- Odsłon: 550
24.06.2021r. o godzinie 17 w naszej szkole odbyło się pożegnanie absolwentów szkoły- szczęśliwej trzynastki. Z powodu ograniczeń epidemicznych na uroczystość przybyli tylko rodzice uczniów klasy VIII i VII.
Na początku Sylwia Czuba i Natalia Czuba z kl. VII powitały zebranych gości: klasę VIII, nauczycieli i rodziców. W ciepłych słowach zwróciły się do koleżanek i kolegów opuszczających mury tej szkoły i zaprosiły do obejrzenia programu. Klasa VII zaprezentowała ciekawy reportaż filmowy. Główną rolę zagrali w nim siódmoklasiści opowiadający o koleżankach i kolegach z kl. VIII, nauczyciele i pani dyrektor, którzy wspominali pracę z tą klasą. Każdy ósmoklasista otrzymał miły upominek na pożegnanie, a wręczyli go siódmoklasiści.
Z kolei głos zabrał pani dyrektor- Alicja Balasa. W swoim wystąpieniu podsumowała miniony rok, trudny dla uczniów, rodziców i nauczycieli, ponieważ każdy musiał odnaleźć się w nowych warunkach pracy. Powiedziała, że podczas nauki szkolnej od zerówki obecni absolwenci dali się poznać z różnych dobrych stron, jako sympatyczni koledzy, aktywni uczestnicy życia szkoły i klasy. Byli organizatorami imprez, uczestniczyli w wielu projektach, brali udział w różnych konkursach i aktywnie pracowali w szkolnym kole PCK i w samorządzie szkolnym. Pani dyrektor życzyła absolwentom samych sukcesów w nowych szkołach, ale też w całym dorosłym życiu, by ich wybory były udane i umożliwiały wykorzystanie talentów, jakie posiadają, by znaleźli satysfakcję w życiu zawodowym i szczęście osobiste.
Następnie pani dyrektor wraz z wychowawczynią kl. 8- panią Martą Jędrzejczyk wręczyły absolwentom pamiątkowe dyplomy i nagrody za wieloletnią pracę. Stypendium wójta za wysokie wyniki w nauce otrzymała Anna Pytel- uczennica kl.8.
Pani dyrektor pożegnała także nauczycielkę, która spędziła w tej szkole blisko 30 lat. Pani Aniela Dydo wychowała wiele roczników uczniów, troszczyła się nie tylko o ich sukces edukacyjny, ale też pochylała się nad każdym uczniowskim problemem. W pamięci pozostaną przygotowane przez nią imprezy ekologiczne, uroczystości z okazji Święta Ziemi, programy profilaktyczne, a także z wielkim zaangażowaniem prowadzone szkolne koło PCK. Pani dyrektor wyraziła nadzieję, że Pani Aniela nie zapomni o szkole w Chotowej i będzie nas odwiedzać, dzieląc się swoim doświadczeniem.
Podczas wystąpienia pani dyrektor mówiła także o Ś. P. Księdzu Proboszczu Józefie Majce. Zapamiętamy jego życzliwość, wrażliwość, ciepło, którym emanował. Był człowiekiem cichym, skromnym, najchętniej usuwał się w cień, ale angażował się wszędzie tam, gdzie można było zrobić coś dobrego, pomóc. A gdy pomagał, robił to zwykle anonimowo, bez rozgłosu. Minutą ciszy uczciliśmy jego pamięć.
Pani dyrektor powiedziała także o nowym przedstawicielu rady pedagogicznej, ks. Mariuszu Urbańskim, który daje się poznać jako człowiek dużej energii i zapału, i życzyła mu wielu pomyślnych lat kształtowania charakterów młodych chotowian uczących się w naszej szkole.
Potem głos zabrali przedstawicieli klasy 8: Anna Pytel, Ola Tokarczyk, Kacper Socha. Do odpowiedzi wezwali panią dyrektor, która miała za zadanie rozwiązać krzyżówkę związaną z nauczycielami swojej szkoły. Pytania do łamigłówki były humorystyczne, ale w pełni oddawały wysiłek nauczycieli włożony w edukację i wychowanie młodego pokolenia. Uczniowie przy muzyce dziękowali nauczycielom za naukę i wręczali piękne róże. Na zakończenie spotkania Ania Pytel zaśpiewała piosenkę „Życie jak poemat”. Potem był czas dla fotoreporterów. Wspólne zdjęcia na pamiątkę i dowód, że czas szybko mija i trzeba wyruszyć w nowy etap swojej życiowej podróży.
Później wszyscy udali do sali nr 7, gdzie obejrzeliśmy pokaz multimedialny przygotowany przez Chotowską Wytwórnię Filmową w reżyserii Pana Bogdana Pytla. Były to miłe wspomnienia o naszych absolwentach począwszy od najmłodszych lat aż do kl.8. Zdjęcia przypominały o szkolnej codzienności, imprezach, wycieczkach i zawodach sportowych. Podkłady muzyczne współgrały z wesołymi zdjęciami dziewcząt i chłopców, i dawały wiele wesołości oglądającym.
Świadectwa ukończenia szkoły i klas zostały wręczone uczniom 25 czerwca.
Życzymy wszystkim ciepłych, wesołych wakacji i niezapomnianych przygód.
- Odsłon: 548
W II półroczu w naszej szkole odbywały się zajęcia z Programu Szkolny Klub Sportowy w 60-minutowych jednostkach treningowych, dwa razy w tygodniu, w grupach minimum 15 osobowych. W zajęciach uczestniczyły dzieci od 4 do 8 klasy szkoły podstawowej. W sali gimnastycznej lub na boisku szkolnym realizowane były różne formy aktywności fizycznej począwszy od gier zespołowych, lekkoatletyki, gimnastyki i wycieczek rowerowych. SKS ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Stanowi także motywację do podejmowania aktywności fizycznej, skupiając się w szczególności na dzieciach i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym oraz nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym. Systematyczne, pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach Programu SKS spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów. Zajęcia prowadził pan Michał Kutrzuba.
- Odsłon: 654
W piątkowe przedpołudnie uczniowie klasy I wraz z wychowawcą p. Magdaleną Stanoch zorganizowali piknik klasowy. Każdy przyniósł ze sobą koc, coś ulubionego do jedzenia, owoce sezonowe oraz dużo wody mineralnej i soków. Na trawie obok placu zabaw rozłożyliśmy koce oraz przygotowaliśmy „stół” piknikowy. Był to świetny czas zabawy i odpoczynku, podczas którego nikt się nie nudził. Dzieci brały udział w różnych zabawach. Chętnie korzystali ze sprzętu na placu zabaw oraz grały w gry karciane Uno, Dubble czy Memory. Najwięcej emocji sprawiła im zabawa w chowanego, podczas której to właśnie mogli ukryć się przed swoją panią. Wszyscy wykazali się dużą zręcznością i szybkością. W czasie pikniku najważniejsza była radość i dobra zabawa. Dzieci zacieśniły więzi ze sobą, co sprzyja integracji klasowej. Poczuliśmy już pierwszy powiew wakacji. Szkoda, że ten czas tak szybko minął. Po zakończonym pikniku wszyscy pięknie posprzątaliśmy i z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do domu.
- Odsłon: 553
17 czerwca bieżącego roku po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami epidemicznymi udało się zorganizować wycieczkę do kina „Helios” w Rzeszowie. W wyjeździe brali udział uczniowie kl.0-III SP wraz z wychowawcami: p. Dorota Bartnik, Marzena Kasprzyk, Magdalena Stanoch oraz Danuta Mroczek. Punktualnie o godz. 6.50 zebraliśmy się przed szkołą, a o 7.10 wyruszyliśmy w kierunku Rzeszowa. Dokładnie o 8:30 byliśmy już w kinie. Kupiliśmy popcorn, colę i zajęliśmy miejsca w sali kinowej. Po chwili zgasły światła i zaczął się film „Tom & Jerry”. Animowane postacie na ekranie, wesoła i głośna muzyka wprawiała nas w przyjemny nastrój. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Film skończył się po prawie dwóch godzinach, które minęły jak pięć minut. Był bardzo ciekawy i zabawny. Widownia reagowała wyjątkowo głośno. W drodze powrotnej uczniowie opowiadali o najśmieszniejszych scenach. Oczywiście wstąpiliśmy na małe co nieco do MCDonalds-a. Przerwa na drugie śniadanie upłynęła szybko i już o 13.10 byliśmy w szkole.
Wycieczkę uważamy za udaną. Towarzyszyły jej: radość, dobry humor i wrażenia po obejrzanym filmie. Był tak samo śmieszny jak wcześniejsze części przygód upartego kota Toma i nieuchwytnej myszy Jerry. Emocje związane z filmem pozostały do późnego popołudnia. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni.
- Odsłon: 529
Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Zakładka do książki” zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole w Czarnej. Wykonały piękne zakładki, wykorzystując różne materiały plastyczne. Dzieci wykazały się wyobraźnią, pomysłowością i starannością.
Marlenka Kutrzuba zajęła II miejsce, a Weronika Król III miejsce. Dziewczynki otrzymały w nagrodę książki, maskotki i dyplomy, a pozostali uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy.
- Odsłon: 627
18 czerwca nastąpiło rozstrzygnięcie klasowego konkursu matematycznego pod nazwą „Mistrz tabliczki mnożenia i dzielenia”, którego celem było zachęcanie uczniów do perfekcyjnego opanowania mnożenia i dzielenia w zakresie 100. W zmaganiach udział wzięli uczniowie klasy 2. Konkurs odbywał się w 6 etapach. W kilkudniowych odstępach uczniowie rozwiązywali testy, gdzie w krótkim czasie (5 minut na mnożenie i 5 minut na dzielenie) trzeba było obliczyć jak najwięcej przykładów na mnożenie i dzielenie. Bezkonkurencyjna była Maja Barycza, która już po pierwszym etapie wypracowała sobie przewagę i tak trzymała do końca. Uzyskała 280 punktów i została mistrzynią klasy. Tuż za nią, na drugim miejscu uplasowała się Lena Gawle. Walka o trzecie miejsce była bardzo zacięta miedzy Bartoszem Nyklem, a Mateuszem Krupką. Raz prowadził jeden uczeń, raz drugi. Wyniki ostatniego etapu rozstrzygnęły, że trzecie miejsce ostatecznie zajął Mateusz Krupka, a czwarte - Bartosz Nykiel. Pozostali uczniowie także dzielnie walczyli.
Myślę, że wszyscy zostali, na swój sposób, zwycięzcami, gdyż w kolejnych etapach uzyskiwali coraz wyższe wyniki, a opanowane już teraz umiejętności zaowocują na dalszych etapach edukacji szkolnej.
Wychowawca klasy
- Odsłon: 557
- 06. 2021r. uczniowie klas 0-3 wraz z wychowawczyniami: Dorotą Bartnik, Marzeną Kasprzyk, Magdaleną Stanoch i Danutą Mroczek udali się do gospodarstwa agroturystycznego, zwanego Ranczem Muuu. Jest to rodzinne gospodarstwo w Chotowej ukierunkowane na produkcję mleka. Nas jednak przyciągnęła chęć zobaczenia innych zwierząt, które zamieszkują na Ranczu, nie tylko krów. Chociaż absolutną gwiazdą jest krówka rasy szkockiej górskiej o imieniu Tosia. Podziwialiśmy jej fantastyczną grzywę niczym u Davida Bowie. Swym wyglądem zachwycał też osiołek Lolek i kucyk maści tarantowatej Kosmita. Mogliśmy zobaczyć kozy, kózki miniaturowe, króliki oraz bociany, które gniazdują na podwórku właścicieli. Dzieci miały frajdę, gdyż mogły nakarmić zwierzątka marchewką, sałatą, jabłkami, chlebem czy mlekiem. Gospodarze zaprosili nas na podwórko, gdzie przeprowadzili konkurs wiedzy o zwierzętach zamieszkałych na ranczu. Były nagrody oraz firmowe cukierki "Krówki". Dzieci zostały też zachęcone do częstszego odwiedzania Rancza i karmienia jej mieszkańców. Wycieczka bardzo podobała się wszystkim i spacerkiem wróciliśmy do szkoły. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do sklepu na lody i wodę mineralną.
- Odsłon: 548
Bartosz Nykiel jest uczniem klasy 2. Jego pasją jest sport, a szczególnie piłka nożna. Swoje uzdolnienia sportowe doskonali, trenując w Akademii Piłkarskiej KS Wisłoka Dębica. Mimo tak młodego wieku osiąga ze swoją drużyną znaczące sukcesy. Mecze, w których gra, obfitują w liczne gole, niejednokrotnie strzelone przez naszego ucznia. Bartosz zebrał już sporą kolekcję medali za osiągnięcia sportowe. Oto tylko niektóre sukcesy:
- Turniej Diament Cup 2021 – I miejsce
- Turniej Euro Pilzno rocznik 2012 – I miejsce
- Turniej Okręgów i Podokręgów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej 2021 Stalowa Wola – II miejsce
Szkoła w Chotowej jest dumna, że w jej murach uczy się następca Lewandowskiego. Gratulujemy osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów.
- Odsłon: 569
W dn. 10-13 czerwca 2021r. odbyły się w Szczawnie-Zdroju Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization. Reprezentanci Akademii Tańca Soul Dance z Dębicy zajęli czołowe lokaty na tych mistrzostwach. I miejsce i złoty medal oraz II miejsce i srebrny medal stał się udziałem uczennicy klasy III naszej szkoły Alisy Gawle. Mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski wywalczyła wspólnie z koleżankami z grupy dziecięcej show dance do 12 lat. To pierwszy występ Alisy i taki ogromny sukces. Wcześniej pasjonowała się akrobatyką sportową i też zdobywała liczne laury. Ale sukces nie przyszedł łatwo. Kilka treningów w tygodniu po kilka godzin to hektolitry potu, łez i wyrzeczeń. Trzeba to pogodzić również z nauką w szkole. I tu Alisa też radzi sobie doskonale. Życzymy Alisie dalszych sukcesów i trzymamy kciuki, aby odbyły się Mistrzostwa Europy, do których zakwalifikowały się te utalentowane tancerki.
- Odsłon: 534
Igor Ruda z I klasy i Julia Ruda z III klasy reprezentowali naszą szkołę w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci ,,Bezpiecznie na wsi mamy- od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy ’’. Celem konkursu było zdobywanie wiedzy na temat zasad bezpiecznego przebywania i pracy w gospodarstwie rolnym oraz unikanie niebezpiecznych sytuacji, które mogą prowadzić do groźnych wypadków i chorób. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki, ekologiczne torby na zakupy, opaski odblaskowe i zawieszki do kluczy.
- Odsłon: 617
17.06.2021r. o godz. 16.00 na placu szkolnym odbyło się ognisko pożegnalne dla klasy VIII. Udział w nim wzięli także nasi młodsi koledzy z klasy VII oraz wychowawcy, nauczyciele i rodzice: Pani Marta Jędrzejczyk, Magdalena Tokarczyk, Beata Lipińska, Pan Bogdan Pytel. Humory wszystkim dopisywały. Rozmawialiśmy o sporcie, wakacjach i cieszyliśmy się, że jesteśmy jeszcze razem. Pieczeniem kiełbasek zajął się Pan Pytel i czuwał, aby się smacznie zarumieniły. Na deser zjedliśmy słodkie wafelki, a pragnienie gasiliśmy Tymbarkiem i wodą mineralną. Przygotowaliśmy dużo atrakcji i zabaw, np. grę w badmintona, siatkówkę i piłkę nożną. Punktem kulminacyjnym było zjedzenie pysznych kiełbasek. Miło spędziliśmy czas we wspólnym gronie. Dziękujemy rodzicom za zakup poczęstunku.
Kacper Socha i Maciej Gierula kl. 8
- Odsłon: 534
11 czerwca klasa VI wraz z swoją wychowawczynią - panią Agnieszką Wałaszek wybrała się na spacer do lasu na grób nieznanego żołnierza. Uczniowie zadbali o mogiłę żołnierską, położyli kwiaty i odmówili krótką modlitwę. Nastrój zadumy potęgowała leśna głusza. Mimo plagi komarów, w otoczeniu przyrody, udało się przeżyć miłe chwile. Następnie zatrzymaliśmy się koło pomnika Jana Pawła II, gdzie zapaliliśmy znicze i każdy modlił się o błogosławieństwo, i bezpieczne wakacje. Te wspólne chwile pani utrwaliła na zdjęciach. W drodze powrotnej pani wychowawczyni w sklepie „Sezamek” zakupiła nam lody śmietankowe. Jesteśmy dumni, że podtrzymujemy szkolną tradycję i pamiętamy o grobach żołnierzy, którzy zginęli podczas II wojny światowej.
Hubert Waśko i Arkadiusz Szuba kl.VI
- Odsłon: 543
Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Chotowej z radością przystąpił do akcji na rzecz osób z autyzmem w ramach #chellengeniebieskiemotyle2021. Nasze przedszkole zostało nominowane przez Oddział Przedszkolny z Głowaczowej.
Celem akcji jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Niebieską iskierkę przyjaźni przekazujemy poprzez niebieskie elementy przypięte do ubranek dzieci i pracę plastyczną w kształcie serca, na której przedszkolaki odbijały swoje dłonie pomalowane niebieską farbką. Dzieci chętnie pracowały i zaangażowały się w akcję. Uczyły się tolerancji i akceptacji osób zmagających się z problemami zdrowotnymi. Wspólne działanie plastyczne cieszyło się sporym zainteresowaniem i dało dzieciom dużo radości.
Dziękujemy za nominację i możliwość wzięcia udziału w tak szlachetnej akcji.
- Odsłon: 541
Anna Pytel jest uczennicą klasy VIII Szkoły Podstawowej w Chotowej. Interesuje się muzyką, literaturą, językiem angielskim i psychologią. O kilku lat pod opieką profesjonalistów kształtuje i rozwija swoje talenty, i pasje na zajęciach wokalno – instrumentalnych w Muzykomanii w Nagawczynie. Bierze udział w konkursach wokalnych w kategorii solistów na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim i osiąga liczne sukcesy. Zdobyła wyróżnienia w: XXV Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek Jarosław 2020, XXVI Konkursie Kolęd i Pastorałek „Na Nutę Kantyczek” Jasło 2021, XXIX Podkarpackim Festiwalu Piosenki „Śpiewaj Razem z Nami” Przemyśl 2019 i V edycji Ogólnopolskiego Konkursu wokalno – muzycznego „Z Bł. Karoliną zaśpiewajmy” Pilzno 2019. Talent artystyczny uczennicy został także dostrzeżony w konkursach powiatowych. Tutaj Ania może pochwalić się wyróżnieniami w: 9. Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Dębica 2019, 10. Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Dębica 2020 oraz zajęciem prestiżowych miejsc: I miejsca w 11. Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Dębica 2021, II miejsca w XIV Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej „English Song Competition” Dębica 2019 oraz wywalczyła Nagrodę w I Powiatowym Konkursie „Mama, matula, mateńka” Dębica 2021.Na szczeblu gminnym Ania zajęła I miejsce w Gminnym Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Żeby Polska była Polską…” Chotowa 2018 oraz I miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki „Róża 2019”. Dorobek muzyczny Ani jest bardzo bogaty, dlatego też uczennica wraz z innymi uczniami Muzykomanii pod okiem trenerki wokalnej w studiu nagrań w Nagawczynie nagrała płytę pt. „ Ku pokrzepieniu serc”. Bierze także udział w licznych koncertach, które organizuje Dom Kultury w Nagawczynie, np. z okazji Dnia Dziecka.
Ania lubi czytać powieści fantastyczne, ma lekkie pióro i pisze ciekawe prace literackie. Zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim pt. „Praca moich marzeń”, który organizował Zespół Szkół nr 4 w Dębicy. Na wakacjach planuje wyjazd nad jezioro i tam odpocząć od szkolnej codzienności. W przyszłości chce zostać psychologiem i leczyć chore, ludzkie dusze.
Jesteśmy dumni z osiągnięć naszej uczennicy i w nowej szkole życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.
- Odsłon: 530
Trzy uczennice z klasy 6 i 7: Paulina Szerszeń, Emilia Kutrzuba, Gabriela Nykiel, Gabriela Kulikovskaja reprezentowały naszą szkołę w ogólnopolskim konkursie „Moje naturalne piękno”! Przygotowały prace plastyczne w formie kolażu i zdjęć, które odpowiadały na pytania: Dlaczego jestem wyjątkowa? Co mnie wyróżnia? Co jest mną największą zaletą? Konkurs organizowała Akademia Dojrzewania Lactacyd w Warszawie.
Z uczennicami pracowała pani Marta Jędrzejczyk.
- Odsłon: 526
Piątek, 4 czerwca. Wesoły dzień dla uczniów. Otóż w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka. Słońce świeciło, humory dopisywały. Wśród zieleni uczniowie odpoczywali na kocach, rozmawiali, wymyślali zabawy, grali w karty i budowali konstrukcje z kolorowych patyków. Samorząd szkolny wraz z opiekunem – Panią Agnieszką Wałaszek zorganizował wiele zabaw oraz konkurencji sportowych, takich jak: rzut kaloszem, bieg w workach, rzut dyskiem, bieg slalomowy na czas, badminton oraz przeciąganie liny. Dużym zainteresowaniem cieszył się quiz wiedzy z przedmiotów szkolnych. Każdy mógł sprawdzić swój poziom umiejętności. Starsze klasy pod okiem Pana Michała Kutrzuby w sali gimnastycznej rozegrały mecz siatkówki. Na zwycięzców wszystkich konkurencji czekał słodki poczęstunek, nagrody oraz brawa publiczności. Koło południa spotkała nas miła niespodzianka, a mianowicie lody dla ochłody. Ten dzień był dla nas wielką frajdą, ponieważ po długim zdalnym nauczaniu w końcu mogliśmy się spotkać w szerszym gronie. Atmosfera była miła. Uczniowie rozmawiali o planach wakacyjnych, nowych szkołach, sporcie i zainteresowaniach. Na końcu zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.
Dziękujemy nauczycielom i Pani Dyrektor za ten piękny dzień.
Aleksandra Tokarczyk i Ewelina Pluta z kl. 8
- Odsłon: 545
Urząd Gminy w Czarnej we współpracy z firmą EcoTech, która zajmuje się odbiorem odpadów segregowanych na terenie gminy, przeprowadził w naszej szkole lekcję o ekologii. Wzięli w niej udział uczniowie z kl. II i III. Najmłodsi dowiedzieli się, jak ograniczyć niepotrzebne zużycie energii elektrycznej, jak dbać o zasoby naturalne oraz w jaki sposób segregować odpady i co z nich powstaje. Z zainteresowaniem oglądali film pt.” Segreguj odpady, to opłaca się nam wszystkim”.
Dzieci chętnie brały udział w konkursie ze znajomości segregacji. Wrzucały odpady do odpowiednich worków. Padło wiele pytań nie tylko ze strony uczniów, ale też nauczycieli. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni upominkami i drobnymi słodyczami. Edukacja ekologiczna uczniów już od najmłodszych lat zapewne przyniesie pożądane skutki.
- Odsłon: 578
Anna Pytel i Ewelina Pluta z kl.8 zajęły I miejsca w Powiatowym Konkursie Literackim „Praca moich marzeń”, który organizował Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy. Celem konkursu była promocja świadomego wyboru drogi zawodowej w zgodzie z zainteresowaniami, odkrywanie talentów uczniowskich i rozwój kreatywności. Prace przedstawiały wyobrażenia o wymarzonym zawodzie i pracy, którą uczennice chcą wykonywać w przyszłości. W nagrodę otrzymały cenne książki i dyplomy. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej edukacji.
Oto cytaty z nagrodzonych prac:
Anna Pytel
„(…) Praca psychologa jest trudna i od zawsze mi się podobała. Przecież jest na tym świecie wiele dzieci i nastolatków, którzy potrzebują pomocy, nie umieją poradzić sobie z problemami, nie wiedzą, komu mogą się zwierzyć i gdzie szukać wsparcia. Są zamknięci w sobie, boją się powiedzieć głośno o bólu i cierpieniu. Od zawsze czułam, że to moje powołanie pomagać innym. Chcę, żeby dzięki mnie nauczyły się, co to jest szczęście i zaczęły uśmiechać się do świata. Wiem, że to bardzo trudne”.
Ewelina Pluta
„Wszystkie nasze marzenia maja szansę się spełnić, jeśli mamy odwagę je realizować”. Wzięłam sobie te słowa głęboko do serca i małymi krokami podążam do celu, bo chcę w przyszłości zostać lekarzem weterynarii – lekarzem psów i kotów. Obecnie w schronisku próbuję leczyć złamane serca piesków. I nawet dobrze mi to idzie, bo namówiłam sąsiadkę do adopcji trzyletniego labradora o imieniu Kajtek. A mój Maks dalej psoci i jest moją bratnią duszą, bez której nie wyobrażam sobie życia.
- Odsłon: 547
Jak co roku, 21 marca dzieci z klas 0-3 wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Aby podkreślić charakter tego dnia, najmłodsi uczniowie przyszli ubrani w różnobarwne stroje. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci razem z Marzannami radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie. Później słomiane kukły -jak każe tradycja- zostały podpalone i wrzucone do rzeki. Wszystkich ogarnęła spontaniczna radość. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych maluchów sprawią, że Pani Wiosna zawita do nas na dobre…
Niestety, po południu znowu sypnęło śniegiem.
- Odsłon: 540
„Raz do roku jest taki dzień,
który przemija jak piękny sen.
Wszystkie kobiety, panie i matki,
w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”
8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej klasie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów.
Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi dżentelmeni, byli przemili, uczynni
i sympatyczni. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech. Ponieważ starsi koledzy przebywali na nauczaniu zdalnym poza szkołą, tym bardziej należy docenić zdolności organizacyjne maluchów oraz fakt, że pamiętali o wszystkich nauczycielkach i Pani Dyrektor.
Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszej szkole, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.
- Odsłon: 542
Październikowe, ciepłe popołudnia sprzyjają organizowaniu integracyjnych spotkań na świeżym powietrzu. Dobrą ku temu okazją są ogniska klas 0-III, których urządzanie jest już tradycją naszej szkoły. Mimo pandemii zorganizowaliśmy spotkanie (w reżimie sanitarnym), podczas którego panowała wspaniała atmosfera. Poszukiwanie skarbów, tropienie podpowiedzi ukrytych na drzewach, wykonywanie śmiesznych zadań i współzawodnictwo klasowe sprawiło, że uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. Siedząc wokół ogniska, wesoło rozmawialiśmy na różne tematy, żartowali i śpiewali piosenki, no i oczywiście zajadaliśmy się pieczonymi kiełbaskami i ziemniakami. Przyjemne spędzanie popołudnia na grach i zabawach w gronie rówieśników sprzyja integracji zespołów klasowych oraz pogłębieniu znajomości i przyjaźni. Wszystkim było wesoło i przyjemnie, tym bardziej, że dopisała słoneczna i ciepła aura.