grudzień 2022
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

gmina czarna


korzeszow

oke krakow

logomen

bip logo 2

 

Już czas na odpoczynek

Dziesięciomiesięczny okres nauki szkolnej dobiegł końca. Wreszcie nadszedł czas na długo oczekiwane wakacje i odpoczynek. Tradycyjnie, w przeddzień zakończenia roku szkolnego (26 czerwca) odbyła się akademia, podczas której zostali pożegnani najstarsi uczniowie naszej szkoły. Na wstępie Pani Dyrektor Alicja Balasa podsumowała miniony rok szkolny. Podziękowała nauczycielom, uczniom i rodzicom za całoroczną współpracę. Potem uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce odebrali nagrody z rąk wychowawców. Wyróżnieni uczniowie to:

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka

18.czerwca, w naszej szkole obchodzony był, nieco spóźniony, Dzień Dziecka. Samorząd Szkolny, pod opieką pani Agnieszki Kiwior, przygotował na tę okoliczność szereg zabaw, konkursów i konkurencji sportowych. Impreza rozpoczęła się o godzinie 9.00 Przez około półtorej godziny uczniowie mogli uczestniczyć w wybranych przez siebie zabawach i meczach. Rozegrano mecz piłki nożnej oraz siatkówki plażowej. Można było poskakać na skakance, na gumie oraz poćwiczyć mięśnie brzucha na kole hula-hop. Dla zmęczonych i leniwych wyświetlane były filmy na DVD. Około godziny 11-tej wszyscy udali się na stołówkę, aby zjeść ciepły posiłek. Potem uczestnicy zabaw zostali poczęstowani lodami.

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski w Przyborowie

Przedszkole w Przyborowie było organizatorem II Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod nazwą „Zwierzęta wokół nas”. Wzięło w nim udział osiemnaścioro dzieci w wieku pięciu i sześciu lat z dziewięciu placówek całej gminy. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poezją dziecięcą, zdolności recytatorskich, ale przede wszystkim uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze oraz dostarczenie radości ze wspólnej zabawy wśród dzieci z różnych środowisk przedszkolnych. Naszą szkołę reprezentowały dwie dziewczynki: Julia Balasa z wierszem „Dobry zwyczaj” Bożeny Piergi oraz Zuzanna Stanoch z utworem „Kot” Doroty Gellner. Obie bardzo ładnie opanowały tekst i doskonale go zinterpretowały. Jury przyznało II miejsce Zuzannie Stanoch za całokształt artystyczny.

Wyjazd nie tylko na przedstawienie

Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia gościł w Dębicy. 35–osobowa grupa dzieci klas 0-III i V naszej szkoły z wychowawczyniami (Magdaleną Stanoch, Marzeną Kasprzyk, Danutą Mroczek, Dorotą Bartnik i Martą Jędrzejczyk) pojechała do kina „Śnieżka” na przedstawienie pt. „Zaczarowany świat braci Grimm”. Bohaterowie spektaklu to trójka rodzeństwa przeniesiona za sprawą czarów do baśniowego lasu.

Czytaj więcej...

Dzień Matki

Jak co roku, uczniowie klas 0-III uczcili święto swoich Mam. We wtorkowe przedpołudnie, 27.maja wszystkie dzieciaki zebrały się na sali gimnastycznej, gdzie oczekiwały na przybycie zaproszonych gości. Spoglądały Tuż przed godziną dziesiątą ustawione rzędy krzeseł zaczęły się zapełniać. Wchodzące do sali Mamy spoglądały z podziwem na okolicznościowe gazetki oraz dekoracje przygotowane specjalnie na tę okoliczność.

Czytaj więcej...

Apel z okazji Światowego Dnia Ziemi

Miesiąc kwiecień poświęcony jest szczególnie ochronie przyrody i zasobów ziemi. Pierwszy tydzień kwietnia to tydzień wód, 22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi.

Uczniowie Zespołu Szkół w Chotowej postanowili uczcić tę okazję przygotowując apel ekologiczny. Apel ekologiczny odbył się 8 maja 2014 roku.

Czytaj więcej...

Pasowanie na Czytelnika

W piątek, 24 października, siedmioro dzieci z klasy pierwszej zostało uroczyście przyjętych do grona uczniów chotowskiej szkoły. W tej ważnej chwili maluchom towarzyszyli rodzice, dziadkowie oraz inni członkowie rodzin.

Czytaj więcej...

Pisanki przedszkolaków

W dniu 14. kwietnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod nazwą „Pisanka wielkanocna” zorganizowany przez panią Magdalenę Stanoch. Wzięły w nim udział dzieci pięcio- i sześcioletnie z całej gminy. Na konkurs wpłynęło 16 prac wykonanych dowolną techniką. Jury w składzie: Alicja Balasa – dyrektor ZS Chotowa, Marta Jędrzejczyk – plastyk, Danuta Mroczek – nauczycielka nauczania zintegrowanego i Beata Stolarczyk – uczennica klasy III SP po obejrzeniu prac postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Nasz oddział przedszkolny reprezentowały:

Kinga Tadla ( 5 lat ) oraz Zuzanna Stanoch (6 lat) – I miejsce

Gabriela Nykiel (5 lat), Julia Balasa (6 lat) i Aleksandra Tokarczyk (6 lat) – II miejsce

Wszystkim autorom pięknych pisanek wielkanocnych serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Wycieczka do Dębicy

Siedemnaścioro uczniów z klas III, IV, V SP pod opieką pań: Marty Jędrzejczyk i Magdaleny Tokarczyk pojechało na kilkugodzinną wycieczkę do Dębicy. Jednym z miejsc, które odwiedzili była Galeria Sztuki MOK. Tam, pod okiem pani Marty, mogli oglądnąć wystawę środowiskową 2014 /rysunek, rzeźba, grafika, malarstwo/. Swoje prace z ostatniego okresu twórczości prezentowało 37 artystów dębickiego środowiska plastycznego. Jak zwykle wystawa środowiskowa zgromadziła wielu widzów: stałych bywalców Galerii, rodziny artystów oraz tych, których przyciągnęła jej renoma. W czasie wernisażu obecni byli przedstawiciele dębickiej władzy samorządowej, m.in. zastępca burmistrza Dębicy – Mariusz Trojan oraz Elżbieta Kęsik – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

Czytaj więcej...

Łowcy historii - Początki państwa polskiego

W środowe przedpołudnie, 26.lutego, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nietypowej lekcji historii. Grupa młodych ludzi o nazwie Łowcy Historii” zaprezentowała przedstawienie zatytułowane „Początki państwa polskiego”. Uczniowie, pełni entuzjazmu, zajęli swoje miejsca w sali gimnastycznej, gdzie miał odbyć się pokaz.

Czytaj więcej...

Przy wigilijnym stole

Spotkanie opłatkowe w chotowskiej szkole jest już wieloletnią tradycją. Po raz kolejny w piątek, 20 grudnia, nauczyciele i wszyscy uczniowie, począwszy od przedszkolaków aż do gimnazjalistów, zasiedli przy wspólnym stole, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia, spożyć wigilijny posiłek no i poświętować trochę.

Czytaj więcej...

Przedstawienie "Christmas Time"

We wtorek, 17 grudnia, uczniowie klasy III SP przygotowali przedstawienie dla swoich młodszych kolegów i koleżanek zatytułowane „Christmas time”. Składało się ono z 4 scen. Scena pierwsza rozgrywała się wokół choinki, druga należała do Królowej Śniegu, w trzeciej św. Mikołaj zadawał pytania i rozdawał prezenty, a czwarta – to ukazanie szopki świątecznej. Poszczególne epizody przeplatane były piosenkami w wykonaniu naszych małych aktorów. Osoby odgrywające główne role ubrane były w piękne stroje, które zrobiły duże wrażenie na widowni. Jak można się domyślić, scenariusz został w całości napisany w języku angielskim, aby uczniowie mogli zaprezentować nie tylko swoje zdolności aktorskie, ale również postępy w nauce języka obcego. Dzieciaki wraz z Panią Agnieszką Kiwior, która ich przygotowywała, bardzo przeżywały swój debiutancki występ w języku angielskim przed publicznością. Na szczęście wszystko dobrze poszło, przedstawienie podobało się maluchom, a trzecioklasiści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

I like English Grammar

10 grudnia 2013 odbył się w szkole w Chotowej konkurs z języka angielskiego zatytułowany „I like English grammar”. Do walki o zwycięstwo przystąpili uczniowie klas 5 i 6 z Chotowej: Zuzanna Lipińska, Filip Gliwa, Jakub Gąsior, Michał Bała, Dominik Pasik, Klaudia Modelska, Kornelia Krystek, Katarzyna Wlezień oraz uczniowie klas 5 i 6 z Grabin: Wiktoria Wójcik, Mateusz Stańczyk, Gabriela Jędrzejczyk, Oliwia Zych, Katarzyna Kmiecik.

Czytaj więcej...

XXII edycja ogólnopolskiej olimpiady promocji zdrowego stylu życia PCK

9 grudnia 2013 roku w Dębicy odbył się etap rejonowy XXII Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia zorganizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Młodzież gimnazjalna ze szkół powiatu dębickiego rozwiązywała 30 zadań testowych typu: ,,prawda”, ,,fałsz”, pytania z jedną poprawną odpowiedzią. Uczeń za każde zadanie otrzymywał 1 pkt. Zadania zostały przygotowane przez Wojewódzki Zarząd PCK w Rzeszowie. Do etapu wojewódzkiego przechodziła tylko jedna osoba.

Naszą szkołę reprezentowali: Paweł Mika, Paulina Dybowska, Anna Socha. Paweł i Paulina zdobyli po 13 punktów, a Ania uzyskała 11. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. GRATULUJEMY

Mikołajki

Każdy z nas lubi dostawać prezenty. Czy to starszy, czy młodszy wyczekuje na dzień 6 grudnia, bo ma nadzieję, że św. Mikołaj przyjdzie do niego z niespodzianką. Tradycja obdarowywania się mikołajkowymi podarkami trwa od bardzo dawna. Małe dzieci otrzymują prezenty od starszego, siwego jegomościa z białą brodą – czyli od Mikołaja. Starsi zaś sami przygotowują mikołajkowe podarki dla kolegów czy koleżanek, bądź też dla wychowawcy, których wcześniej wylosowali.

Czytaj więcej...

Apel z okazji Światowego Dnia do Walki z AIDS

Edukacja w naszej szkole ma różne oblicza. Jednym z nich jest uwrażliwienie młodzieży na problemy innych ludzi oraz uświadomienie współczesnych zagrożeń. 1 grudnia świat obchodzi Dzień Walki z AIDS. Odbywają się wtedy różnego rodzaju akcje, apele, które mają poruszyć serca ludzi i ukazać im jak poważnym zjawiskiem jest AIDS. Z danych WHO wynika, że na świecie jest blisko 37 milionów chorych na AIDS! Tylko w 2012 r. zmarło w wyniku tej choroby ok. 3 milionów, a kolejne 2,5 miliona zachorowało. W Polsce mamy 30 tys. zarejestrowanych chorych na AIDS, a przyjmuje się, że drugie tyle może być nosicielami wirusa HIV – ale o tym nie wie! Statystyki podają, że w Polsce codziennie 2 osoby dowiadują się o tym, iż są nosicielami wirusa HIV odpowiedzialnego za AIDS.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Rzeszowa

We wtorek, 19 listopada, 48-osobowa grupa uczniów klas 0-V z wychowawcami: Magdaleną Stanoch, Marzeną Kasprzyk, Danutą Mroczek, Dorotą Bartnik, Martą Jędrzejczyk oraz Magdaleną Tokarczyk, wybrała się na wycieczkę do Rzeszowa. Uczestnicy wyprawy zebrali się przed szkołą już przed godziną ósmą. Po sprawdzeniu listy obecności zajęli miejsca w autokarze i wyruszyli w trasę. Pierwszym punktem w programie wycieczki było zwiedzanie Rzeszowskiego Muzeum Dobranocek PRL-u. Ze względu na sporą liczbę uczniów, dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsza udała się do salki kinowej, gdzie oglądała najpopularniejsze bajki dla dzieci z okresu PRL-u ( Miś Uszatek, Bolek i Lolek, Jacek i Agatka, Pingwin Pik-Pok, Miś Koralgol itp.).

Czytaj więcej...

Olimpiada promocji zdrowego stylu życia PCK

15 listopada 2013 roku w naszej szkole odbył się etap szkolny XXII Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia zorganizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. W tym etapie wzięła udział młodzież I, II i III klasy gimnazjum – 11 osób. Rozwiązywali testy składające się z 20 pytań (25 pkt.). Zadania zostały przygotowane przez Zarząd Rejonowy PCK w Dębicy. W etapie szkolnym udział wzięli i zdobyli punkty:

Czytaj więcej...

Możemy im dać tylko pamięć

Uczniowie ZS w Chotowej każdego roku odwiedzają i porządkują grób nieznanego żołnierza, którego szczątki pogrzebane są w lesie Nikt nie zna Jego imienia, mimo to pozostaje on w pamięci jako ten, który walczył i zginął za ojczyznę Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klasy III SP wybrali się w październikowy, słoneczny dzień do lasu, aby wykonać prace porządkowe oraz przyozdobić mogiłę kwiatami i zniczami. W blasku świec, w wielkim skupieniu i zadumie, uczniowie odmówili wspólnie „wieczny odpoczynek…” W oktawie listopadowej mogiłę tę odwiedziły też klasy: V, VI oraz I gimnazjum z wychowawcami.

Czytaj więcej...

Ania wyróżniona!

Oddział Rejonowy PCK podsumował XIII edycję konkursu plastycznego i literackiego pod nazwą „Honorowe krwiodawstwo w rysunku i wierszu”. Celem tegoż przedsięwzięcia była promocja honorowego krwiodawstwa wśród społeczeństwa jak również aktywizacja twórcza młodzieży w powiecie dębickim. Organizatorem był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Dębicy, który obchodził 30-lecie dębickiej Rejonowej Rady. Biorąca udział w konkursie uczennica naszej szkoły – Anna Socha z klasy II gimnazjum otrzymała wyróżnienie w konkursie literackim w kategorii szkół gimnazjalnych. Ania i jej opiekunka – Pani Violetta Wodzińska zostały zaproszone na uroczyste wręczenie nagród, które odbyło się 28. października 2013r. o godz. 12.00 w Domu Kultury Firmy Oponiarskiej w Dębicy. Uczennica otrzymała książkę i pamiątkowy dyplom.

Organizatorzy w formie wystawy zaprezentowali najlepsze prace plastyczne oraz zapowiedzieli wydanie tomiku wierszy.

Gratulujemy.

Pasowanie na ucznia

W poniedziałkowe przedpołudnie, 28 października, chotowska brać szkolna została zasilona przez dziesięciu nowych uczniów stało się to za sprawą ważnej dla pierwszaków uroczystości, jaką było pasowanie na ucznia tym dniu pierwszoklasiści przybyli do szkoły odświętnie ubrani. Już od samego rana dało się zauważyć, że trochę się denerwują. Na sali zasiądą przecież ich rodzice, dziadkowie, nauczyciele i starsi koledzy. Wypada dobrze się zaprezentować.

Czytaj więcej...

Copyright All Right Reserved © Szkoła Podstawowa w Chotowej 2017

1dd908627f94d62cdf2933b7293cd742.jpg
fcb2f0f23000e1c738af5b0176bdf26f.jpg
5093853454a9c924f3f9c6de2759468a.jpg
02887c57c1bf6cd4247be74faa4b9df1.jpg