- Szczegóły
- Odsłon: 1455
Ogłaszamy, że dnia 21 maja 2017r. w Szkole Podstawowej w Chotowej o godz. 15.00 odbędzie się festyn prozdrowotny pt. ,,Czas na zdrowie”.
- Szczegóły
- Odsłon: 1651
W dniu 03.04.2017r. o godz. 8.00 wraz z koleżankami i kolegami z klasy IV i V pojechaliśmy do Domu Kultury „Mors” w Dębicy, aby obejrzeć spektakl pt. „Pan Twardowski” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.
- Szczegóły
- Odsłon: 1444
Dobiegła końca IV edycja programu edukacyjnego „Akademie Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie organizowanego w ramach akcji „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” Konkurs trwał od września do grudnia 2016 roku. Po zaciętej rywalizacji drużyna „Miodowe Ziomki” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Chotowej zajęła drugie miejsce w Polsce.
Zespół pod opieką Anieli Dydo pokonał ponad 150 zespołów z całej Polski i wygrał wyposażenie szkolnej pracowni przyrodniczej o wartości 5000 złotych.
- Szczegóły
- Odsłon: 1479
23 marca 2017 roku uczniowie klasy IV –VI Zespołu Szkół w Chotowej pod opieką p. Magdaleny Tokarczyk i p. Anieli Dydo byli na wycieczce w Ropczycach.
- Szczegóły
- Odsłon: 1923
Do ogłoszonego jeszcze w jesieni konkursu znajomości mapy Polski zgłosiło się początkowo 10 osób z klas V-VI. Jednak ostatecznie do "walki" z różnymi typami map naszego kraju 10 marca 2017r. stanęło ośmioro odważnych uczniów. A byli to: Wiktoria Świątek, Emilia Szerszeń, Martyna Cabaj, Zuzanna Gliwa, Damian Skóra, Daniel Szygut, Szymon Murtaś, Marcin Urbańczyk. Test przygotowany przez Pana Bogdana Pytla okazał się dość trudny, ale uczniowie starali się uzyskać jak najlepszy wynik.
- Szczegóły
- Odsłon: 1442
8 marca uczniowie klas V-VI i I –III gimnazjum wzięli udział w warsztatach czytelniczych zorganizowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy. Tematem spotkania był świat emocji kierujący życiem człowieka. Dyskusję o ludzkich uczuciach zainicjował wiersz pt.”Skarbonka”, który odczytała prowadząca zajęcia -Pani Aneta Ciebień - kierownik działu dla dzieci. Uczniowie wypowiadali się na temat przeżyć, jakich doznają na co dzień oraz podkreślali, że to serce każdego z nas jest skarbonkę, w której gromadzimy dobre emocje i wspomnienia. Ciekawym pomysłem okazała się praca w grupach. Zadanie polegało na zapełnieniu bankowego konta emocji. Wpłaty to działania budujące zaufanie, natomiast wypłaty obniżają poziom zaufania. Na szczyt lokaty może zaprowadzić złota reguła, która brzmi: „Postępuj wobec innych tak, jak chciałbyś, aby oni postępowali wobec ciebie”.
- Szczegóły
- Odsłon: 1434
W dniu 9.02.2017r. o godzinie 10.00 odbył się pokaz historyczny zatytułowany „Życie i kultura w średniowieczu”. Zaprezentowała go Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”. W niecodziennej lekcji historii uczestniczyli uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Aktorzy ubrani w stroje średniowieczne opowiadali o obyczajach, kulturze tej epoki i grach plebejskich. Zaprezentowali honorowy sposób rozwiązywania konfliktów między dwoma rywalami, czyli pojedynek, który toczył się o białogłowę. Uwagę słuchaczy przyciągały zbroje, kolekcja broni i ekwipunek rycerski. Ciekawość uczniów wzbudziły dawne narzędzia tortur i opowieści o egzekwowaniu prawa w średniowiecznej Polsce. Śmiałkowie na własnej skórze mogli przekonać się, co to znaczy być zakutym w dyby czy być pasowanym na rycerza. Dużym zainteresowaniem cieszył się średniowieczny miecz ważący 5 kilogramów. Wyzwaniem było go utrzymać w jednej ręce przez 5 sekund. Tylko nieliczni uczniowie sprostali temu zadaniu. Spotkanie ze światem rycerskim okazało się ciekawą lekcją o przeszłości.
- Szczegóły
- Odsłon: 1545
Ogromnym sukcesem zakończył się udział Kornelii Krystek (uczennicy klasy III gimnazjum) w kuratoryjnym konkursie geograficznym. Pokonała ona kolejne etapy awansując do finału w Rzeszowie, w którym wzięło udział 94 najlepszych uczniów gimnazjów z województwa podkarpackiego. Trzeci etap odbył się 9 lutego 2017 roku w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Po 3 tygodniach oczekiwania na wyniki, wreszcie okazało się, że Kornelia zajęła wraz z kilkoma osobami 12 miejsce zdobywając aż 88% możliwych do uzyskania punktów. Zgodnie z regulaminem konkursu zdobyła tytuł laureata, co jest ogromnym sukcesem tak dla Kornelii, jak również dla naszej niewielkiej przecież szkoły. Dzięki temu osiągnięciu laureatka jest zwolniona z pisania części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego uzyskując tym samym wynik 100% punktów.
- Szczegóły
- Odsłon: 1532
14.02.2017r. we wtorek odbyła się dyskoteka walentynkowa, w której brali udział uczniowie naszej szkoły. Czwartoklasiści i piątoklasiści nie schodzili z parkietu aż do godziny 18:00. Szóstoklasiści bawili się do godziny 19:00, a cała reszta do 20:00. Wszyscy uczestnicy, którzy mieli na sobie coś czerwonego otrzymali nagrody niespodzianki. Główną atrakcją wieczoru było otwarcie skrzyni z listami walentynkowymi. Wystrój sali zapewniła przewodnicząca sekcji imprez Zuzanna Lipińska. Muzyką zajmowali się nasi DJ- owie. Nie zabrakło również słynnej "chusteczki". Wszyscy świetnie się bawili.
- Szczegóły
- Odsłon: 1562
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chotowej wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym - „Strażnicy Sieci” zorganizowanym przez firmę Bakotech.
Celem konkursu była edukacja dzieci, promowanie dobrych wzorców postępowań w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu, rozwój wyobraźni i warsztatu plastycznego uczniów.
- Szczegóły
- Odsłon: 1424
Uczniowie Zespołu Szkół w Chotowej brali udział w plastyczno-literackim VIII Ogólnopolskim Konkursie Świetlic Szkolnych „Wylosuj Anioła”, który został zorganizowany prze Zespół Szkół im. Jan Pawła II w Łochowie. Priorytetowy cele konkurs nawiązywał do uwrażliwienia młodego człowieka na cierpienie innych. Była to także sposobność rozwijania zainteresowań artystycznych oraz popularyzacja technik twórczości plastycznej. 18 uczniów z klasy od IV do III gimnazjum próbowało swoich sił w tworzeniu świątecznej kartki i pisaniu życzeń oraz pozdrowień, które zawierały wiele pozytywnych i dobrych słów kierowanych do koleżanki lub kolegi. Wszystkie prace plastyczno-literackie wiązały się z wesołymi aspektami życia dziecka pozwalającymi oderwać się od smutnej i trudnej rzeczywistości.
- Szczegóły
- Odsłon: 1466
22 grudnia w Zespole Szkół w Chotowej odbyło się szkolne spotkanie wigilijne. W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej przy choince uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami rozpoczęli kolędowanie.
- Szczegóły
- Odsłon: 1526
Tydzień przed świętami Bożego Narodzenia, pod czujnym okiem nauczycieli i Pani Dyrektor, klasa IV i V piekła w szkolnej stołówce "świąteczne pierniki". Uczniowie mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych, pachnących przyprawami korzennymi pierników. Dzieciaki, niektóre po raz pierwszy, poznawały proces pieczenia. Z radością wałkowały przygotowane ciasto, wycinały foremkami przeróżne kształty, między innymi: domki, serca, skarpety, bałwanki, aniołki, gwiazdki. Z uwagą obserwowali, jak pierniczki się pieką i wypełniają cudownym aromatem całą kuchnię. Upieczone ciastka dekorowali kolorowym lukrem, czekoladą i cukierkami. Ozdabiając swoje wypieki, doskonale się bawili i rozwijali talenty plastyczne. Kolorowe ciasteczka wyglądały pięknie i smakowały doskonale. Każdy pierniczek był niepowtarzalny, przyozdobiony według własnego pomysłu.
- Szczegóły
- Odsłon: 1382
14 grudnia w ramach Internetowego Teatru dla Szkół uczniowie z klasy VI i gimnazjaliści uczestniczyli w premierowym przedstawieniu pt. „Bestia” w wykonaniu Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. Musical w reżyserii Przemysława Jaszczaka opowiada o pomieszaniu świata wirtualnego i rzeczywistego. Akcja toczy się w szkole, do której uczęszczają uczniowie z różnych sfer środowiskowych. Bestia –to Michał. Robi zdjęcia i wrzuca je na Facebook. Zamieszczane wpisy są przyczyną wielu rówieśniczych konfliktów. Każdy odnajduje tutaj elementy szkolnego życia. Klasówka, rozmowy na przerwach, kłamstwa, szyderstwa, przesiadywanie w stołówce, rozmowy z dyrektorem czy szkolny stres. Atmosferę przedstawienia budują elementy scenografii – proste krzesła i ławki, globus, portrety wielkich Polaków. Teatr porusza problem tęsknoty za rodziną, osamotnienia, braku szacunku. Każdy uczeń występujący w tym spektaklu potrzebuje miłości i akceptacji.
- Szczegóły
- Odsłon: 1472
12 grudnia zostały wręczone nagrody dla Mistrzów Ortografii w naszej szkole.
O tytuł najlepszych znawców poprawnej pisowni rywalizowało 42 uczniów.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród klas IV-III gimnazjum.
Główny cel zmagań to przede wszystkim zachęta do powtórzenia, poszerzania
i utrwalania wiadomości z zakresu polskiej ortografii i interpunkcji oraz rozwijanie zainteresowań tajnikami poprawnej polszczyzny.
- Szczegóły
- Odsłon: 1460
1 grudnia w Publicznej Bibliotece w Grabinach uczniowie klas 0, II, III obejrzeli przedstawienie "Skarb to nie tylko złoto" przygotowane przez Agencję Artystyczną Blaszany Bębenek z Trzebini. Scenariusz powstał w oparciu o współpracę ze scenarzystami szkoły Andrzeja Wajdy w Warszawie oraz wydziału scenariopisarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.
- Szczegóły
- Odsłon: 1438
30 listopada uczniowie klasy V i VI brali udział w warsztatach literackich, których celem jest promocja czytania, pisania i nauczania poezji. Obejrzeli film o Światowym Dniu Poezji ustanowionym przez UNESCO. Święto to corocznie przypada na 21marca- pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Poznali założenia medialnej kampanii społecznej Fundacji Wisławy Szymborskiej „Niektórzy lubią poezję” będącej przedsięwzięciem ogólnopolskim. Ciekawość uczniów wzbudziły prezentacje multimedialne wierszy K.I Gałczyńskiego "Dlaczego ogórek nie śpiewa", Wisławy Szymborskiej "Kot w pustym mieszkaniu", "Nic dwa razy się nie zdarza", Czesława Miłosza "W mojej ojczyźnie", Juliana Tuwima "Czereśnie", Jana Twardowskiego "W okularach" oraz poezja śpiewana polskich poetów.
- Szczegóły
- Odsłon: 1402
W Zespole Szkół w Chotowej 2 i 9 listopada 2016 r. odbyły się warsztaty plastyczne poświęcone technice decoupage. Atrakcyjność tej techniki kryje się w tym, że każdy może stworzyć coś pięknego, niepowtarzalnego, korzystając z gotowych wzorów. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas IV-VI, I-III gimnazjum. Prace zostały wykonane z papierów sponsorowanych przez firmę ITD Collection z Łodzi. Na spotkaniu uczestnicy poznawali krok po kroku technikę decopupage'u, którą ozdabiali drewniane szkatułki, deseczki, tworząc jedyne w swoim rodzaju przedmioty. Warsztaty rozwijały umiejętności manualne, ale przede wszystkim pobudzały wyobraźnię, chęć tworzenia czegoś nowego i oczywiście były świetną zabawą. "Małe rękodzieła" zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Mogą je podziwiać nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również rodzice i goście odwiedzający naszą szkołę. Ze względu na duże zainteresowanie techniką decoupag'u kolejne warsztaty odbędą się 16 i 23 listopada.
- Szczegóły
- Odsłon: 1446
Zuzanna Stanoch z kl. IV i Maciek Stanoch z kl. 0 to uczniowie Szkoły Podstawowej w Chotowej, którzy wywalczyli nagrody w XIII Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa”. Organizatorem imprezy plastycznej był Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym. Patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Głogowa Małopolskiego, Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Polski Związek Łowiecki. Do organizatora wpłynęło 629 prac z około pięćdziesięciu szkół. Jury oceniało je w trzech kategoriach: klasa 0, klasy I-III, klasy IV-VI. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 9 listopada w Zespole Szkół w Pogwizdowie. Imprezę uświetniło przedstawienie pt. „Ekologiczny Czerwony Kapturek”.
- Szczegóły
- Odsłon: 1481
10 listopada w Zespole Szkół w Chotowej ku czci Odzyskania przez Polskę Niepodległości została przygotowana uroczysta akademia.
W montażu słowno-muzycznym Barwy mojej Ojczyzny uczniowie mówili o przyczynach upadku Rzeczpospolitej, zrywach narodowościowych, I wojnie światowej i roku 1918. W roli prowadzących wystąpiły Katarzyna Brzeska (kl. VI) i Emilia Szerszeń. Wiersze o miłości do ojczyzny, symbolach narodowych, bezimiennych grobach recytowali uczniowie z kl. VI. Byli to: Zuzanna Gliwa, Kinga Kutrzuba, Beata Stolarczyk, Marta Balasa, Kamil Gąsior i Damian Skóra. Chór szkolny w składzie: Martyna Krystek (kl. I gimnazjum), Amanda Skóra, Zuzanna Stanoch (kl. IV), Ola Tokarczyk, Dawid Pasternak śpiewał pieśni patriotyczne. W jego wykonaniu usłyszeliśmy: Wojenko, wojenko, Legiony, O mój rozmarynie, Piechota, Rozkwitają pąki białych róż.
- Szczegóły
- Odsłon: 1482
W piękny, październikowy dzień gimnazjaliści pod opieką Pani Moniki Sikory i Pana Michała Kutrzuby na Grobie Nieznanego Żołnierza zapalili znicze, złożyli kwiaty i w chwili zadumy wspominali tych, którzy walczyli za wolność naszej ojczyzny. Ta mogiła bezimiennego żołnierza poległego na wojnie jest symbolem najważniejszej wartości na świecie-pokoju.