grudzień 2022
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

gmina czarna


korzeszow

oke krakow

logomen

bip logo 2

 

Wieczorek poetycki „ Jesień poezją malowana”

„Jesień to druga wiosna, kiedy każdy liść jest kwiatem”. Te słowa Alberta Camusa były myślą przewodnią poetyckiego wieczorku, który odbył się 23 listopada 2022 roku o godzinie 17.00 w naszej szkole. Koncert skrzypcowy „Cztery pory roku -Jesień” witał wszystkich zebranych gości. Na widowni zasiadali rodzice, nauczyciele, uczniowie, absolwenci,  mieszkańcy Chotowej, okolicznych miejscowości oraz przyjaciele naszej szkoły.

W roli konferansjerów wystąpili: Sandra Modelska i Hubert Waśko. Jesienna scenografia tworzyła klimat wieczorku. Przy blasku świec uczniowie zaprezentowali utwory liryczne i  muzyczne. Pojawiły się strofy o leśnych zwierzętach, jesiennych darach, kolorowych liściach, deszczowej pogodzie a nawet o spiżarni pełnej wieloowocowych dżemów. W tym repertuarze wystąpili uczniowie z kl. 4,5 i 6.  Najmłodsi wykonawcy, czyli dzieci z kl.2 pod okiem wychowawczyni -p. Danuty Mroczek  zaśpiewały piosenkę „W listopadzie”, a trzecioklasiście recytowali wiersz „Pan Listopad” oraz zaprezentowali się w choreograficznym układzie do piosenki „Skarby jesieni”. Taniec z kolorowymi parasolkami w niczym nie przypominał znanej nam jesiennej pluchy. Do występu przygotowała swych wychowanków pani Magdalena Stanoch.

W widowiskiem baletowym zobaczyliśmy Alisę Gawle z kl. 5, która przekonała wszystkich, że jesień jest kobietą zwiewną i powabną. Wystąpiła w sukience ozdobionej jesiennymi liśćmi i pięknie zatańczyła opowieść pt.”Pani Jesień”.

O rozstaniu, miłości i przemijaniu strofami poezji opowiedzieli nam uczniowie z kl. 8. Wiersz „Przy okrągłym stole” usłyszeliśmy w wykonaniu Kingi Tadel, Gabrieli Nykiel i Wojciecha Kutrzuby. Natomiast Paulina Szerszeń wierszem Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy” przypomniała o  niepowtarzalności w życiu. Szymon Sztyc i Arkadiusz Szuba recytowali „Colleqium niedzielne na ulicy”, a Rozmowę liryczną” prowadzili Sandra Modelska i Arkadiusz Szuba.

O listopadowych uczuciach opowiadały także pieśni żołnierskie i wiersze nawiązujące do trudnej drogi do odzyskania niepodległości. Paulina Szerszeń na gitarze zagrała pieśń „Biały krzyż”, a Maksymilian Lepak, Sebastian Puzon, Szymon Sztyc i Bartłomiej Drąg recytowali wiersze o poświęceniu i patriotyzmie Polaków.

Chór szkolny śpiewał: „Na wędrówkę”, „Rotę” oraz „Legiony”.

Montaż słowno-muzyczny pokazał, jakich mamy uzdolnionych wychowanków. Występ podobał się publiczności. Świadczyły o tym gromkie brawa i słowa uznania kierowane do nauczycieli i uczniów. Pani Dyrektor Alicja Balasa podziękowała uczniom i organizatorom za piękny występ w jesiennej scenografii.

Reżyserkami spotkania poetyckiego były: Violetta Wodzińska, Marta Jędrzejczyk, o nagłośnienie zadbał Waldemar Kruk.

W Pizzerii Papas w Dębicy

17 listopada 2022 roku uczniowie klasy 5 i 6 brali udział w warsztatach kulinarnych w pizzerii. Własnoręcznie formowali okrągłe drożdżowe placki i nakładali ulubione dodatki, a było w czym wybierać: kolorowe warzywa, różne rodzaje wędlin, serów a nawet owoce. W czasie oczekiwania na upieczenie pizz chłopcy zapoczątkowali tańce, zaraz dołączyły także dziewczynki. Było dużo śmiechu i każdy czuł się zintegrowany z zespołem klasowym. Przy dźwiękach ulubionych piosenek czas szybko mijał. Gdy na stół trafiły pizzę, wszyscy ze smakiem zajadali się włoskim specjałem. Potem na deser sok owocowy, a kto chciał, zamawiał lody i inne smakołyki. Pani menadżer pizzerii pochwaliła nasze dzieci za ładne zachowanie. O godzinie 14 byliśmy z  powrotem pod szkołą w Chotowej. Uczestnikom wycieczki podobał się wyjazd i wspólne spędzanie czasu. Opiekunami uczniów były: Marta Jędrzejczyk, Violetta Wodzińska i Katarzyna Sypel-Pytel.

Spotkanie z lekarzem i pielęgniarką

Panie: Magdalena Kobel – Wilczyńska  - lekarz pediatra oraz Anna Wilczyńska – pielęgniarka spotkały się z uczniami klas 0-IV. Obie są mieszkankami Chotowej pracującymi w Centrum Medycznym „Medyk” w Dębicy. Przybyły do naszej szkoły, aby opowiedzieć dzieciakom o wykonywanych przez siebie zawodach. Uczniowie dowiedzieli się, że  lekarze i pielęgniarki ponoszą odpowiedzialność za zdrowie i życie pacjentów. Ich zadaniem jest ocena stanu zdrowia pacjenta, przeprowadzanie badań, zabiegów, operacji, które w ostateczności mają jeden cel - sprawić, żeby wrócił zdrowy do domu. Aby zostać lekarzem czy pielęgniarką należy ukończyć kilkuletnie studia medyczne, podczas których zdobywa się niezbędną wiedzę i umiejętności. Przedstawiciele tychże zawodów muszą  być świadomi tego, że całe ich życie zostaje podporządkowane innym, a praca nie trwa podstawowe osiem czy dwanaście godzin. Powinni być otwarci na ciągłe podnoszenie kwalifikacji, uzupełnianie wiedzy, poznawanie innowacji, dzięki którym będą mogli lepiej pomagać swoim pacjentom. Aby uatrakcyjnić zajęcia, Panie przyniosły ze sobą wiele medycznych gadżetów: stetoskop, ciśnieniomierz, glukometr, zestaw do kroplówek, strzykawki, bandaże, opatrunki, chustę trójkątną, produkty niezbędne do diagnostyki i pobierania materiału do badań typu: pojemniki, woreczki, szpatułki, itp. Uczniowie, pod okiem specjalistek, mogli zmierzyć sobie ciśnienie krwi oraz nauczyć się prawidłowego zakładania opatrunku i bandażowania. Te umiejętności z pewnością mogą przydać się w życiu codziennym.

Hokus-pokus, czary-mary...

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, miały okazję wziąć udział w licznych wróżbach i konkurencjach. Przy światowych i polskich przebojach wszyscy ruszyli do tańca i nikomu nie brakowało sił. O wspaniały bufet zadbali, jak zawsze, rodzice. To była zabawa iście doskonała. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie…?

   

 

 

 

 

Dzień Pluszowego Misia

Miś nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Jak mówią słowa dziecięcej piosenki, taki Miś po to Misiem jest, żeby było kogo tulić kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.

W piątek, 25 listopada, z okazji święta Pluszowego Misia najmłodsi uczniowie przyszli do szkoły ze swoimi maskotkami. Zabawki towarzyszyły im przez cały dzień – i w nauce i w zabawie. Pani Kasia Sypel przygotowała dla dzieciaków wiele niespodzianek. Na początku były „misiowe powitanki”, potem piosenki o misiach, a następnie różne „misiowe zadania”. Dzieciaki układały domino, pokonywały „misiową drogę” według kodu i kolorowały rysunki. „Najsłodszym” punktem szkolnych obchodów tego wyjątkowego święta było degustowanie miodu. Dzień upłynął miło, przytulnie, zagadkowo i … słodko.

 

 

 

ŚLUBUJEMY!

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych uczniów w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Chotowej.

 Dzieci tak śpiewały:

 „ Zaprzyjaźnić się z książkami,

dumą swojej szkoły być,

ze wszystkimi pierwszakami

 ślubujemy dziś!

 Uczniem być -  to ważna sprawa

i otwierać wiedzy drzwi.

Uczyć się, by świat poznawać,

 ślubujemy dziś!

17 listopada 2022 r. o godzinie 10.40 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się Ślubowanie klasy pierwszej i Pasowanie na ucznia w gronie zaproszonych gości: Pani Dyrektor Alicji Pochodaj Balasy, Księdza Proboszcza,  rodziców pierwszoklasistów i nauczycieli, przedszkolaków oraz uczniów klas II- III.

Klasa pierwsza przedstawiła uroczysty program okolicznościowy, w którym to popisywała się zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Do uroczystości przygotowywali się od początku roku szkolnego bardzo chętnie, sumiennie i z wielkim zaangażowaniem.

Odświętnie ubrani i przystrojeni w granatowe birety pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki o życiu szkolnym, o właściwym i bezpiecznym zachowaniu w różnych sytuacjach życia codziennego oraz szkolnego. Otuchy dodali im starsi uczniowie, którzy włączyli się w przygotowanie części artystycznej. Było miło, radośnie i przyjaźnie.

W trakcie ślubowania uczniowie zobowiązywali się do pilnej nauki, dbania o dobre imię szkoły, szacunku dla nauczycieli i miłości Ojczyzny.

Dyrektor Szkoły dokonała aktu pasowania na ucznia, dotykając ozdobnym ołówkiem lewego ramienia każdego dziecka. Wszystkie dzieci zostały przyjęte do społeczności szkolnej. Były podziękowania, życzenia oraz piękne upominki: okolicznościowe medale, wartościowe książki, przybory oraz mnóstwo słodyczy. Rodzice zaprosili też na słodki poczęstunek. Smakowicie wyglądał tort przygotowany na tę okazję.

Program artystyczny przygotowała i czuwała nad jego przebiegiem wychowawczyni p. Dorota Bartnik.

Za pracę i współpracę z rodzicami serdecznie dziękujemy!

 

 

 

 

 

Wizyta w atelier Natalii Cygan

W dniu 25 października 2022 roku klasa IV w ramach cyklu lekcji wychowawczych ,,Poznajemy ciekawe zawody” udała się na wycieczkę do  pracowni fotograficznej Natalii Cygan w Chotowej. Dzieciaki poznały tajniki pracy profesjonalnego fotografa, ścieżkę edukacyjną do zdobycia takiego zawodu oraz uczestniczyły w sesji fotograficznej. Wyniki oceńcie sami…

Klasa IV wraz z panią Beatą Lipińską serdecznie dziękuje pani Natalii Cygan za miłe przyjęcie i wspaniałe pamiątki po wizycie.

W świecie rowerów trójkołowych

To już kolejny raz kiedy klasa IV z panią Beatą Lipińską odwiedza miejsca związane z wykonywaniem ciekawych  zawodów. Tym razem udaliśmy się do zakładu produkującego rowery trójkołowe.

W trakcie wizyty w firmie ,, MATIX bike”  dzieciaki zapoznały się z procesem technologicznym wykonywania rowerów pionowych i trójkołowych, miały możliwość przejechania się na tych wspaniałych maszynach, a nawet uczestniczyły w miniquizie z nagrodami.

Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Krupce za miłe przyjęcie, przygotowanie wielu atrakcji i zdobytą wiedzę.

IV Niepodległościowy Rajd Rowerowy

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chotowej wzięli udział  w IV Niepodległościowym Rajdzie Rowerowym, który wystartował 11 listopada o godzinie 11 spod Remizy OSP w Czarnej. Trasa Rajdu liczyła 40 km i przebiegała następująco: OSP Czarna - Golemki - Borowa - Róża - Stara Jastrząbka - SP Jaźwiny.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Alan Milas, Marcel Murtaś, Bartek Nykiel z kl. 3,  Mateusz Krupka z kl.4, Julia Ruda, Angelika Modelska z kl.5 i Maksymilian Kolak z kl.6.

W akcję włączyli się także rodzice: Pan Paweł Krupka i Pani Agnieszka Mytnik. Na mecie na uczestników czekał smakowity bigos, ciasteczka  i napoje przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Jaźwin.

Opiekunem naszej szkolnej grupy był nauczyciel wychowania fizycznego- pan Michał Kutrzuba.

 

 

 

 

 

 

„Szkoła do hymnu 2022”

10 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki  „Szkoła do hymnu 2022”. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. „Mazurek Dąbrowskiego” wybrzmiał na szkolnym korytarzu. Na ten dzień dzieci przygotowały patriotyczne symbole, a były to: biało-czerwone kwiaty, chorągiewki, kotyliony i baloniki w barach narodowych. W ten sposób uczciliśmy pamięć tych, którzy oddali życie za wolność naszej ojczyzny.

Pamięć i hołd

2 listopada uczniowie kl.8 oraz Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Agnieszki Wałaszek na grobie nieznanego żołnierza zapalili znicze i położyli wiązankę kwiatów. Wśród ciszy, szumu drzew oddali hołd poległym za naszą ojczyznę. W drodze powrotnej do szkoły uczniowie przystanęli przy pomniku Jana Pawła II. Wszystkim towarzyszyły refleksje o przemijaniu oraz wspomnienia o wielkim Polaku.

Mecz Ekstraklasy

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chotowej w piątkowy wieczór, 04.11.2022 wybrali się na mecz Ekstraklasy do Mielca i mocno kibicowali drużynie Stali Mielec, która występuje na najwyższym szczeblu rozgrywek piłkarskich. Wrażenia niesamowite, wszyscy zadowoleni i najważniejsze, że Stal Mielec wygrała 3-0 z Zagłębiem Lublin. Opiekunem uczniów był nauczyciel wychowania fizycznego -pan Michał Kutrzuba.

 

Spotkanie z żołnierzami 33 Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy

W dniu 28 października 2022 uczniowie kl. 4-8 wzięli udział w spotkaniu z żołnierzami 33 Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy, którzy przyjechali do naszej szkoły zaprezentować mundury, broń i sprzęt wojskowy. Panowie z wielką pasją opowiadali o zawodowej służbie wojskowej, zadaniach i obowiązkach żołnierza, a także o wielkiej odpowiedzialności za obronę granic naszej Ojczyzny. Bardzo chętnie odpowiadali na pytaniach zadawane przez uczestników. Największe zaciekawienie budziła broń i  wyposażenie żołnierza na  froncie. Chłopcy i dziewczyny mieli okazję przekonać się, ile waży karabin, kamizelka kuloodporna, hełm i plecak. Uczniowie z wielką ekscytacją słuchali i pozowali do zdjęć, ubrani w strój wojskowy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kuchnia polowa. Sympatyczny żołnierz częstował dzieci specjałami kulinarnymi, które smakowały wybornie. Najmłodsi uczniowie nie odmówili sobie przyjemności, żeby usiąść za kierownicą samochodu wojskowego. Próbowali także  sztuki skutecznego maskowania się przed potencjalnym wrogiem. Prezentacja trwała 45 minut. Panowie-żołnierze okazali wiele sympatii i cierpliwości naszym dzieciakom, a swoją postawą wzbudzali podziw i szacunek.       

Spotkanie zorganizowały panie: Joanna Chudy oraz Agnieszka Wałaszek w ramach preorientacji zawodowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                

Poznajemy ciekawe zawody

W dniu 18.10.2022 roku  na godzinie wychowawczej uczniowie kl. IV wraz z p. Beatą Lipińską  udali się do Salonu Kosmetologicznego,, La Beaute” p. Marty Baryczy w Chotowej w  ramach projektu,, Poznajemy ciekawe zawody”. Dzięki wizycie w profesjonalnym salonie uczniowie nie tylko dowiedzieli się na czym polega praca kosmetologa, ale także jak zdobyć taki zawód. Dostali cenne rady, jak dbać o twarz, gdy  pojawi się młodzieńczy trądzik. Mogli także sami przekonać się, jak działają poszczególne urządzenia pod czujnym okiem pani Marty.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.

 

VII Ogólnopolska akcja „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

19 października nasza szkoła brała udział w VII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej i uświadomienie uczniom, że czytanie to atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu. Na ten dzień każdy przyniósł swoją książkę, by zaprezentować koleżankom i kolegom historię ulubionego bohatera literackiego. Słuchaliśmy więc fragmentów baśni, bajek, powieści młodzieżowych, przygodowych i sensacyjnych. Aby uatrakcyjnić tę formę nauki, uczniowie dzień wcześniej wylosowali sobie kolor, który będzie dominował w ich ubiorze podczas prezentacji czytelniczej. Spotkanie z książką odbywało się na korytarzu szkolnym, w bibliotece, na schodach, w klasach i na podwórku szkolnym. Akcja ta na pewno wpłynie na wzrost czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły.

Nad akcją czuwała Marta Jędrzejczyk i Violetta Wodzińska.

Dzień Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Agnieszki Wałaszek. Uczniowie wierszem i piosenką podziękowali nauczycielom za pracę, zaangażowanie i wychowanie młodego pokolenia. Młodzież zaprezentowała scenki z życia ucznia oraz w wesoły sposób przedstawiła różne osobowości pedagogów. Wiele emocji dostarczył  quiz „filmowa muzyka”. Za prawidłowe podanie tytułu filmu czekała słodka nagroda. Uczniowie na zakończenie uroczystości wręczyli nauczycielom symboliczną różę i złożyli życzenia. W tym dniu Rada Rodziców- Pani Barbara Balasa i  Pani Małgorzata Tadla na ręce Pana Bogdana Pytla wręczyły okazały tort oraz drobny upominek – pyszną kawę i  herbatę. Złożyły także życzenia i podziękowały za pracę.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pamięć.

 

Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2022

Europejski Dzień Sportu Szkolnego to międzynarodowe święto ruchu w szkołach będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Ideą ESSD - jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W tym roku w Polsce do  Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego zgłosiło się niemal 1000 placówek!

Nasza szkoła  brała udział w tym ważnym wydarzenie. Uczniowie klasy IV , V i VI dzielnie ćwiczyli na torach przeszkód, rywalizowali w grach i zabawach. Została przeprowadzona pogadanka na temat,  jak ważna jest aktywność fizyczna. Uczniowie uświadomili sobie, że już kilka minut aktywności w czasie zajęć pobudza mózg do pracy przez co dzieciom łatwiej jest się skupić i zapamiętywać analizowany materiał podczas nauki szkolnej.

Michał Kutrzuba

 

Narodowe Czytanie 2022

Tradycją naszej szkoły stał się udział w Narodowym Czytaniu. To czytelnicza akcja mająca na celu popularyzację polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmacnianie tożsamości narodowej. Patronat nad tym czytelniczym wydarzeniem zawsze obejmuje prezydent Polski wraz z małżonką. W tym roku przypada 11. edycja. Tegoroczną lekturą Narodowego Czytania były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

29 września uczniowie kl.8: Szymon Sztyc, Hubert Waśko, Patryk Balasa, Sandra Modelska, Sebastian Puzon, Paulina Szerszeń zaprezentowali piękne czytanie ballady „Świtezianka” a uczniowie z kl. 5 Angelika Modelska, Justyna Łaba, Daniel Waśko, Jakub Milas, Maciej Bała, Alisa Gawle, Julia Drąg, Wiktoria Koziara, Alan Lepak czytali balladę „Pani Twardowska”. Na artystyczny odbiór lektury wieszcza wpływały elementy scenograficzne, kostiumy i rekwizyty, których pomysłodawcą byli nasi uczniowie. Julia Mika i Emilia Kutrzuba wprowadziły słuchaczy w romantyczny nastrój strofami wiersza „Do M”, a Gabriela Nykiel i   Kinga Tadla przeczytały wiersz „Śmierć Pułkownika” opowiadający o poświęceniu i odwadze Emilii Plater. Później odbył się  konkurs z wiedzy o balladach. Poprawne odpowiedzi nagradzano słodkościami. Paulina Szerszeń słowami: „Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi”  zakończyła czytelnicze spotkanie i zaprosiła uczniów do odwiedzania szkolnej biblioteki. Ta wrześniowa akcja zawsze wzbudza zainteresowanie społeczności szkolnej i chęć aktywnego udziału.

Z uczniami pracowały nauczycielki: Marta Jędrzejczyk i Violetta Wodzińska.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć - kliknij!!!

Powitalny piknik u trzeciaków

Na powitanie nowego roku szkolnego uczniowie klasy III wraz z wychowawcą – Panią Magdaleną Stanoch i rodzicami zorganizowali piknik klasowy. Był to czas na wspólne wspomnienia wakacyjne, zabawy i wesołe rozmowy. Dziewczynki i chłopcy grali w piłkę a niektórzy w planszówki. Rozłożyliśmy koce i w cieniu drzew miło spędzaliśmy czas. Dodatkową atrakcją były ciastka i chłodne napoje. Impreza udała się i w dobrych humorach wróciliśmy do domu.

Światowy Dzień Fair Play

7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP). To inicjatywa mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie, i w życiu. ,,Ten dzień jest ważny, ponieważ staramy się uczynić świat miejscem lepszym do życia i dorastania poprzez przykład uczciwej gry w sporcie’’ – powiedział Jeno Kamüti, prezydent Międzynarodowego Komitetu Fair Play.

Postanowiliśmy zorganizować wspólny szkolny Bieg Fair Play na lekcji wychowania fizycznego,  ponieważ wierzymy, że sport uprawiany zgodnie z duchem fair play kształci moralnie jednostki społeczne, poprawia edukację oraz wspiera harmonię pokoju ducha. Przed biegiem Małgorzata Pękala ze Stowarzyszenia Czarne Gryfy poprowadziła wspólną rozgrzewkę dla wszystkich miłośników biegania. Z uśmiechem na twarzy i w dobrym humorze pobiegliśmy wokół podwórka szkolnego. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w biegu pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego- Pana Michała Kutrzuby.

Dziękujemy za przyłączenie się do akcji Fair Play.

 

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Inauguracja nowego roku szkolnego 2022/2023  w naszej szkole odbyła się w sali gimnastycznej. Tuż po porannej mszy świętej, którą w intencji uczniów odprawił ksiądz proboszcz Mariusz Urbańczyk, wszyscy uczniowie tłumnie zjawili się  w szkole. Uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców przywitali uczniowie klasy III oraz zastępca dyrektora Pan Waldemar Kruk. Pan Waldemar Kruk życzył uczniom jak najlepszych wyników w nauce a młodzieży najstarszych klas wytrwałości i połamania pióra na końcowym egzaminie ósmoklasisty. Pan Kruk podkreślił także, że szkoła to miejsce, gdzie wspólnie się wspieramy, współpracujemy i rozwiązujemy problemy w atmosferze życzliwości i otwartości. Ciepłe słowa popłynęły też do najmłodszych uczniów, aby w naszej szkole rozwijali swoje zdolności i budowali pewność siebie.

Podczas akademii uczniowie klasy III pod opieką wychowawczyni Pani Magdaleny Stanoch zaprezentowali krótki program artystyczny. W ciekawych tekstach, wierszach i piosenkach wspominali kończące się wakacje, ale  również przypomnieli trudny czas wojny z 1 września 1939 roku.

 Po zakończeniu części artystycznej wszyscy pomaszerowali do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami. Mamy nadzieję, że cały rok upłynie nam w miłej atmosferze, a pogłębianie wiedzy będzie dużą satysfakcją. Życzymy powodzenia i zaczynamy pracę, i naukę.

Copyright All Right Reserved © Szkoła Podstawowa w Chotowej 2017

1dd908627f94d62cdf2933b7293cd742.jpg
fcb2f0f23000e1c738af5b0176bdf26f.jpg
5093853454a9c924f3f9c6de2759468a.jpg
02887c57c1bf6cd4247be74faa4b9df1.jpg