Odsłon: 172

„Jesień to druga wiosna, kiedy każdy liść jest kwiatem”. Te słowa Alberta Camusa były myślą przewodnią poetyckiego wieczorku, który odbył się 23 listopada 2022 roku o godzinie 17.00 w naszej szkole. Koncert skrzypcowy „Cztery pory roku -Jesień” witał wszystkich zebranych gości. Na widowni zasiadali rodzice, nauczyciele, uczniowie, absolwenci,  mieszkańcy Chotowej, okolicznych miejscowości oraz przyjaciele naszej szkoły.

W roli konferansjerów wystąpili: Sandra Modelska i Hubert Waśko. Jesienna scenografia tworzyła klimat wieczorku. Przy blasku świec uczniowie zaprezentowali utwory liryczne i  muzyczne. Pojawiły się strofy o leśnych zwierzętach, jesiennych darach, kolorowych liściach, deszczowej pogodzie a nawet o spiżarni pełnej wieloowocowych dżemów. W tym repertuarze wystąpili uczniowie z kl. 4,5 i 6.  Najmłodsi wykonawcy, czyli dzieci z kl.2 pod okiem wychowawczyni -p. Danuty Mroczek  zaśpiewały piosenkę „W listopadzie”, a trzecioklasiście recytowali wiersz „Pan Listopad” oraz zaprezentowali się w choreograficznym układzie do piosenki „Skarby jesieni”. Taniec z kolorowymi parasolkami w niczym nie przypominał znanej nam jesiennej pluchy. Do występu przygotowała swych wychowanków pani Magdalena Stanoch.

W widowiskiem baletowym zobaczyliśmy Alisę Gawle z kl. 5, która przekonała wszystkich, że jesień jest kobietą zwiewną i powabną. Wystąpiła w sukience ozdobionej jesiennymi liśćmi i pięknie zatańczyła opowieść pt.”Pani Jesień”.

O rozstaniu, miłości i przemijaniu strofami poezji opowiedzieli nam uczniowie z kl. 8. Wiersz „Przy okrągłym stole” usłyszeliśmy w wykonaniu Kingi Tadel, Gabrieli Nykiel i Wojciecha Kutrzuby. Natomiast Paulina Szerszeń wierszem Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy” przypomniała o  niepowtarzalności w życiu. Szymon Sztyc i Arkadiusz Szuba recytowali „Colleqium niedzielne na ulicy”, a Rozmowę liryczną” prowadzili Sandra Modelska i Arkadiusz Szuba.

O listopadowych uczuciach opowiadały także pieśni żołnierskie i wiersze nawiązujące do trudnej drogi do odzyskania niepodległości. Paulina Szerszeń na gitarze zagrała pieśń „Biały krzyż”, a Maksymilian Lepak, Sebastian Puzon, Szymon Sztyc i Bartłomiej Drąg recytowali wiersze o poświęceniu i patriotyzmie Polaków.

Chór szkolny śpiewał: „Na wędrówkę”, „Rotę” oraz „Legiony”.

Montaż słowno-muzyczny pokazał, jakich mamy uzdolnionych wychowanków. Występ podobał się publiczności. Świadczyły o tym gromkie brawa i słowa uznania kierowane do nauczycieli i uczniów. Pani Dyrektor Alicja Balasa podziękowała uczniom i organizatorom za piękny występ w jesiennej scenografii.

Reżyserkami spotkania poetyckiego były: Violetta Wodzińska, Marta Jędrzejczyk, o nagłośnienie zadbał Waldemar Kruk.