grudzień 2022
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

gmina czarna


korzeszow

oke krakow

logomen

bip logo 2

 

Żegnaj Szkoło!!!

18 i 19 czerwca były dla uczniów klasy III gimnazjum ostatnimi dniami spędzonymi w chotowskiej szkole. To właśnie dla nich została przygotowana akademia pożegnalna, która odbyła się w czwartkowe przedpołudnie 18 czerwca. Tego samego dnia uczniowie, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen zostali nagrodzeni.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Kurozwęk

Ciepłe czerwcowe dni sprzyjają organizacji szkolnych wycieczek w ciekawe zakątki naszego kraju. Uczniowie klas 0-III naszej szkoły wraz z Paniami: Dorotą Bartnik, Marzeną Kasprzyk i Magdaleną Stanoch oraz chętnymi rodzicami urządzili sobie całodzienny „wypad” do sąsiedniego województwa świętokrzyskiego.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka

,„Jeśli dziecko dostanie mniej od losu, powinno więcej dostać od ludzi”. Wychodząc naprzeciw temu stwierdzeniu, wychowawczynie klas 0-III, Panie: Dorota Bartnik, Marzena Kasprzyk i Magdalena Stanoch urządziły w dniu 1 czerwca wspaniałą, pełną śmiechu i radości imprezę pod nazwą „Urodziny klasy”. Zabawa była przednia, a jak na urodziny przystało, były torty, dmuchanie świec i gromkie STO LAT. Nie zabrakło też lodów, by trochę schłodzić i tak gorącą w tym dniu atmosferę. Do tego dyskoteka, zmagania sportowe, chóralne śpiewy... Czegóż chcieć więcej? No,...chyba, że częstszych urodzin.

Czytaj więcej...

Dzień Matki

„Chciałbym w tym dniu powiedzieć jakieś ciepłe słowo... Jakąś wyrazić myśl wspaniałą...

Ale pragnienie owo tak jakoś trudno ubrać w odpowiednie słowo, więc powiem prosto i szczerze: Kocham Cię Mamo...”

   26 maja przypada bardzo ważne rodzinne święto – Dzień Matki. Ten jeden dzień w roku, w szczególny sposób, poświęcony jest wszystkim Mamom – tym młodym i uśmiechniętym, tym ze srebrnymi nitkami w koku i tym przygarbionym od codziennych kłopotów. Bo przecież każda Matka w szczęściu i nieszczęściu, radości i smutku stoi przy nas wszystko gotowa przebaczyć, zawsze jednakowo dobra, kochająca i pragnąca byśmy my – Jej dzieci byli dobrymi ludźmi.

Czytaj więcej...

Konkurs literacki o Ignacym Łukasiewiczu

Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle był organizatorem Międzywojewódzkiego Konkursu pod nazwą „Życie i twórczość I. Łukasiewicza”. Choć niełatwo było ukazać dorobek polskiego pioniera przemysłu naftowego troje uczniów naszego gimnazjum zostało laureatami tegoż konkursu. Byli to Marta Wełna ( kl. II) – IV miejsce, Norbert Durołek ( kl. I) – V miejsce i Anna Balasa

Czytaj więcej...

Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Publiczne Gimnazjum w Róży jest organizatorem Gminnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej, który co roku odbywa się w maju. Tym razem zmagania młodych wokalistów ze szkół podstawowych i gimnazjów z całej gminy Czarna odbyły się 15 maja. Wśród nich uczestników konkursu znalazły się dwie uczennice reprezentujące nasze gimnazjum: Mariola Kubas i Karolina Pasternak ( obie z klasy I). Karolina zaśpiewała piosenkę pt. „Someone’s watching over me” natomiast Mariola zaprezentowała utwór „Take my breath away”, za który otrzymała wyróżnienie. Trzeba przyznać, że różnice punktowe między najlepszymi uczestnikami były minimalne. Punktacja naszej uczennicy była bardzo wysoka. Mariola zaprezentowała się profesjonalnie. Zachwyciła Jury czystością dźwięku, dojrzałością głosu i pięknym wyglądem. Również Karolina prezentowała się bardzo dobrze, ale na dyplom uznania musimy jeszcze poczekać. „Wierzymy, że w przyszłym roku może się to udać” – mówi Pani Agnieszka Kiwior przygotowująca wokalistki.

Nauka udzielania Pierwszej pomocy

Gdyby, co dziesiąty mieszkaniec Ziemi potrafił udzielać pierwszej pomocy, ocaliłoby to milion ludzi rocznie. Zdaniem lekarzy, Polacy nie są dostatecznie przygotowani do udzielania pierwszej pomocy. Zaledwie około 20% społeczeństwa polskiego jest przeszkolone w tym zakresie. Tymczasem o życiu człowieka decydują pierwsze minuty od zatrzymania krążenia. Nikt z nas nie wie czy nie stanie przed koniecznością udzielania pomocy. Mając pewien zasób wiedzy można pomóc we właściwy sposób. Trudno jednak nauczyć się pierwszej pomocy z książek czy opracowań internetowych, dlatego szczególnie warte polecenia są szkolenie pierwszej pomocy organizowane przez przygotowanych instruktorów, gdzie można nie tylko poznać teorię, ale również praktycznie opanować zasady resuscytacji.

Czytaj więcej...

Z flagą narodową przez dzieje Polski

W tym dniu, w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja. Na zaproszenie Pani Dyrektor lekcję poprowadził pracownik Instytutu Pamięci Narodowej (IPN), z oddziału w Rzeszowie. W lekcji czynny udział wzięli uczniowie klas IV – VI z naszej szkoły podstawowej. Zostali oni podzieleni na 6 grup – w każdej grupie znajdowali się reprezentanci poszczególnych klas, aby każda z nich miała jednakowe szanse w pracy z zadaniami, przygotowanymi przez prowadzącego zajęcia.

Czytaj więcej...

Gminny turniej ekologiczny - "Bliżej natury"

Zespół Szkół w Chotowej we współpracy z Gminym Centrum Kultury i Promocji w Czarnej była organizatorem III Edycji Gminnego Turnieju Ekologicznego „Bliżej natury”, którego głównymi celami były: rozwijanie zainteresowań uczniów z dziedziny przyrody, biologii, ekologii i chemii, kształtowanie u młodzieży świadomego stosunku do środowiska przyrodniczego, a także integracja młodych ludzi z różnych szkół mających podobne zainteresowania.

Czytaj więcej...

Dbaj o zdrowy uśmiech!!!

Tradycyjnie, każdego roku na wiosnę, w naszej szkole odbywa się cykl zajęć poświęconych higienie osobistej ze szczególnym zwróceniem uwagi na higienę jamy ustnej. W tym roku szkolnym, 24 kwietnia uczniowie klasy II gimnazjum w składzie: Anna Balasa, Marta Wełna, Joanna Koziara, Riwana Baran, Agnieszka Kołek, Szymon Cabaj, Michał Paprocki i Łukasz Reguła pod kierunkiem Pani Anieli Dydo – nauczycielki biologii przeprowadzili kampanię pod hasłem „Dbaj o zdrowy uśmiech” skierowaną do uczniów szkoły podstawowej, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych klas. Dzieci klas 0-III zostały już wcześniej zaznajomione z tematem, gdyż problem higieny jamy ustnej poruszany był na zajęciach programowych, podczas których między innymi oglądały filmy edukacyjne

Czytaj więcej...

Wielkanocne odwiedziny"

Tradycyjnie, przed Świetami Wielkanocnymi, uczniowie naszej szkoły ( członkowie Szkolnego Koła PCK ) odwiedzają osoby starsze, samotne, chore, mieszkajace w naszej miejscowości, a także osoby będące przyjaciółmi szkoły. W tym roku odwiedzili: Katarzynę Koźlik, Marię Kutrzuba, Elżbietę Kutrzuba, Józefę i Helenę Balasa, Annę Balasa, Wandę Paprocką, Marię Gorlej, Marię Niziołek, Mieczysława Ogrodnika, Irenę Pięch, Marię Mroczek, Marię Klimek, Mariolę i Stanisława Skotnickich, Ewę i Dariusza Wełnę, Stanisława Szydłowskiego, Mariolę i Andrzeja Grygiel, Józefa Wilczyńskiego, Zuzannę Ruda, Agnieszkę i Piotra Drobot, Edytę i Zbigniewa Drobot. Życzenia świąteczne złożyli księdzu proboszczowi Józefowi Majce.

   Na kółku plastycznym, pod opieką Pani Marty Jędrzejczyk, wykonali piękne kartki świąteczne oraz stroiki. 7 kwietnia, po lekcjach wyruszyli do podopiecznych i przyjaciół. Odwiedziny, szczere życzenia świąteczne oraz zaoferowana pomoc przy porządkach świątecznych wywołały u seniorów wzruszenie.

Szkolny konkurs ekologiczny

Konkurs na Najlepszego Przyrodnika i Ekologa dla klas V-VI SP oraz I-III Gimnazjum odbył się 7 kwietnia 2009 r. Wzięło w nim udział 23 uczniów ( 10 z podstawówki, 13 z gimnazjum ). Uczniowie rozwiązywali test składający się z 20 zadań zamkniętych. Mogli zdobyć 20 punktów. Zadania konkursowe obejmowały wiadomości i umiejętności objęte programem nauczania z przyrody, biologii i chemii, dodatkowo sprawdzały wiedzę ekologiczną.

Czytaj więcej...

Ważna decyzja

Wybór odpowiedniej szkoły ponadgimnazjalne i przygotowanie do ukierunkowania przyszłej drogi zawodowej nie jest łatwe. W związku z tym, nauczyciele uczący w gimnazjum w Chotowej podjęli decyzję o zorganizowaniu zajęć dla uczniów drugiej i trzeciej klasy, które w przyszłości pomogą im podjąć słuszne decyzje oraz wybrać szkołę na miarę ich oczekiwań i możliwości.

Czytaj więcej...

Pasowanie na czytelnika

Do biblioteki szkolnej w Chotowej zostało zapisanych dziewięcioro nowych czytelników. Stali się nimi uczniowie klasy I szkoły podstawowej, których 9 marca uroczyście pasowała na czytelników Pani Marta Jędrzejczyk – szkolna bibliotekarka.

Czytaj więcej...

Konkurs chemiczny

Miesiąc luty upłynął pod znakiem wielu konkursów przedmiotowych, w których mogli brać udział chętni uczniowie gimnazjum. I tak, między innymi, 06 lutego odbył się w szkole I etap konkursu chemicznego. Wzięły w nim udział dwie uczennice: Monika Szela –   klasa III

Czytaj więcej...

Zabawa karnawałowa

Karnawał to okres, w którym organizuje się huczne zabawy, bale, maskarady, kuligi.

W szkołach odbywają się bale przebierańców i dyskoteki karnawałowe. Ponieważ styczeń to koniec nauki

w I semestrze, czas podsumowań i czas odpoczynku, więc relaks przy zabawie jest jak najbardziej na miejscu.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

   Słowa „Babcia” i „Dziadek” kojarzą się każdemu z miłością, dobrocią, cierpliwością i wyrozumiałością wobec wnucząt. Dlatego każdy kochający wnuczek i wdzięczna wnuczka pamięta o Ich święcie, które przypada 21 i 22 stycznia. Biegnie wtedy z kwiatkiem, laurka albo z własnoręcznie przygotowanym prezencikiem, który wręcza swym ukochanym dziadkom.

Czytaj więcej...

Spotkania opłatkowe

  Święta Bożego Narodzenia każdemu kojarzą się z Wigilią. A skoro Wigilia to i biały obrus, opłatek, życzenia i rodzinne spotkania. Takie wigilijne, klasowe spotkania są tradycją naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Mikołaj w szkole

   Kiedy zbliża się dzień 6 grudnia wszyscy wierzą, że odwiedzi ich św. Mikołaj. I starsi i młodsi mają nadzieję, że zasłużyli na choćby malutki prezencik. Jednak najbardziej podekscytowane są dzieci, bo przecież spotkanie z tak ważną postacią to wielkie przeżycie.

Czytaj więcej...

Copyright All Right Reserved © Szkoła Podstawowa w Chotowej 2017

1dd908627f94d62cdf2933b7293cd742.jpg
fcb2f0f23000e1c738af5b0176bdf26f.jpg
5093853454a9c924f3f9c6de2759468a.jpg
02887c57c1bf6cd4247be74faa4b9df1.jpg