grudzień 2022
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

gmina czarna


korzeszow

oke krakow

logomen

bip logo 2

 

Kampania edukacyjna - Baw się i bądź bezpieczny

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej UNICEF – „Baw się i bądź bezpieczny”. Projekt ten został wsparty przez Światową Organizację Zdrowia WHO, która jest partnerem kampanii, a także objęty honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych, ze względu na to, że właśnie najmłodsze dzieci są najczęstszymi ofiarami różnego rodzaju wypadków. Celem projektu było przekazanie dzieciom wiedzy o tym:

Czytaj więcej...

Festyn Rodzinny

Loteria fantowa, zawody sportowe na wesoło, mecze piłki nożnej i siatkowej, sklepik z biżuterią własnej roboty oraz kulinarne rozmaitości (bigos, kiełbaski z grilla, galaretki, ciasta, lody, gofry itp.), a także przejazd bryczką po Chotowej to atrakcje, jakie czekały na wszystkich, którzy zechcieli przybyć na Festyn Rodzinny, po raz kolejny zorganizowany w naszej szkole.

Czytaj więcej...

Międzywojewódzki Konkurs Literacki

Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle był organizatorem Międzywojewódzkiego Konkursu Literackiego „Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza”. Jego celem było poszerzenie wiedzy na temat życia, pracy i osiągnięć Ignacego Łukasiewicza oraz ukazanie wielkiego wkładu pioniera przemysłu naftowego w rozwój polskiej, europejskiej i światowej nauki i techniki.

Czytaj więcej...

Mini Konkurs matematyczny

W dniu 02 czerwca odbył się szkolny Mini – Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II i III SP. Test opracowały Panie: Dorota Bartnik i Marzena Kasprzyk korzystając z materiałów kangurka matematycznego – kategoria MALUCH. Położono szczególny nacisk na logiczne myślenie, rozumowanie, korzystanie z informacji oraz wykorzystywanie wiedzy matematycznej w praktyce.

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Plastyczny

Pani Marta Jędrzejczyk – nauczycielka plastyki była organizatorką Szkolnego Konkursu Plastycznego „Portret wg Giuseppe Arcimboldo”. Wpłynęło 20 prac uczniowskich wykonanych kredkami artystycznymi. Komisja w składzie: Marta Jędrzejczyk – nauczyciel plastyki, Marzena Kasprzyk i Dorota Bartnik – nauczycielki nauczania zintegrowanego oraz Aniela Dydo – nauczyciel biologii, oceniła i nagrodziła prace w trzech kategoriach wiekowych:

Czytaj więcej...

Trzymaj Formę - Dzień Dziecka na sportowo

Miesiąc czerwiec rozpoczyna się ważnym świętem - Dniem Dziecka. Z tej to okazji w naszej szkole odbyła się wielka impreza, połączona z programem edukacyjnym „Trzymaj formę”, a konkretnie z jego finałem. Gościliśmy w tym dniu dwie przedstawicielki SANEPIDU z Dębicy – współorganizatora programu. Koordynatorem przedsięwzięcia na terenie szkoły była Pani Aniela Dydo – nauczyciel biologii, która we współpracy z pozostałymi uczącymi, uczniami i rodzicami przygotowała wiele atrakcji.

Czytaj więcej...

Konkurs ortograficzny - Mistrz ortografii

Zespół Szkół w Czarnej był organizatorem kolejnej edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego pod nazwą „Mistrz Ortografii”. Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej, a jego celem było wdrażanie do czujności ortograficznej najmłodszych uczniów.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy II – Kornelia Krystek, podopieczna Pani Doroty Bartnik, która zwyciężyła w szkolnych eliminacjach. 27 maja Kornelia rozwiązywała różnorodne zadania ortograficzne ( dyktando, uzupełnianki, zagadki, wyjaśnianie zasad pisowni itp. ), które dla uczestników konkursu przygotowali organizatorzy. Można było uzyskać maksymalnie 100 punktów. Nasza reprezentantka wypadła całkiem nieźle zdobywając 76 pkt.

Wszyscy uczestnicy ortograficznych zmagań otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Lekcja w Rzeszowie - Informacja europejska w regionach 2010

Dnia 26 maja 2010 roku uczniowie klasy II gimnazjum wzięli udział w lekcji europejskiej, przeprowadzonej przez konsultanta regionalnego Centrum Informacji Europejskiej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Lekcja została przeprowadzona w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Została zrealizowana w ramach projektu „Informacja europejska w regionach – 2010”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj więcej...

Szkolna kampania - Dbaj o zdrowy usmiech

Tradycyjnie, każdego roku na wiosnę, w naszej szkole przeprowadzany jest cykl zajęć poświęconych higienie osobistej, ze szczególnym zwróceniem uwagi na higienę jamy ustnej.

20 maja 2010 r. odbyła się kampania pod hasłem „Dbaj o zdrowy uśmiech”. Dzieci z klas 0-IV zostały już wcześniej zaznajomione z tematem, gdyż problem higieny jamy ustnej poruszany był na zajęciach programowych. Dzieci oglądały filmy edukacyjne, uczyły się piosenek, wykonywały prace na konkurs plastyczny, pisały wiersze i rymowanki na konkurs literacki. Szkolna higienistka przy okazji fluoryzacji przypominała o konieczności dbania o swoje zęby.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Konkurs Literacki

Trzy uczennice: Monika Lipińska z kl. IV, Natalia Krystek także z kl. IV oraz Mariola Czuba z kl. V brały udział

I Ogólnopolskim Konkursie Literackim pod hasłem „Moje spotkanie z przyrodą”, który organizowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle. Celem zmagań intelektualnych było pogłębianie świadomości ekologicznej, kształtowanie pozytywnych postaw proekologicznych. Uczennice pisały wypracowania, w których opowiadały o niecodziennej przygodzie na łonie natury. Wplatały w narrację wątki fantastyczne, dostrzegały bogactwo i piękno przyrody. Prace pokazały aktywność twórczą i szeroką wyobraźnię uczennic.

Wycieczka do teatru w Krakowie

W dniu 11 maja 2010 r . grupa 50-ciu uczniów naszej szkoły pod opieką Pań: Marty Jędrzejczyk i Agnieszki Kiwior oraz Pana Bogdana Pytla udała się na wycieczkę do dawnej stolicy Polski – Krakowa. Wycieczka została zorganizowana dla uczniów, którzy brali udział w „Jasełkach Chotowskich 2010” i w całości była sponsorowana przez Wójta Gminy Czarna jako nagroda za zaangażowanie w organizację przedstawienia.

Czytaj więcej...

Zapal znicz na grobach uczestników II wojny swiatowej

8 maja 2010 roku w całej Europie była obchodzona 65 rocznica zakończenia jednego z najbardziej krwawych konfliktów w dziejach świata – II wojny światowej. Trwająca 6 lat wojna pochłonęła miliony ofiar, których pamięć często minęła wraz z ich śmiercią. Uczestnicy wojny ginęli w swoich rodzinnych krajach i na obcej ziemi. Nad jeziorami, w górach, na pustyni, w lesie. W nocy i za dnia. W deszczu i słońcu. Codziennie ginęli ludzie, pragnący dotrwać jedynie do ostatniego dnia tego koszmaru. W znajdują się tysiące grobów i pomników upamiętniających uczestników II wojny światowej.

Czytaj więcej...

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Na początku maja w Polsce obchodzone jest święto narodowe poświęcone rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku przypadła 219 rocznica jej uchwalenia. W naszej szkole, 05 maja 2010 r. odbył się uroczysty apel poświęcony temu ważnemu wydarzeniu historycznemu. Przygotowali go uczniowie gimnazjum pod kierunkiem Pana Krzysztofa Kajpusta. Młodzież przypomniała jak doszło do uchwalenia pierwszej w Europie, nowoczesnej konstytucji. Zostały przytoczone jej fragmenty. Historyczne rozważania przeplatane były pieśniami: „Witaj majowa jutrzenko”, „Jak długo w sercach naszych”, „Polonez 3 Maja”. Było bardzo świątecznie i uroczyście.

A oto uczniowie, którzy zechcieli przypomnieć to ważne dla naszego kraju wydarzenie: Marta Wełna, Anna Balasa, Riwana Baran, Joanna Koziara, Karolina Pasternak, Katarzyna Hals, Patrycja Kociołek, Paulina Piwowar, Mariola Kubas, Natalia Cygan, Agnieszka Kołek i Szymon Cabaj.

Gminny Konkurs Ekologiczny - "Bliżej Natury" - IV Edycja

Już po raz czwarty w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Bliżej natury”. Został on zorganizowany przez Panie: Anielę Dydo, Beatę Lipińską i Martę Jędrzejczyk we współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Czarnej. Wzięli w nich udział uczniowie z sześciu szkół podstawowych z: Chotowej, Głowaczowej, Przyborowia, Róży, Starej Jastrząbki i Woli Wielkiej (gmina Żyraków) i czterech gimnazjów z: Chotowej, Borowej, Róży i Starej Jastrząbki. Czteroosobowe zespoły z poszczególnych placówek rywalizowały w czterech konkurencjach:

Czytaj więcej...

Przeżywamy tragedię narodową

To tragedia, jakiej świat nie widział… Coś takiego nikomu nie powinno się przydarzyć… Dochodzą do Polski szczere wyrazy współczucia ze wszystkich stron. Cały świat płacze z nami. My płaczemy ze wszystkimi rodzinami ofiar tragicznej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Czytaj więcej...

Przedswiąteczne odwiedziny

Tradycyjnie przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie naszej szkoły będący członkami SK PCK odwiedzili osoby starsze, samotne, chore mieszkające w naszej miejscowości, a także osoby będące przyjaciółmi szkoły.

W ramach pracy w SK PCK oraz na kółku plastycznym pod opieką Pań: Anieli Dydo i Marty Jędrzejczyk wykonali piękne stroiki świąteczne, z którymi 30 marca 2010 r. po lekcjach wyruszyli do podopiecznych i przyjaciół. W tym roku odwiedzili:

Czytaj więcej...

Konkursy Wielkanocne

W okresie przedświątecznym uczniowie szkół z całej gminy biorą udział w konkursach plastycznych, których celem jest podtrzymywanie i kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

Czytaj więcej...

Pasowanie na Czytelnika

Piątek, 19 marca był szczególnym dniem dla uczniów pierwszej klasy: Zuzi Lipińskiej, Patrycji Krawczyk, Filipa Gliwy, Michała Bały, Jakuba Gąsiora i Dominika Pasika. Tego właśnie dnia zostali włączeni w grono czytelników biblioteki szkolnej. Wychowawczyni klasy – Pani Danuta Mroczek od początku roku szkolnego przygotowywała swoich wychowanków do tego ważnego wydarzenia.

Czytaj więcej...

Copyright All Right Reserved © Szkoła Podstawowa w Chotowej 2017

1dd908627f94d62cdf2933b7293cd742.jpg
fcb2f0f23000e1c738af5b0176bdf26f.jpg
5093853454a9c924f3f9c6de2759468a.jpg
02887c57c1bf6cd4247be74faa4b9df1.jpg