grudzień 2022
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

gmina czarna


korzeszow

oke krakow

logomen

bip logo 2

 

Odpoczynek czas zacząć...

Dziesięciomiesięczny okres nauki szkolnej dobiegł końca. Wreszcie nadszedł czas na długo oczekiwane wakacje i odpoczynek. Tradycyjnie, w przeddzień zakończenia roku szkolnego (23 czerwca) odbyła się akademia, podczas której zostali pożegnani najstarsi uczniowie naszej szkoły. Na wstępie Pani Dyrektor Alicja Balasa podsumowała miniony rok szkolny. Podziękowała nauczycielom, uczniom i rodzicom za całoroczną współpracę. Potem uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce odebrali nagrody z rąk wychowawców. Wyróżnieni uczniowie to:

Czytaj więcej...

Bieg po Słońce" ze Związkiem Dorzecza Gmin Wisłoki

Uczniowie z Zespołu Szkół w Chotowej brali udział w akcji edukacyjno-informacyjnej Słoneczne Dni zorganizowanej przez Związek Dorzecza Gmin Wisłoki oraz Gminę Kołaczyce. Impreza odbyła się 21 czerwca na stadionie Miejskiego Klubu Sportowego „Ostoja” w Kołaczycach. Pogoda dopisała. Przyjechała młodzież z 22 gmin Związku. Już od godzin porannych plac plenerowej imprezy zapełnił się od młodych sportowców i artystów warsztatów plastycznych. Ubrani w żółte i niebieskie koszulki oraz czapeczki czekali na znak rozpoczęcia rywalizacji.

Czytaj więcej...

Przyszłość na talerzu, czyli "Tesco dla Szkół" w Chotowej

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chotowej pod opieką Magdaleny Tokarczyk wzięli udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Tesco dla Szkół” – „Przyszłość na talerzu”. Głównym celem programu było przekazanie dzieciom ważnej wiedzy na temat zdrowej żywności, przekonanie ich do zmiany zachowań i nawyków oraz wykształcenie postawy świadomego konsumenta.

Czytaj więcej...

Prezydent pogratulował uczennicy z Chotowej

Natalia Dybowska z kl. VI Szkoły Podstawowej w Chotowej została laureatką i zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Międzyszkolnym Konkursie Literackim o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”. Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie oraz Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego. Główny cel rywalizacji to rozbudzenie wyobraźni i zdolności młodych ludzi do twórczego, werbalnego wyrażania swoich emocji, poprzez zachęcenie ich do podejmowania samodzielnych prób literackich.

Czytaj więcej...

Liryka na pikniku II

14 czerwca uczniowie klasy I, II i III gimnazjum uczestniczyli w zajęciach z kształcenia literackiego pod hasłem Liryka na pikniku. To druga edycja bliskiego spotkania z poezją i całym światem lirycznym. Czytanie ulubionych wierszy poetów, zwracanie uwagi na środki stylistyczne, budowę czy rymy to sposób na utrwalanie wiadomości, rozbudzanie zainteresowania poezją, kulturą słowa czy też zachęta do podejmowania własnych prób pisarskich

Czytaj więcej...

Festyn Rodzinny w Chotowej

12 czerwca w godz.15-18 na terenie szkolnym w Zespole Szkół w Chotowej odbył się Festyn Rodzinny. Uczestniczyli w nim uczniowie, rodzice, nauczyciele i mieszkańcy. Gośćmi honorowymi byli Pan Wiesław Lada - radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego i wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie oraz Pan Mirosław Perz - sekretarz Urzędu Gminy Czarna.

Czytaj więcej...

Spotkanie ucznia z książką w Chotowej

Na dzień 1 czerwca uczniowie Zespołu Szkół w Chotowej przygotowali przedstawienie teatralne zatytułowane „Spotkanie ucznia z książką”. To już kolejne działanie wynikające z realizacji dwuletniej innowacji czytelniczo - polonistycznej Czytam, dlatego tworzę. Uczniowie wybrali taką formę przekazu, by popularyzować czytelnictwo, zachęcać do częstych wizyt w bibliotece i pokazać, jak niezwykły jest świat literatury.

Czytaj więcej...

Wyjazd do teatru w Tarnowie

19 maja uczniowie klas: IV, V, VI, I, II i III gimnazjum obejrzeli w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie przedstawienie w reżyserii Tomasza Obary pt. Tajemniczy ogród. To adaptacja sceniczna powieści Frances Hodgson Burnett pod tym samym tytułem. Przez 100 minut oglądali magiczną opowieść o potrzebie miłości, poszukiwaniu przyjaźni i uzdrowicielskiej mocy natury. Na żywo zetknęli się ze znakami teatru, widzieli sceniczne kreacje aktorskie budowane za pomocą ruchu scenicznego, scenografii , mimiki i gestu.

Lekcja wychowania przez sztukę bardzo podobała się wszystkim młodym widzom z naszej szkoły.

Wyjazd zorganizowały nauczycielki: Violetta Wodzińska i Marta Jędrzejczyk.

Apel ekologiczny z okazji Światowego Dnia Ziemi

Piosenką Ziemia – zielona wyspa” Zuzia Stanoch i Ola Tokarczyk rozpoczęły apel zorganizowany w naszej szkole w ramach obchodów Dnia Ziemi.

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi - to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan.

Czytaj więcej...

Turcja - finał projektu klasy I gimnazjum

14.04.2016 roku piątka gimnazjalistów zaprezentowała przed społecznością szkolną i zaproszonymi rodzicami pokaz taneczno- słowno-muzyczny o Turcji. Był on podsumowaniem ciężkiej 5-miesięcznej pracy uczniów przy wsparciu wychowawczyni – p. Beaty Lipińskiej i rodziców. Przygotowany pokaz multimedialny zawierał wiele informacji podstawowych jak i ciekawostek o tym atrakcyjnym turystycznie kraju. Słuchacze mogli zapoznać się między innymi z historią, położeniem geograficznym, gospodarką, kulturą, językiem, kuchnią, atrakcjami turystycznymi tego kraju, a nawet z tańcami ludowymi. Wszystko to było oprawione rytmiczną turecką muzyką i pięknymi strojami, które udało się przygotować dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców.

Czytaj więcej...

Copyright All Right Reserved © Szkoła Podstawowa w Chotowej 2017

1dd908627f94d62cdf2933b7293cd742.jpg
fcb2f0f23000e1c738af5b0176bdf26f.jpg
5093853454a9c924f3f9c6de2759468a.jpg
02887c57c1bf6cd4247be74faa4b9df1.jpg