- Szczegóły
- Odsłon: 1284
Nadszedł koniec roku szkolnego. We wtorek o godzinie 17 odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie z klasy VI i VII pożegnali koleżanki i kolegów z klasy VIII i III gimnazjum. W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, nauczyciele, rodzice, byli absolwenci i mieszkańcy Chotowej. Przygotowana na ten dzień dekoracja podkreślała podniosły nastrój chwili.
Po odśpiewaniu hymnu Pani dyrektor Alicja Balasa podsumowała miniony rok szkolny. Podziękowała nauczycielom, uczniom za całoroczną pracę, rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły. Potem uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce, odebrali nagrody z rąk wychowawców. Wyróżnieni uczniowie to:
SZKOŁA PODSTAWOWA
Klasa I: Justyna Łaba, Daniel Waśko, Jakub Milas, Julia Ruda, Maciek Stanoch, Maciek Bała, Angelika Modelska, Wiktoria Koziara, Mikołaj Kolak
Klasa II: Aleksandra Kochanowska, Lena Gruszowska, Błażej Drożdż, Miłosz Urbańczyk, Kacper Niedbalec, Maksymilian Kolak
Klasa III: brak rocznika
Klasa IV: Patryk Balasa, Aleks Milas, Patryk Tokarczyk, Hubert Waśko
Klasa V: Patryk Drożdż, Bartosz Staniec
Klasa VI: Ania Pytel, Mateusz Łaba, Ola Tokarczyk, Zuzia Stanoch, Maciek Gierula
Klasa VII: Daniel Szygut,
Klasa VIII: Kasia Brzeska, Martyna Cabaj, Kinga Kutrzuba, Emilka Szerszeń,
GIMNAZJUM
Klasa III: Natalia Dybowska
Uczniowie wyróżnieni za 100% frekwencję:
- Aleksandra Kochanowska – klasa II
- Daniel Waśko – klasa I
- Hubert Waśko – klasa IV
- Sylwia Czuba – klasa V
- Michał Urbańczyk – klasa VIII
- Szymon Murtaś – klasa VIII
- Martyna Krystek – klasa III gimnazjum
Następnie Pani Marta Jędrzejczyk nagrodziła dyplomami i książkami najlepszych czytelników, natomiast pan Bogdan Pytel wręczył nagrody uczniom biorącym udział w konkursie geograficznym.
Z kolei uczniowie klasy VI i VII pod okiem wychowawców: Pani Marty Jędrzejczyk i Pani Magdaleny Tokarczyk zaprezentowali wesoły program artystyczny, aby pożegnać swoich starszych kolegów. Wręczyli im pamiątkowe teki ministrów z upominkami i dyplomami. Każdy poczuł się doceniony, a element humoru rozbawiał absolwentów i widzów. Muzyczny akcent tej części uroczystości należał do Ani Pytel z kl. VI, która zaśpiewała piosenkę Anny Wyszkoni pt.” Biegnij przed siebie”. Na osłodzenie smutnych chwil rozstania absolwenci otrzymali dwa piękne i smakowite torty.
Z kolei na scenie wystąpili uczniowie z klasy VIII i III gimnazjum. Zatańczyli poloneza. Przez długie tygodnie, pod okiem Pani Magdaleny Tokarczyk, próbowali wyćwiczyć perfekcyjne kroki i ruchy, by na akademii zaprezentować się z wielka gracją. I tak też się stało. Młodzi tancerze otrzymali wielkie brawa za piękny występ.
Potem przyszedł czas na wspomnienia z przymrużeniem oka. W krótkich scenkach uczniowie przedstawili swoich nauczycieli i pracowników szkoły. Były to zabawne sytuacje, wynik różnych obserwacji.
Na zakończenie, pięknymi słowami i różą dziękowali za naukę, cierpliwość i wychowanie oraz zaprosili na słodki poczęstunek. Wychowawca kl. VIII-Pan Waldemar Kruk i wychowawca kl. III gimnazjum -Pan Michał Kutrzuba i nie kryli wzruszenia, które silnie chwyciło za serca także i uczniów.
Przy stołach zastawionych pysznościami zasiedli absolwenci, ich o rok i dwa lata młodsi koledzy, nauczyciele i rodzice. Był to czas na wspomnienia, rozmowy o wakacjach i nowych szkołach.
Później Pan Bogdan Pytel zaprosił wszystkich na obejrzenie prezentacji multimedialnej, której bohaterami byli tegoroczni absolwenci. Zdjęcia z różnych etapów edukacji szkolnej opatrzone ścieżką melodyjną i odpowiednim komentarzem wywoływały głośny śmiech i łzy wzruszenia. Miło wspominało się naukę od zerówki, szkolne przedstawienia, ogniska, dyskoteki, wycieczki i sukcesy w konkursach.
Środa, 19 czerwca rozpoczęła się dla uczniów mszą św. w kościele parafialnym w Chotowej odprawioną przez ks. Józefa Majkę. Po nabożeństwie wszyscy przyszli do szkoły, aby odebrać świadectwo ukończenia kolejnej klasy lub, jak w przypadku uczniów klasy VIII i III gimnazjum, ukończenia szkoły.
Życzymy bezpiecznych i pięknych wakacji.
- Szczegóły
- Odsłon: 1077
18 czerwca br. Wójt Gminy Czarna przyznał stypendia motywacyjne uczniom, którzy w roku szkolnym 2018/19 osiągnęli wysokie wyniki w nauce, sporcie lub działalności artystycznej.
Podejmując decyzję o przyznaniu stypendium Wójt Gminy brał pod uwagę stanowisko Gminnej Komisji Stypendialnej powołanej w celu zaopiniowania złożonych wniosków.
Zgodnie z Uchwałą NR XLIII/393/2017 Rady Gminy Czarna z dnia 27 września 2017 r. - stypendium może otrzymać uczeń:
- osiągający wysokie wyniki w nauce,
- będący uczestnikiem finału konkursu interdyscyplinarnego lub przedmiotowego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty,
- posiadający potwierdzone osiągnięcia (I, II lub III miejsce na szczeblu krajowym lub zagranicznym) w dziedzinie nauki, kultury, sztuki i sportu.
W tym roku stypendium przyznano 33 uczniom na łączną kwotę 18 000,00 zł.
Z naszej szkoły wyróżniona została uczennica klasy VI – Anna Pytel i uczeń klasy IV - Hubert Waśko.
Gratulujemy
- Szczegóły
- Odsłon: 1055
12 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej w Zdżarach odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Na część finałową zostali zaproszeni laureaci ze swoimi Mamami. Z naszej szkoły wśród nagrodzonych znaleźli się: Zuzanna Stanoch z kl. VI, która zdobyła II miejsce– w kategorii praca literacka i Aleksandra Tokarczyk z kl. VI wyróżnienie w kategorii praca plastyczna. Podczas uroczystej gali uczniowie odczytywali fragmenty prac literackich, a prace plastyczne tworzyły kolorową galerię portretów ukochanych Mam. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Zaproszeni goście mogli posmakować domowych wypieków oraz przy kawie i herbatce obejrzeć ciekawą część artystyczną oraz poczuć się dumnym z uzdolnień swoich dzieci. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy.Uczniów do konkursów przygotowali nauczyciele: Pani Marta Jędrzejczyk i Violetta Wodzińska.
- Szczegóły
- Odsłon: 1073
11 czerwca uczniowie klasy III gimnazjum i VIII ze Szkoły Podstawowej w Chotowej wzięli udział w IV Powiatowym Biegu na Orientację. Kolebką tej dyscypliny sportowej jest Skandynawia. Bieg przeprowadzono w sześciu kategoriach: dziewczęta i chłopcy szkoła podstawowa, dziewczęta i chłopcy gimnazjum, dziewczęta i chłopcy szkoła ponadgimnazjalna. Organizatorem biegu w lasku na Wolicy było II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy i Starostwo Powiatowe w Dębicy. Zawody przeprowadzili nauczyciele II LO w Dębicy: Maciej Kita, Dorota Nowak. Każdy z uczestników otrzymał mapę i kartę zaliczeń. Zadania wymagały sprawności fizycznej, znajomości odczytywania mapy i orientacji w terenie. Pogoda dopisywała, żar lał się z nieba, gryzły komary, ale leśne powietrze dodawało nam energii. Pragnienie gasiliśmy wodą mineralną i w ten sposób uzupełnialiśmy elektrolity. Motywował nas i rzeczowych wskazówek udzielił nauczyciel wychowania fizycznego – Pan Michał Kutrzuba.
Nasze osiągnięcia:
Klasa VIII- kategoria dziewcząt:
I miejsce: Kinga Kutrzuba,
II miejsce: Emilia Szerszeń
III miejsce: Wiktoria Świątek, Gabriela Mycek, Beata Stolarczyk
Kategoria chłopców:
I miejsce: Szymon Murtaś
II miejsce: Michał Urbańczyk, Kamil Gąsior
III miejsce: Damian Skóra, Mateusz Reguła
Kl. III gimnazjum
I miejsce- kategoria dziewczęta: Martyna Krystek, Monika Bała, Amanda Skóra
I miejsce -kategoria chłopcy: Kacper Gęza
Zawody przebiegały w przyjaznej i sportowej atmosferze.
Amanda Skóra kl. III gimnazjum
- Szczegóły
- Odsłon: 1141
3 czerwca uczniowie klasy III gimnazjum i VIII przygotowali imprezę literacką pt. „Liryka na pikniku”. Zebraliśmy się w lasku na terenie szkoły i wśród zieleni czytaliśmy wiersze o miłości, rozstaniu, dojrzewaniu i życiu. Na początku wspólnie wyrecytowaliśmy inwokację z epopei narodowej Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”. Najczęściej koleżanki i koledzy sięgali do twórczości: Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Jana Twardowskiego, Leopolda Staffa, Kazimierza Wierzyńskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Adama Mickiewicza i do fraszek Jana Sztaudyngera. Wymienialiśmy się refleksjami na temat wierszy, mówiliśmy o uczuciach i sytuacji lirycznej. Dużo emocji dostarczył quiz z pytaniami dotyczącymi literatury i nauki o języku. Prawidłowa odpowiedź została nagrodzona jabłkiem lub cukierkiem. Później pracowaliśmy w grupach i tworzyliśmy własne wiersze na wylosowany temat. Powstały zabawne strofy, niektóre były smutne, melancholijne, inne zaś fantastyczne, ale każde bogate w środki artystyczne. Następnie musieliśmy wykazać się wiedzą o melodyjności wiersza i tworzyliśmy różne rodzaje rymów. Ostatnim punktem spotkania było wspólne układanie wiersza, w sytuacji gdy znało się tylko ostatni wyraz w wersie. Powstał długi utwór o smutku, którego potrafi rozgonić dobry kawałek ciasta. Spotkanie z poezją powiązaliśmy z plastycznym wyrazem przeżyć podmiotu lirycznego. Tworzyliśmy plakaty obrazujące różnorodność ludzkich uczuć. Lekcje języka polskiego i sztuki w plenerze były ciekawe, inne niż zazwyczaj. Wszystkim bardzo się podobały i dostarczyły dużo niezapomnianych wrażeń.
Zajęcia przygotowały panie nauczycielki: Marta Jędrzejczyk i Violetta Wodzińska.
Zuzanna Gliwa kl. VIII
- Szczegóły
- Odsłon: 1149
Aż 21 uczniów od klasy V do III gimnazjum wzięło udział w szkolnym konkursie geograficznym „Znam mapę Europy”. Uczestnicy mieli do rozwiązania test wymagający znajomości mapy fizycznej i politycznej Europy.
Konkurs obejmował znajomość położenia na mapie Europy następujących obiektów: państwa i ich stolice oraz większe miasta, regiony, morza, zatoki, cieśniny, wyspy, półwyspy, rzeki, jeziora, góry, wyżyny, niziny, szczyty, wulkany. Należało również umieć dopasować do obiektu (np. miasta, wulkanu, wyspy, szczytu, jeziora) kraj na terenie, którego jest położony.
Po zaciętej rywalizacji okazało się, że zwyciężył uczeń klasy VII Dominik Dziedzic. Kolejne cztery miejsca zajęli gimnazjaliści.
Oto najlepsza „dziesiątka” konkursu:
Miejsce |
Imię i nazwisko |
Klasa |
Liczba punktów (max = 60) |
1. |
Dominik Dziedzic |
VII |
57 |
2. |
Natalia Dybowska |
III G |
54 |
3. |
Monika Bała |
III G |
53 |
4. |
Kacper Gęza |
III G |
50 |
5. |
Martyna Krystek |
III G |
48 |
6. |
Wiktoria Świątek |
VIII |
43 |
7. |
Katarzyna Brzeska |
VIII |
42 |
8. |
Kinga Kutrzuba |
VIII |
41 |
9. |
Michał Urbańczyk |
VIII |
40 |
10. |
Kacper Pękala |
VIII |
27 |
Gratulujemy zwycięzcom, ale również wszystkim pozostałym uczestnikom. Najlepsza "trójka" na końcu roku otrzyma dyplomy i nagrody. Konkurs przeprowadził Pan Bogdan Pytel.
- Szczegóły
- Odsłon: 1078
Corocznie Związek Gmin Dorzecza Wisłoki organizuje „Słoneczne Dni”. Akcja skierowana jest w szczególności do dzieci i młodzieży z terenu 22 gmin należących do Związku. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chotowej kolejny raz biorą udział w zawodach sportowych i konkursach plastycznych. 31 maja w Jaśle uczniowie: Karolina Pękala, Ewelina Pluta i Bartłomiej Zator uczestniczyli w „biegu po słońce” na dystansie 640 metrów. Najlepszą okazała się być Karolina Pękala, która zdobyła II miejsce. Otrzymała pamiątkowy dyplom, puchar, medal. Nagrody wręczał burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian, przewodniczący Zarządu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki Andrzej Czernecki oraz wójt gminy wiejskiej Jasło Wojciech Piękoś.
Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali ciekawe nagrody rzeczowe: plecaki, książki, sportowe koszulki i czapki oraz długopisy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Były to pokazy edukacyjne, konkursy plastyczne, gry i zabawy, wystawy starych przedmiotów związanych z codziennym życiem oraz występ muzyczny Mateusza Mijala. W konkursie plastycznym na temat odnawialnych źródeł energii udział wzięła uczennica klasy VI- Aleksandra Tokarczyk, która narysowała plakat techniką pasteli olejnych i suchych. Do konkursów uczniów przygotowała pani Marta Jędrzejczyk i Magdalena Tokarczyk. Gratulujemy sukcesów.
- Szczegóły
- Odsłon: 1141
29 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji Dnia Dziecka. Tę zabawę zorganizowali wszyscy nauczyciel wraz z Panią Dyrektor.
Na początku uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przyrządziła zdrowe posiłki. Na stolach zagościły ogórki, pomidory, rzodkiewki, sery, jajka, szczypiorek a nawet kiełki. Nasi najmłodsi koledzy zrobili pyszną sałatkę owocową, a my podaliśmy smaczne i kolorowe kanapki.
Gimnazjaliści przygotowali warzywne i owocowe szaszłyki. Wszyscy położyliśmy gotowe smakołyki na długim stole, który stał na świeżym powietrzu. Nie brakło też garnków ze zdrowym kompotem. Wśród szumu drzew, śpiewu ptaków wspólnie degustowaliśmy drugie śniadanie, zdrowe i kolorowe.
Potem nauczyciele rozpalili grilla a my rozłożyliśmy koce w naszym małym lasku koło szkoły. Słychać było rozmowy, śmiechy, to znak że dopisywały nam humory. Każdy dostał pyszną kiełbaskę. Gdy wszyscy już zaspokoili głód, byli najedzeni i pełni energii, zaczęły się rozgrywki. Najpierw odbył się mecz piłki nożnej. Pan Michał Kutrzuba wystąpił w roli zawodnika i sędziego. Grający uczniowie opadali z sił, lecz nauczyciele przygotowali jeszcze inne atrakcje. Potem zagraliśmy w palanta. Podzieliliśmy się na dwie drużyny. Każdy bardzo dobrze się spisał. Następnie odbyło się coś bardziej dla dziewczyn, czyli wiele różnych tańców. Belgijka i polonez - to królowało na naszej imprezie. Nawet niektórzy z nauczycieli skusili się, aby z nami się pobawić. Zmęczeni i głodni uczniowie znowu powrócili do stołu pyszności i każdy chrupnął coś na ząb. Później odbyły się rożne zawody dla naszych najmłodszych kolegów i koleżanek. Dzieci biegały, skakały w workach, rzucały piłeczkami, kręciły hula-hopem. Zwycięzcy dostawali słodkie nagrody. Na koniec wszyscy zatańczyliśmy ostatni raz belgijkę.
Ten dzień był udany. Każdy wracał do domu uśmiechnięty, ale jednocześnie zmęczony. Nasi pracowici koledzy i koleżanki zostali, aby pomóc posprzątać. Cieszę się, że mogłam być na takiej miłej zabawie z okazji Dnia Dziecka.
Anna Pytel klasa VI
- Szczegóły
- Odsłon: 1057
Uczniowie klasy VIII i kl. III gimnazjum na lekcjach języka polskiego pracowali nad projektami edukacyjnymi pt. „Autorzy naszych lektur”.
W prezentacjach multimedialnych ukazywali sylwetki poetów, prozaików i dramatopisarzy. Były to informacje biograficzne, wiadomości o dorobku literackim, pomniki, muzea, portrety oraz ośrodki kultury nazwane imieniem twórcy. Uczniowie czytali także fragmenty popularnych dzieł autorów oraz przygotowali interesujące quizy.
Poprawne odpowiedzi nagradzane były słodkościami i ocenami z j. polskiego. Pracę tak zaplanowaliśmy, by nie powtórzył się temat prezentacji. Niektórzy uczniowie sięgali do twórczości autorów spoza kanonu lektur, np. do poezji Edwarda Stachury.
Takie projekty rozwijają wiedzę, wyobraźnię i pamięć uczniów. Są też doskonałą odskocznią od codziennych lekcji i zachęcają młodzież do odwiedzania szkolnej biblioteki i czytania książek.
Katarzyna Brzeska i Marta Balasa kl. VIII
- Szczegóły
- Odsłon: 1058
Na lekcjach języka polskiego i plastyki uczniowie klasy VI realizowali projekt multimedialny o kampaniach społecznych, którego celem było poznanie różnych problemów globalnych, dostarczenie wiadomości oraz wpływ na zmianę myślenia i postępowania.
Uczniowie przygotowali prezentacje na ciekawe tematy. Zainteresowaniem cieszyły się zagadnienia o środowisku, adoptacji zwierząt, hejcie, Wioskach SOS, bezpieczeństwie na drodze oraz o odpowiednim korzystaniu z telefonu komórkowego. Koleżanki i koledzy czerpali wiadomości ze strony internetowej www.kampaniespołeczne.pl. Prezentacje trwały około 20 minut. Każda grupa przygotowała wiadomości tekstowe, krótkie filmiki, zdjęcia, wywiady oraz plakaty reklamujące kampanię. Prace plastyczne wyeksponowaliśmy potem na szkolnej gazetce.
Uczniowie poznawali nowe pojęcia, budowali zdania i tym samym bogacili słownictwo. Wszyscy poszerzyli także wiedzę z zakresu problemów XXI wieku. Szóstoklasiści uczyli się pracować w grupie, korzystać z różnych źródeł informacji i dokonywać selekcji. Zajęcia były bardzo ciekawe. Pełniły funkcję wychowawczą i dydaktyczną.
Aleksandra Tokarczyk klasa VI
- Szczegóły
- Odsłon: 1130
Szkoła Podstawowa w Róży po raz XVII zorganizowała Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Uczestnicy z kilku szkół naszej gminy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: grupa I (młodsza) - klasy I-III, grupa II (średnia) - klasy IV-VI, grupa III (starsza) - klasy VII-VIII i III gimnazjum.
Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy szóstej. Jako pierwsza wystąpiła Zuzanna Stanoch, która zaśpiewała piosenkę "Pszczoły na wrotkach", tuż po niej zaprezentowała się debiutantka Aleksandra Tokarczyk w utworze "Rysa na szkle". Z numerem trzynastym wystąpiła Anna Pytel w piosence "Melodia". Wszystkie nasze uczennice zebrały gromkie brawa od żywiołowej i licznej publiczności.
Jury pod przewodnictwem pana Piotra Warżały podkreśliło wysoki i wyrównany poziom konkursu. Po zaprezentowaniu się wszystkich wykonawców przewodniczący komisji oceniającej ogłosił wyniki jej obrad. Okazało się, że kategoria średnia została zdominowana przez nasze reprezentantki, ponieważ zajęły dwa czołowe miejsca. Zuzia, za pełen energii występ, została wyróżniona i otrzymała dyplom za II miejsce, natomiast "trzynastka" okazała się szczęśliwa dla Ani, która za ciekawą interpretację trudnej piosenki zdobyła I miejsce. Obydwie uczennice otrzymały również nagrody rzeczowe. Brawa należą się również Oli. Za swój debiutancki występ zebrała sporo pochwał.
Organizatorzy zaprosili publiczność oraz występujących do udziału w kolejnym konkursie piosenki, który planują zorganizować za rok. Mamy nadzieję, że również z sukcesami naszych uczniów.
- Szczegóły
- Odsłon: 1073
16 maja 2019 roku w Domu Kultury Kosmos odbył się XIV Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej dla Szkół Podstawowych pod hasłem „English Song Competition”. Imprezę muzyczną zorganizowali nauczyciele języka angielskiego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy. Celem konkursu było między innymi: dostarczenie uczniom pozytywnego i konstruktywnego doświadczenia sprzyjającego dalszej nauce języka, popularyzacja języka angielskiego wśród dzieci, rozwijanie wszystkich sprawności językowych począwszy od słuchania i czytania poprzez mówienie i śpiewanie. Czteroosobowe jury wysłuchało 35 uczestników, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas4-6 oraz klasy 7-8.
Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Anna Pytel i Zuzanna Stanoch. Obie śpiewały w kategorii klas młodszych. Ania zaprezentowała piosenkę „When we were Young” z repertuaru Adele, a Zuzia „Coror of your life” z repertuaru Michała Szpaka. Obie zaśpiewały bardzo ładnie. Jury przyznało Ani II miejsce, Zuzia zdobyła wyróżnienie. Dziewczynkom życzymy dalszych sukcesów.
- Szczegóły
- Odsłon: 1162
13.05.2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z dietetyczkami z gabinetu „bonne sante” w Dębicy, którego celem było uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożeń wynikających ze złego odżywiania oraz spożywania nadmiernej ilości cukru.
Wykładu prozdrowotnego wysłuchała grupa z klas 0-II i uczniowie z klas IV-VIII oraz III gimnazjum. Wszyscy z uwagą śledzili prezentację multimedialną na temat skutków spożywania cukru. Pani dietetyk pokazała i wyjaśniła, ile cukru zawierają produkty, po które najczęściej sięgamy. Ważnym punktem spotkania prozdrowotnego było przybycie grubego kucharz. Opowiedział smutną historię swojego życia. Mówił, że od kilku lat pracował w restauracji, jadł niezdrowe rzeczy i teraz boryka się z nadwagą. Po konsultacji z dietetykiem i zmianie sposobu odżywiania wrócił do odpowiedniej wagi.
W dalszej części zostały przeprowadzone warsztaty, w trakcie których uczniowie segregowali produkty żywnościowe na dobre i złe oraz omawiali wartości odżywcze i zwracali uwagę na konserwanty.
Zapewne takie prozdrowotne spotkania wpływają na wzrost świadomości o zdrowym stylu życia i kształtują pozytywne wzorce świadomego konsumenta.
- Szczegóły
- Odsłon: 1150
29 kwietnia 2019 roku w Staszowie (woj. świętokrzyskie) odbyły się wstępne eliminacje do 24. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Wygraj Sukces”. Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Trzyosobowe jury wysłuchało 50 solistów. Wśród najliczniejszej grupy 10-13 lat znalazła się Zuzanna Stanoch z kl.VI. Zaśpiewała piosenkę „Pszczoły na wrotkach” i zakwalifikowała się do półfinału tego konkursu. Gratulujemy kolejnego sukcesu i trzymamy kciuki.
- Szczegóły
- Odsłon: 1166
15, 16 i 17 kwietnia 2018/2019 po raz pierwszy został przeprowadzony egzamin ósmoklasisty. Jest to egzamin obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę podstawową.
Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w wersji pisemnej przez trzy kolejne dni:
- pierwszego dnia – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut
- drugiego dnia – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut
- trzeciego dnia – egzamin z języka obcego nowożytnego, który trwa 90 minut.
W naszej szkole do egzaminu przystąpiło 15 uczniów. Są to:
- Marta Balasa
- Katarzyna Brzeska
- Martyna Cabaj
- Kamil Gąsior
- Zuzanna Gliwa
- Kinga Kutrzuba
- Beata Murtaś
- Gabriela Mycek
- Kacper Pękala
- Mateusz Reguła
- Damian Skóra
- Beata Stolarczyk
- Emilia Szerszeń
- Wiktoria Świątek
- Michał Urbańczyk
Wychowawcą klasy VIII jest pan Waldemar Kruk. Uczniom życzymy powodzenia na egzaminach i nauki w wymarzonych szkołach.
- Szczegóły
- Odsłon: 1095
Tegoroczny egzamin gimnazjalny jest ostatnim – dla wszystkich tych uczniów, którzy kończą naukę w starym systemie edukacji.
8, 9 i 10 kwietnia 2019 r. uczniowie zdawali trzy części egzaminu: część humanistyczną (gdzie sprawdzana jest wiedza z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie), część matematyczno-przyrodniczą oraz egzamin z języka nowożytnego.
Wychowawcą klasy jest pan Michał Kutrzuba. Klas III gimnazjum liczy 9 uczniów.
Są to:
Monika Bała
Izabela Brzeska
Natalia Dybowska
Oskar Gąciarz
Kacper Gęza
Martyna Krystek
Kinga Kutrzuba
Patryk Pater
Amanda Skóra
Życzymy powodzenia na egzaminach i przyjęcia do wymarzonych szkół.
- Szczegóły
- Odsłon: 1172
W dniu 27.02.2019 w Publicznej Szkole Podstawowej w Żdzarach odbyły się Gminne zawody sportowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt w piłce siatkowej. W zawodach udział wzięły szkoły z Chotowej, Czarnej, Róży i Żdzar. Graliśmy systemem każdy z każdym rywalizacja była wyrównana. Pierwsze miejsce zajęły dziewczyny z Róży, drugie miejsce Chotowa, trzecie Czarna, czwarte Żdzary. Gratulujemy dziewczynom z Róży i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.
W dniu 06.03.2019 w Publicznej Szkole Podstawowej w Róży odbyły się Gminne zawody sportowe Igrzysk Dzieci dziewcząt i chłopców w mini piłce siatkowej. W zawodach udział wzięły szkoły z Chotowej i Róży. Graliśmy każdy z każdym rywalizacja była wyrównana. Pierwsze miejsce zajęły dziewczyny i chłopcy z Róży, drugie miejsce Chotowa. Gratulujemy dziewczynom i chłopcom z Róży i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.
Michał Kutrzuba
- Szczegóły
- Odsłon: 1009
Anna Pytel i Zuzanna Stanoch z kl. VI ze Szkoły Podstawowej w Chotowej zdobyły wyróżnienie w 29. Podkarpackim Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami”, który odbył się 23 i 24 marca w Przemyślu. Impreza miała charakter konkursu wokalnego. Swoje zdolności prezentowały dzieci i młodzież w wieku od 6 do 17 lat. Jury oceniało solistów w trzech kategoriach wiekowych oraz w konkursie piosenki autorskiej. Finał został zorganizowany w Centrum Kultury w Przemyślu. Festiwal przebiega dwuetapowo: najpierw odbywają się eliminacje w miastach powiatowych województwa podkarpackiego, a następnie finał w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
- Szczegóły
- Odsłon: 1219
Tradycją szkoły stało się powitanie Pierwszego Dnia Wiosny. We czwartek 21 marca 2019 roku uczniowie przyszli w kolorowych i zabawnych strojach. Już od rana dało się wyczuć dobry humor a to za sprawą niecodziennego wyglądu dziewcząt i chłopców. Gdy skończyły się lekcje, uczniowie wraz z opiekunami rozpoczęli pochód ze słomianą kukłą – marzanną- symbolizującą zimę. Najważniejszym punktem wycieczki było „wypędzenie zimy” oraz opowieść nauczyciela o starosłowiańskim obrzędzie, który do dziś jest kultywowany. Marzanna została spalona, utopiona w pobliskiej rzeczce i popłynęła hen daleko. Towarzyszyły temu okrzyki i ogólna wesołość. Dodatkową atrakcją wycieczki była zabawa w spostrzegawczość i szukanie oznak wiosny. Wspólny spacer przyniósł wiele radości. Dzieci śpiewały piosenki o wiośnie, chwaliły się także znajomością przysłów o budzącej się do życia przyrodzie. W szkole na wszystkich czekały kolejne atrakcje. Aby przywitać wiosnę w dobrej kondycji, w sali gimnastycznej odbyły się gry i zabawy ruchowe. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia się w konkurencjach indywidualnych. Były to wyścigi i konkursy zręcznościowe. Nie zabrakło również konkursów, w których rywalizowały całe zespoły klasowe. Wszyscy uczestnicy za wykreowanie barwnych strojów i za sportowe potyczki otrzymali słodkie upominki. Ten dzień upłynął w wyśmienitych nastrojach.
Wycieczka w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny na stałe jest wpisana w kalendarz imprez szkolnych a jej celem jest integracja zespołów klasowych we wspólnym przeżywaniu i zabawie oraz angażowanie uczniów do aktywnego udziału w uroczystościach szkolnych.
Imprezę przygotowała p. Magdalena Tokarczyk wraz z samorządem szkolnym, nad przebiegiem czuwały również panie Marzena Kasprzyk, Magdalena Stanoch, Dorota Bartnik i Danuta Mroczek.
- Szczegóły
- Odsłon: 1122
W dniu 7 marca 2019 roku odbyły się eliminacje powiatowe do XIX Podkarpackiego Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami”. W Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy 50 młodszych i starszych artystów przyjechało, aby zaprezentować przygotowane utwory przed Jury. Komisja podzieliła uczestników na 4 kategorie wiekowe: najmłodsze 6-9 lat, 10-12 lat, 13-17 lat oraz 18-25 lat. Każdy wokalista zaśpiewał dwie piosenki. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z kl. V: Zuzanna Stanoch w 2. kategorii wiekowej oraz Anna Pytel w 3. kategorii wiekowej. Obie dziewczynki otrzymały nominację i będą reprezentować powiat dębicki w finale konkursu w Przemyślu, który zaplanowano na 23 i 24 marca tego roku. Serdecznie gratulujemy uczennicom oraz opiekunowi i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.
- Szczegóły
- Odsłon: 1157
4 grudnia do naszej szkoły przyjechała Grupa Artystyczna „Rekonstrukto” i zaprezentowała pokaz historyczny pt. „Ku niepodległej”. Była to opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Aktorzy ubrani w stroje z epoki przypominali sylwetki wybitnych Polaków oraz tragiczną historię naszej ojczyzny od czasów trzech rozbiorów aż do I wojny światowej.
Program spotkania obejmował:
- ciekawą lekcję historii upamiętniającą dążenia niepodległościowe
- pokaz strojów z epoki (szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I brygady Legionów Polskich)
- powstania narodowe – kościuszkowskie, okres Księstwa Warszawskiego, listopadowe, styczniowe; I wojna światowa
- kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej
- sytuację pod zaborami
- rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego oraz legionów
- ekwipunek i uzbrojenie
- kulturę i sztukę patriotyczną
Chętni uczniowie mogli przymierzyć dawne mundury oraz wziąć do ręki replikę broni. Prezentacja historyczna odbyła się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.