grudzień 2022
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

gmina czarna


korzeszow

oke krakow

logomen

bip logo 2

 

Wreszcie wakacje

Wakacyjny, błogi czas letniego odpoczynku wreszcie nastał. Można powiedzieć „wreszcie”, bo ten rok szkolny był wyjątkowo długi. Ciepłe, czerwcowe dni nie sprzyjały myśleniu o lekcjach. Każdy raczej rozmyślał o tym, jakie atrakcje będą czekać podczas wakacji. Ale kto cierpliwie czeka, ten się doczeka. Miesiąc czerwiec dobiegł końca.

Czytaj więcej...

"Kupuj odpowiedzialnie papier i drewno"

Przystąpiliśmy do udziału w Ogólnopolskim Projekcie przeznaczonym dla uczniów gimnazjum -,,Kupuj odpowiedzialnie papier i drewno”. Projekt realizowany jest przez Polską Zieloną Sieć.

Działania edukacyjne projektu składały się z dwóch części:

  • Teoretycznej

Zajęcia warsztatowe 28.02 2012, 08.03 2012r przeprowadziła trenerka Polskiej Zielonej Sieci w Rzeszowie pani Katarzyna Ruszała

Czytaj więcej...

Wyjazd do aquaparku w Dębicy

W gorący czerwcowy dzień, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Magdalena Tokarczyk oraz Pan Michał Kutrzuba ponownie zaproponowali uczniom klas IV-VI SP i I gimnazjum ciekawy sposób spędzenia czasu. Tym razem zorganizowali wspólny wypad do parku wodnego w Dębicy. Młodzież wesoło bawiła się na zjeżdżalniach i w basenie z wirem wodnym. Atrakcją Aquaparku jest także jacuzzi, z którego z chęcią korzystali uczniowie.

Ten sposób spędzania czasu w ruchu przy zabawie z pewnością wszystkim wyszedł na zdrowie.

Dzień Matki i Ojca

Nieco później niż zwykle, bo dopiero 25 czerwca, na sali gimnastycznej naszej szkoły zebrali się rodzice najmłodszych uczniów, aby wraz ze swymi pociechami świętować Dzień Mamy i Taty.

Uczniowie klas 0-III w odświętnie udekorowanej sali wierszem i piosenką starali się wyrazić swoją miłość do ukochanych rodziców. Oni zaś z dumą podziwiali swoje pocieszki, które w przeróżnych scenkach przedstawiały najczęstsze zachowania swoich Mam i Tatusiów. Występ bardzo podobał się zebranym gościom, sprawił im wiele radości i wzruszeń. Po zakończeniu części artystycznej dzieci zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy. W różnych konkurencjach popisywali się Tatusiowie i Mamusie ze swoimi dziećmi. Był slalom z dzieckiem „na barana”, taniec w kółku hula-hop, pompowanie balonów na czas oraz karmienie ciastkiem. Pani dyrektor Alicja Balasa, która także przybyła na tę uroczystość, była pełna podziwu dla sprawności i inwencji twórczej rodziców i dzieci przy wykonywaniu skomplikowanych konkurencji. Życzyła przybyłym gościom, aby każdy moment życia był tak radosny, jak ta beztroska zabawa ze swoimi pociechami. Później była sesja zdjęciowa i wspólny poczęstunek.

Swoich wychowanków do tej uroczystości przygotowały Panie: Dorota Bartnik, Danuta Mroczek i Marzena Kasprzyk.

Rajd Rowerowy

Nauczyciele w-fu: Pani Magdalena Tokarczyk i Pan Michał Kutrzuba zorganizowali dla chętnych uczniów klas IV-VI SP oraz I gimnazjum rajd rowerowy. Wzięło w nim udział 14 uczestników. Trasa wyprawy rozpoczęła się w Chotowej i biegła przez Grabiny, Straszęcin, Głowaczową. Po drodze młodzi ludzie zatrzymali się przy stawach w Grabinach, oglądali także próg wodny w Straszęcinie. Czterogodzinna przejażdżka przez lasy i pola sprawiła uczestnikom wiele frajdy.

Wycieczka do Warszawy

Uczniowie z gimnazjum w Chotowej wzięli udział w projekcie „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”. W ramach programu nakręcili film pod kierunkiem nauczycielki chemii – Pani Beaty Lipińskiej. Był on podsumowaniem dwumiesięcznej pracy nad przedsięwzięciem. Film zajął I miejsce w województwie podkarpackim, jednocześnie kwalifikując się do konkursu ogólnopolskiego. Na galę honorową do Warszawy, podczas której ogłoszono wyniki, grupa uczniów naszej szkoły pojechała z Panią Anielą Dydo – nauczycielką biologii. Gimnazjum z Chotowej zajęło tam V miejsce.

Po zakończeniu gali gimnazjaliści zwiedzali zabytki naszej stolicy. Byli także w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego i w Centrum Nauki „Kopernik”.

Dzień Dziecka na sportowo

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyła się sportowo-rekreacyjna impreza połączona z finałem programu edukacyjnego „Trzymaj formę”. Koordynatorem imprezy na terenie szkoły była nauczycielka biologii – Pani Aniela Dydo, a także nauczyciele w-fu: Pani Magdalena Tokarczyk i Pan Michał Kutrzuba. Nauczyciele ci we współpracy z pozostałymi uczącymi, uczniami i rodzicami przygotowali wiele atrakcji.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Sandomierza

24 maja o godzinie 7.15 grupa uczniów klas II i III gimnazjum zebrała się przed budynkiem szkoły by wyruszyć na zwiedzanie jednego z najstarszych miast w Polsce – Sandomierza. Organizacją wycieczki oraz opieką nad młodzieżą zajęły się Panie: Edyta Rycharska i Magdalena Tokarczyk.

 

Czytaj więcej...

Witaj Majowa Jutrzenko

05 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość pod hasłem „Niech dzwon wolności zawsze nam bije” przygotowana przez uczniów pod kierunkiem Pań: Violetty Wodzińskiej i Marty Jędrzejczyk. Akademia rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. W role narratorów wcieliły się uczennice z klasy I gimnazjum – Paulina Dybowska i Mariola Czuba.

Czytaj więcej...

VI Maraton matematyczny w Róży

18 kwietnia po raz szósty do Publicznej Szkoły Podstawowej w Róży przyjechali najlepsi matematycy z wszystkich szkół w naszej gminie, aby uczestniczyć w rozgrywkach matematycznych. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, ćwiczenie współpracy w grupie oraz wdrażanie do zdrowej rywalizacji między rówieśnikami. W turnieju wzięło udział 12 czteroosobowych zespołów. Naszą szkołę reprezentowali: Monika Lipińska, Mateusz Paprocki, Krzysztof Tadla i Kacper Stolarczyk. Uczniowie rozwiązywali test obejmujący wiadomości z matematyki, krzyżówkę, zadania tekstowe, wykreślankę i skojarzeniówkę. Dzięki takiej różnorodności zadań wszyscy uczestnicy z dużym zaangażowaniem walczyli o punkty dla swoich drużyn.

Czytaj więcej...

Apel ekologiczny

Miesiąc kwiecień poświęcony jest szczególnie ochronie przyrody i zasobów Ziemi. 22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie Zespołu Szkół w Chotowej postanowili uczcić tę okazję przygotowując apel ekologiczny. Odbył się on 19 kwietnia. Poprzez prezentowany program artystyczny (wiersze i piosenki związane z tematyką, inscenizacje: „Na wagarach”, „Piotruś i powietrze”, „Who’s In the jungle”) wykonawcy uwrażliwiali słuchających na piękno przyrody, zwracali uwagę na problemy z nią związane, uczyli szacunku i podziwu dla życia, sprawiali głębsze odczuwanie jedności ludzi ze światem naszych braci mniejszych i wszystkich istot żywych. Podczas apelu odbył się także pokaz strojów ekologicznych.

Czytaj więcej...

Z ekologią na co dzień

Uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w projekcie pod nazwą „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”. Przez dwa miesiące angażowali się w to przedsięwzięcie, w ramach, którego organizowali zbiórkę makulatury, odwiedzili przetwórnię papieru w Straszęcinie, sadzili wokół szkoły młode drzewka, a także uczestniczyli w warsztatach ekologicznych i przygotowali apel z okazji Dnia Ziemi. Projekt miał na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy środowiskowe, związane z gospodarką leśną oraz przemysłem drzewno-papierniczym w Polsce i na świecie.

Czytaj więcej...

Konkursy plastyczne

Wielu uczniów naszej szkoły, i tych najmłodszych i tych starszych, może pochwalić się swoim talentem plastycznym. Rozwija go u nich nieustannie Pani Marta Jędrzejczyk – nauczycielka plastyki. Jej trud, a także zaangażowanie samych uczniów nie idzie na marne. Udział w licznych konkursach pokazuje, że zdolności młodych ludzi zostają zauważone. I tak:

Czytaj więcej...

Warsztaty ekologiczne

W ramach projektu „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier” realizowanego przez Związek Stowarzyszeń Zielona Sieć, pod patronatem Komisji Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej gimnazjaliści z Chotowej mieli okazję uczestniczyć w warsztatach ekologicznych zorganizowanych z inicjatywy nauczycielki biologii Pani Anieli Dydo.

Czytaj więcej...

IV Konkurs Ortograficzny w Czarnej

IV Gminny Konkurs Ortograficzny pod hasłem „Wesoła orografia” odbył się w Zespole Szkół w Czarnej. W rywalizacji wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich ośmiu szkół podstawowych gminy. Szkołę z Chotowej reprezentowały dwie uczennice klasy III: Zuzanna Lipińska i Patrycja Krawczyk podopieczne Pani Danuty Mroczek.

Czytaj więcej...

Przedstawienie o Czerwonym Kapturku

Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia kolejny raz gościli w Domu Kultury „Mors” w Dębicy. Z myślą o swoich najmłodszych widzach przygotowali historię, którą zna każdy z nas – „Bajkę o Czerwonym Kapturku”. Na to właśnie przedstawienie udali się uczniowie klas 0-III naszej szkoły wraz z Paniami: Dorotą Bartnik, Danutą Mroczek i Marzeną Kasprzyk.

Czytaj więcej...

Dwujęzyczne życzenia wielkanocne

Nauczycielka języka angielskiego Pani Magdalena Pęcak zorganizowała dla uczniów klasy II SP konkurs pod nazwą „Dwujęzyczne życzenia wielkanocne”. Polegał on na przygotowaniu kartki wielkanocnej z życzeniami w dwóch językach: angielskim i polskim. Celem tegoż konkursu była popularyzacja języka angielskiego oraz poszerzenie wiedzy i doświadczeń uczniów, a także rozwijanie sprawności językowych poprzez pisanie. Ze względu na charakter konkursu celem jego było również wdrażanie do zdrowego współzawodnictwa oraz propagowanie lokalnych tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

Czytaj więcej...

Na kulig do Głobikowej

Nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Magdalena Tokarczyk i Pan Michał Kutrzuba zorganizowali dla gimnazjalistów imprezę w plenerze. 25 stycznia wraz z 18 chętnymi uczniami z klas I-III gimnazjum pojechali busem do Głobikowej. Po dotarciu na miejsce uczniowie podziwiali okolicę z wieży widokowej. O godzinie 12 rozpoczęła się przejażdżka kuligiem zaprzężonym w konie. Trasa przebiegała przez malowniczy, zimowy las. W tej leśnej scenerii odbyła się „bitwa śnieżna”. Po powrocie do schroniska wycieczkowicze wesoło spędzili czas przy grillu zajadając się kiełbaskami i popijając ciepłą herbatę. Ostatnim etapem wyjazdowej imprezy była dyskoteka połączona ze słodkim poczęstunkiem, która trwała do godziny 19. Po tak ciekawie spędzonym dniu, pełni wrażeń uczniowie z opiekunami wrócili do Chotowej.

Dzień Babci i Dziadka

W sobotnie popołudnie, 21 stycznia do szkoły w Chotowej zjeżdżali się zaproszeni goście. Licznie przybyli Dziadkowie i Babcie oraz mieszkańcy wsi zachęceni przez księdza Józefa Majkę, którzy chcieli obejrzeć „Jasełka”. Tym razem nie były to tradycyjne „Jasełka Chotowskie” wystawiane przez gimnazjalistów, ale przedstawienie przygotowane przez uczniów klas 0-IV z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Czytaj więcej...

Spotkania opłatkowe

Stało się tradycją naszej szkoły, że uczniowie przygotowują klasowe spotkania wigilijne. Tak też było i w tym roku. Wigilia odbyła się 22 grudnia.

W czwartkowe przedpołudnie, w sali nr 1 przy wigilijnym stole spotkały się najmłodsze dzieci (uczniowie klas 0-III). Towarzyszyły im wychowawczynie: Dorota Bartnik, Danuta Mroczek i Marzena Kasprzyk. Swoją obecnością zaszczyciła ich także Pani Dyrektor Alicja Balasa. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii (wersja dla najmłodszych) dzieci łamały się opłatkiem i składały sobie życzenia. Potem zasiadły do stołu i częstowały się łakociami przygotowanymi przez rodziców specjalnie na tę okazję. Wspólne kolędowanie umiliło czas i wprowadziło rodzinny, świąteczny nastrój.

Czytaj więcej...

Copyright All Right Reserved © Szkoła Podstawowa w Chotowej 2017

1dd908627f94d62cdf2933b7293cd742.jpg
fcb2f0f23000e1c738af5b0176bdf26f.jpg
5093853454a9c924f3f9c6de2759468a.jpg
02887c57c1bf6cd4247be74faa4b9df1.jpg