną Kasprzyk zorganizowały lekcję języka polskiego
w bibliotece. Nie było nikogo, kto nie trzymałby w ręce książki i nie czytał. Nawet uczniowie, którzy nie brali udziału w konkursie, szukali na bibliotecznych półkach ciekawych lektur. Dobry przykład i motywacja zapewne odegrały tu dużą rolę.
Konkurs zorganizowały nauczycielki: Marta Jędrzejczyk, Marzena Kasprzyk, Magdalena Tokarczyk i Violetta Wodzińska.
Oto wyniki konkursu:
I grupa -klasa III SP
I miejsce: Sandra Modelska
II miejsce: Arkadiusz Szuba, Hubert Waśko
III miejsce: Kinga Tadla
wyróżnienia:
Szymon Sztyc,
II grupa-klasa IV
wyróżnienia: Sylwia Czuba, Oliwia Reguła, Patryk Drożdż
klasa V, VI
I miejsce: Anna Pytel, Aleksandra Tokarczyk
II miejsce: Anna Szygut, Zuzanna Stanoch
III miejsce: Karolina Pękala
wyróżnienia:
Dawid Pasternak, Kacper Socha, Jakub Wilczyński, Ewelina Pluta
- Szczegóły
- Odsłon: 1187
Trzech uczniów z klasy III gimnazjum: Michał Bała, Filip Gliwa i Dominik Pasik oraz trzy uczennice z klasy II gimnazjum: Amanda Skóra, Martyna Krystek oraz Monika Bała działają w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej OSP Chotowa.
W Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych 2018 w Głowaczowej drużyna męska i żeńska zajęły I miejsce. Przez trzy tygodnie wszyscy wytrwale ćwiczyli, by wypaść jak najlepiej. Doping, wola walki i umiejętności zadecydowały
o zwycięstwie OSP Chotowa. W dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza
z przeszkodami i ćwiczenia bojowe zdeklasowali przeciwników. Zwycięzcy otrzymali puchar, dyplom oraz wiele braw od licznej widowni.
- Szczegóły
- Odsłon: 1395
30 uczniów z naszej szkoły z klas od 0 do V wstąpiło 1czerwca do Dziecięcej Drużyny Pożarniczej i uroczyście odebrało imienne akty powołania. Wręczali je: Wójt Gminy Czarna- Józef Chudy oraz Prezes OSP Chotowa – Sławomir Stolarczyk. Do głównych założeń powstania drużyny należą: popularyzowanie wśród dzieci znajomości przepisów przeciwpożarowych i zasad postępowania na wypadek pożaru oraz kształtowanie postaw prospołecznych.
Kolejnym punktem uroczystości był krótki montaż słowno-muzyczny, który powstał pod opieką p. Doroty Bartnik i jej wychowanków z klasy 0. Uczennica Angelika Modelska powitała gości i zaprosiła do wysłuchania piosenek „Pali się”, „Straż pożarna” i wierszy o ciężkiej pracy strażaków.
W tym dniu na małych strażaków i inne dzieci czekało wiele atrakcji. Kto chciał, mógł sprawdzić swoje umiejętności na torze przeszkód przygotowanym przez strażaków z OSP Chotowa albo wziąć udział w ciekawych konkurencjach sportowych pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego- pani Magdaleny Tokarczyk i p. Michała Kutrzuby. Na zwycięzców czekały słodkie nagrody. Dużo zabawy dostarczała także dmuchana zjeżdżalnia, popcorn, domowe soki oraz ciasta pieczone przez rodziców. Nasi uczniowie już wiele razy brali udział w mini zawodach, akcjach i spotkaniach edukacyjnych związanych z ochroną przeciwpożarową i z pewnością będą dumnie reprezentować swoją jednostkę i całą gminę.
- Szczegóły
- Odsłon: 1275
Pod takim hasłem- 25 maja 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona najukochańszej osobie na świecie- mamie, czyli Dzień Matki. Z tej okazji dzieci z klas 0-III zaprosiły wszystkie mamy, aby obejrzały część artystyczną. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i odgrywali humorystyczne scenki tematyczne. Pięknie zaprezentowała się klasa 0 podczas tańca. Nie obyło się bez wzruszeń, gdyż niejednej mamie popłynęła po policzku łza radości. Po wręczeniu prezencików i kolorowych laurek oraz złożeniu życzeń dzieci zaprosiły mamusie na słodki poczęstunek. Najmłodsi uczniowie byli dumni, że w tak piękny sposób mogli podziękować mamom za wszystko, co dla nich zrobiły i robią.
Uroczystość przygotowały nauczycielki: p. Dorota Bartnik, p. Danuta Mroczek i p. Marzena Kasprzyk.
- Szczegóły
- Odsłon: 1289
Od rana 22 maja 2018 roku słychać było muzykę i śpiew z sali gimnastycznej. Uczennice klasy V Zuzia Stanoch i Ania Pytel przeprowadzały ostatnie próby pod kierunkiem Pani Agnieszki Wałaszek. Postanowiły spróbować swoich sił w XVI Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, który odbył się w Róży. Po raz pierwszy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Gminy Czarna zamiast w konkursie piosenki obcojęzycznej mieli zmierzyć się z piosenkami polskimi. Organizatorzy podzielili uczestników na trzy kategorie wiekowe: klasy I-III, IV-VI oraz najstarsza (kl.VII i gimnazjalne).
Nasze reprezentantki wystąpiły w grupie drugiej i wykonały piosenki: Zuzia – „Ene due rabe swing”, natomiast Ania – „O mnie się nie martw”. Obie po swoim występie zebrały gromkie brawa od licznej publiczności. Z pozytywnym wrażeniem widzów zgodny był również werdykt jury. Trzyosobowa komisja postanowiła, że Zuzi Stanoch za jej niekonwencjonalny występ należy przyznać drugie miejsce, natomiast pełne wdzięku wykonanie Ani Pytel przyznano wyróżnienie. Obydwie dziewczynki otrzymały również nagrody rzeczowe oraz serdeczne gratulacje jury oraz organizatorów. Poznały również kilka koleżanek i kolegów, dla których śpiew i muzyka to pasje i często sposób na spędzanie wolnego czasu.
- Szczegóły
- Odsłon: 1290
Konkurs został zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Głowaczowej oraz Gminne Centrum Kultury i Promocji w Czarnej. Celem zmagań poetyckich było przypomnienie i przybliżenie postaci Jana Pawła II –człowieka, papieża, świętego. Każdy uczestnik miał sformułować zadanie matematyczne w formie wiersza nawiązującego tematycznie do życia i działalności wielkiego Polaka.
Nasza szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy VII: Katarzyna Brzeska i Martyna Cabaj. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 22 maja. Martyna Cabaj została wyróżniona za wiersz pt.”Polak papieżem”. W nagrodę otrzymała pamiątkowy dyplom, film biograficzny o Janie Pawle II i książki.
Uczennice do konkursu przygotowała p. Violetta Wodzińska.
- Szczegóły
- Odsłon: 1285
„Moje spotkania z przyrodą”- to temat Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego, który corocznie organizuje Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Jaśle pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Skierowany jest do uczniów klas IV-VI i podzielony na kategorię plastyczną i literacką. Zadanie uczestników polega na napisaniu pracy literackiej na temat „Moje spotkania z przyrodą”. Z naszej szkoły trzy uczennice z kl. 5 napisały wypracowania. Są to: Ewelina Pluta, Anna Pytel i Zuzanna Stanoch.
Wśród 146 prac nadesłanych na konkurs Jury zainteresowała praca Zuzanny Stanoch. Zuzia napisała opowiadanie o swojej ukochanej kotce Milce. Organizatorzy zaprosili dziewczynkę wraz z opiekunem p. Violettą Wodzińską na uroczyste wręczenie nagród, które odbyło się 15 maja 2018r.
Gospodarze przygotowali krótki program artystyczny dla laureatów i finalistów.
Następnie zastępca burmistrza miasta Jasło wraz z przewodniczącą Jury oraz dyrektorem szkoły wręczali dyplomy oraz upominki wszystkim nominowanym. Zuzia otrzymała gratulacje oraz Dyplom Finalisty IX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pod hasłem „Moje spotkania z przyrodą”. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
- Szczegóły
- Odsłon: 1312
W ramach tegorocznych obchodów Tygodnia Bibliotek Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy zaprosiła dzieci w wieku 6 - 13 lat na Noc Bibliotek. Już po raz drugi nasi uczniowie z klas V i VI brali udział w zabawach w Strefie Dzieci.
Na początku wszyscy obejrzeli pokaz multimedialny „Symbole narodowe Polski”, który przedstawił i omawiał pracownik IPN z Rzeszowa – Maciej Rędziniak. Była to okazja do przypomnienia ważnych wydarzeń z historii naszej ojczyzny, świąt narodowych i legendy o Lechu. Na pamiątkę dzieci otrzymały kolorowe zakładki do książek z symbolami Polski.
Później w Bibliolandii trwała zabawa w trzech grupach integracyjnych. Dzieci kleiły kotyliony biało-czerwone, malowały Reksia, wykonywały ćwiczenia sprawnościowe, rozwiązywały łamigłówki i śpiewały. Każdy mógł zaprezentować swoje zdolności, wykazać się spostrzegawczością czy wiedzą przyrodniczą. W przerwie na uczestników czekały ciasteczka i napoje. Ostatnim punktem spotkania była rozmowa z pisarką książek dla dzieci- Józefą Drozdowską, która czytała swoje wiersze, opowiadała o pracy i prezentowała ilustracje namalowane przez dzieci niepełnosprawne.
Nocne spotkanie w bibliotece bardzo podobało się uczniom i przyniosło wiele pozytywnych wrażeń. Wycieczkę zorganizowały nauczycielki: Marta Jędrzejczyk, Magdalena Tokarczyk i Violetta Wodzińska.
- Szczegóły
- Odsłon: 1348
W maju rozstrzygniętym został Powiatowy Konkurs Plastyczny organizowany przez Sanepid w Dębicy dotyczący zdrowego stylu życia i profilaktyki. Adresowany był do uczniów klas 0-III. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 6 uczniów z kl. 0: Julka Poproch, Alan Lepak, Maciek Stanoch, Natalia Mycek, Angelika Modelska i Julka Rudy. Łącznie na konkurs wpłynęło 200 prac, a nagrodzono tylko trzy z nich. Miło nam donieść, że w tym wąskim gronie znalazła się praca Julki Rudy, która otrzymała całą reklamówkę cennych nagród, a pozostałym wręczono dyplomy-podziękowania za wzięcie udziału w konkursie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Dzieci przygotowała pani Dorota Bartnik.
- Szczegóły
- Odsłon: 1355
„Najwyższą formą materii jest człowiek- Ziemi mieszkaniec.
Najwyższą formą istnienia- świadome jego działanie.
Najwyższą formą działania- walka o pokój tej Ziemi.
Najwyższą formą tej walki- siłami walczyć wspólnymi.”
Wierszem Wisławy Szymborskiej rozpoczął się apel zorganizowany w szkole w ramach obchodów Dnia Ziemi.
Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi - to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. My rozpoczęliśmy ten szczególny dzień od przybliżenia jego idei przez uczniów klasy VII i II gimnazjum. Kasia Brzeska przedstawiła opracowaną prezentację ,,Zagrożenia i ochrona przyrody”
Uczniowie klasy trzeciej przedstawili relację z odbytego spaceru po naszej miejscowości, która miała formę prezentacji multimedialnej pt.”Wiosna w Chotowej”. Wykonali ją pod opieką wychowawczyni p. Marzeny Kasprzyk. Dzieciaki pokazały na zdjęciach ciekawe okazy przyrodnicze jakie widziały podczas wycieczki terenowej. Zaprezentowały także miejsca zaśmiecone. Zachęcały wszystkich uczniów naszej szkoły do zadbania o czystość najbliższego otoczenia. Z kolei przedszkolaczki w wierszach i piosence o wiośnie zachwycały się tą piękną porą roku.
Szkolny DZIEŃ ZIEMI został przygotowany przez panie: Marzenę Kasprzyk, Dorotę Bartnik, Anielę Dydo.
- Szczegóły
- Odsłon: 1352
26 kwietnia w Publicznym Przedszkolu w Przyborowie odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Wiosna w poezji dziecięcej” adresowany do dzieci 5 i 6-letnich. Celem konkursu jest popularyzacja poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, kształcenie pamięci oraz rozwijanie ekspresji i wrażliwości estetycznej. Naszą szkolę reprezentowało dwoje dzieci, które wyłoniono w szkolnym konkursie i byli to: Julia Ruda i Maciej Stanoch. Dzieci wykazały wysoki poziom umiejętności recytatorskich i aktorskich a całość dopełniały piękne i bardzo pomysłowe stroje, i rekwizyty. Julia z Maćkiem otrzymali nagrody i podziękowania za udział w konkursie. Dzieci do konkursu przygotowała pani Dorota Bartnik.
- Szczegóły
- Odsłon: 1388
W dniu 23 kwietnia 2018r. odbyły się kolejne kwalifikacje wstępne do XXIII Konkursu Piosenki pod hasłem „Wygraj sukces”. Na scenie pokazało się 41 wokalistów w 4 kategoriach. Rywalizacje o miejsce do kolejnego etapu były bardzo zacięte. Ten etap odbył się w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Jury w składzie: Małgorzata Leśniak, Maciej Fijałkowski oraz Kazimierz Kozioł do drugiego etapu zakwalifikowało 12 młodych, zdolnych i utalentowanych wokalistów, którzy będą „walczyć na głosy” 3 czerwca w Przeworsku o wejście do finału. Wśród 21 solistów w kategorii klas IV-VI Jury nagrodziło 3 osoby. W tym gronie znalazła się nasza uczennica Zuzia Stanoch, która pod okiem nauczyciela muzyki przygotowała piosenkę „Ene Due Rabe Swing” Andrzeja Poniedzielskiego. Gratulujemy Zuzi kolejnego sukcesu i trzymamy kciuki za finał.
- Szczegóły
- Odsłon: 1318
Pod takim hasłem odbył się w kwietniu turniej wiedzy „Jeden z dziesięciu”. Celem konkursu było promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w czasie wypoczynku i zabaw oraz kształtowanie postaw prozdrowotnych i rozwijających właściwe nawyki. Adresatem zmagań byli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Organizatorzy przygotowali specjalną oprawę tego turnieju: tematyczne gazetki, emblematy, filmy edukacyjne oraz piosenki. Dzieci były świetnie przygotowane i znakomicie radziły sobie nawet z trudnymi zagadnieniami. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkości a najlepsi cenne nagrody finansowane przez Inter Risk Towarzystwo Ubezpieczeń SA Vienna Jnsurance Group.
Turniej opracowały i przeprowadziły pani Magdalena Tokarczyk i pani Dorota Bartnik.
- Szczegóły
- Odsłon: 1292
W dniu 08-05-2018 w Chotowej odbyły się Gminne Zawody Sportowe z lekkoatletyki w trójboju i czwórboju. W zawodach udział wzięły 4 szkoły: SP w Czarnej, SP w Głowaczowej, SP w Jaźwinach i SP w Chotowej.
Trójbój dziewcząt:
I miejsce – SP Czarna
II miejsce – SP Chotowa
III miejsce – SP Jaźwiny
Trójbój chłopców:
I m. – SP Czarna
II m. – SP Chotowa
III m. – SP Jaźwiny
Czwórbój dziewcząt:
I m. – SP Głowaczowa
II m. – SP Czarna
III m. – SP Chotowa
Czwórbój chłopców:
I m. – SP Czarna
II m. – SP Głowaczowa
III m. – SP Chotowa
Dziękujemy szkołom, uczniom za udział w zawodach. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Gminny Organizator Sportu, Pan Michał Kutrzuba.