grudzień 2022
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

gmina czarna


korzeszow

oke krakow

logomen

bip logo 2

 

Festyn szkolny

W naszej szkole odbył się tradycyjny Festyn Rodzinny, gromadząc bardzo licznie gości z miejscowości, jak też przyjezdnych. Niedzielne pogodne popołudnie sprzyjało wspólnej zabawie przyjaciół szkoły. Udział wzięli uczniowie, nauczyciele, rodzice, słuchając popisów wokalnych uczniów i absolwentów szkoły, relaksując się przy programie kabaretowym, wzruszając się recytacjami i śpiewami najmłodszych uczniów, dedykowanymi mamom i tatusiom z okazji ich świąt. Maluchy chętnie rywalizowały w konkursach i zabawach o charakterze sportowym, często do zabawy włączali się rodzice. Atrakcją imprezy był występ zespołu Podgrodzianie.

Czytaj więcej...

Bawmy się wesoło!

Dzieci z klas I-III lubią razem się bawić, szczególnie na świeżym powietrzu. We wtorek, 18 czerwca miały ku temu świetną okazję. Wychowawczynie: Dorota Bartnik, Danuta Mroczek i Marzena Kasprzyk zorganizowały dla nich mini – zawody sportowe na boisku szkolnym. Pogoda sprzyjała, więc dzieciaki chętnie brały udział w sportowych konkurencjach. Mogły spróbować swoich sił w biegu na czas na dystansie 40m i w rzucie piłką lekarską. Celne rzuty do kosza pokazały kto w przyszłości mógłby trenować koszykówkę. Aby nieco ochłonąć i uzupełnić kalorie mali sportowcy poszli ze swoimi paniami na lody, a potem w szkole zjedli ciastka przygotowane przez rodziców. Kiedy uczniom wróciły siły zagrali jeszcze w „ubijaka”.

Duża porcja ruchu na powietrzu z elementem współzawodnictwa z pewnością dobrze wpłynie na samopoczucie dzieciaków.

Szkolny konkurs ortograficzny

Uczniowie klasy II i III SP mieli okazję sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności z zakresu ortografii. W poniedziałek – 17 czerwca ponad dwudziestu uczniów wzięło udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez Panie: Dorotę Bartnik i Marzenę Kasprzyk. Dyktando, uzupełniani, krzyżówki, rebusy zawierały wiele trudności ortograficznych, z którymi dzieciaki musiały się uporać. Dla kilkorga uczniów zadania te były przysłowiową „pestką”. Najlepiej z konkursowymi łamigłówkami poradziła sobie Kinga Kutrzuba z klasy III, która zajęła I miejsce. Na drugiej pozycji znalazły się 2 osoby: Izabela Brzeska i Kacper Pękala, a trzecie miejsce przypadło Martynie Krystek (wszyscy z klasy III). Także nieźle spisali się drugoklasiści. Wśród drugaczków najlepiej wypadła Katarzyna Brzeska. Drugie miejsce zajęła Oliwia Piróg, a trzecie Martyna Cabaj i Kinga Kutrzuba. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze.

Dzień Matki

Bzy, tulipany, żonkile, jabłonie… Jak okiem sięgnąć, jeden wielki kolorowy ogród. Trudno sobie wyobrazić, by Dzień Matki, jedno z piękniejszych świąt, przypadł np. w słotną jesień. Mamy zasługują na wszystkie kwiaty świata, więc może właśnie w ten sposób natura dziękuje wszystkim mamusiom za ich serce, uśmiech i trud.

Czytaj więcej...

Gminny konkurs poezji dziecięcej

W Publicznym Przedszkolu w Przyborowie odbył się Gminny Konkurs Poezji Dziecięcej. Skierowany był do przedszkolaków w wieku 5 i 6 lat. Wzięło w nim udział po dwie przedstawicielki z przedszkoli z Grabin, Czarnej, Chotowej i Przyborowa. Chotowski oddział przedszkolny reprezentowały Zuzia Stanoch i Ola Tokarczyk. Każda uczestniczka musiała wyrecytować wybrany utwór w przebraniu za głównego bohatera. Zdolnościami aktorskimi na scenie popisywały się dziewczynki przebrane za Kaczkę Dziwaczkę, Kwokę, Samochwałę, Żabę, Pomidora, Pana Hilarego… Jury oceniało opanowanie tekstu, interpretację, gest sceniczny, dobór stroju, estetykę i pomysłowość wykonania. Nasza reprezentantka – Zuzia Stanoch zajęła III miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy książki.

Konkurs piosenki obcojęzycznej

29 maja 2013 roku odbył się w Róży XI Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów należących do gminy Czarna. Naszą szkołę reprezentowała tylko jedna uczennica – Klaudia Kociołek z klasy VI, która zaśpiewała piosenkę „Make you feel my love”. Podczas konkursu dziewczynka wylosowała numer 1 i wystąpiła jako pierwsza z wszystkich uczestników. Klaudia wykonała utwór bardzo dobrze, za co otrzymała wyróżnienie i upominek. Nasza utalentowana uczennica będzie miała okazję pokazać swoje zdolności wokalne podczas festynu szkolnego, gdzie zaśpiewa kilka piosenek, w tym piosenkę konkursową. Do występów Klaudię przygotowuje Pani Agnieszka Kiwior, która ma nadzieję, że w przyszłym roku grono utalentowanych muzycznie dzieciaków znacznie się powiększy.

Konkurs o Papieżu

W Zespole Szkół w Głowaczowej odbył się I Powiatowy Konkurs PoetyckoPlastyczny pod nazwą „Błogosławiony Jan Paweł II – Orędownik Wiary”. Wzięło w nim udział ponad 150 osób. Wpłynęło 38 wierszy i 114 rysunków, których autorami byli uczniowie oraz osoby dorosłe z powiatu. W konkursie plastycznym, w kategorii klas IV-VI, uczennica naszej szkoły Kornelia Krystek z klasy V zdobyła wyróżnienie. Pracę plastyczną wykonała pod kierunkiem Pani Marty Jędrzejczyk.

Nagrody dla Kornelii i Klaudii

Dwie uczennice klasy V: Klaudia Modelska i Kornelia Krystek wzięły udział w imprezie plenerowej w Jaśle organizowanej przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki, połączonej z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego w ramach akcji „Słoneczne dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”. Impreza odbyła się 10 maja. Dziewczynki w etapie międzygminnym zdobyły wyróżnienia, co uprawniało je do wzięcia udziału w tejże imprezie . Klaudia i Kornelia wykonały pod kierunkiem Pani Marty Jędrzejczyk prace plastyczne o tematyce ekologicznej, promujące odnawialne źródła energii, w szczególności energii słonecznej, oraz ukazujące korzyści dla człowieka i środowiska związane z jej wykorzystaniem w codziennym życiu.

Uczennice otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

Pokaz historyczny

Grupa artystyczna REKONSTRUKTO zorganizowała dla uczniów naszej szkoły pokaz historyczny pod hasłem: „Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka”. W poniedziałkowy ranek – 13 maja - dzieci i młodzież naszej szkoły na sali gimnastycznej obejrzały żywą lekcję historii. Zaprezentowano dla nich obyczaje i kulturę epoki. Przegląd ekwipunku i uzbrojenia oraz możliwość wzięcia udziału w pojedynku najbardziej podobało się chłopcom. Dziewczynki zaś zainteresowały się grami i zabawami plebejskimi, a także narzędziami tortur, które wykorzystywać zezwalało ówczesne prawo. Aby każdy uczestnik pokazu mógł jak najwięcej wynieść z tejże lekcji, zaistniała możliwość osobistego zapoznania się ze strojem szlacheckim, kolekcją broni oraz innymi rekwizytami wykorzystanymi w prezentacji, co też uczniowie chętnie uczynili.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W Zespole Szkół w Chotowej odbyła się uroczystość pod hasłem „Wiwat maj, trzeci maj” ,którą przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pani Violetty Wodzińskiej. Akademia rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. W role narratorów wcieliły się uczennice z klasy II gimnazjum: Paulina Dybowska, Mariola Czuba i Karolina Stolarczyk. Opowiadały o tym, co wydarzyło się 3 maja 1791 roku w Zamku Królewskim w Warszawie i o trudnej sytuacji politycznej Polski za panowania króla Stanisław Augusta Poniatowskiego. W roli władcy Polski zaprezentował się Mateusz Kociołek.

Wiersze o miłości do ojczyzny pięknie przedstawiły dziewczynki z klasy II SP. Patriotyczny nastrój podkreślały biało-czerwone kwiaty, symbole narodowe oraz okolicznościowa gazetka szkolna. W tym dniu u murach szkoły rozbrzmiały pieśni w wykonaniu uczennic z koła muzycznego pod opieką Pani Doroty Bartnik. Poezja i muzyka oddawały wzniosły nastrój święta narodowego.

Czyste powietrze wokół nas

Nawet najmłodsi muszą wiedzieć, że każdy powinien dbać o własne zdrowie. Przedszkolaki uczestniczą w programie prozdrowotnym „Czyste powietrze wokół nas” zainspirowanym przez Sanepid w Dębicy. Program realizowany był w grupie dzieci 5-6 letnich. W początkowej fazie program został przedstawiony rodzicom dzieci i zyskał aprobatę w realizacji. W kolejnej fazie dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych składających się z 5 proponowanych tematów, na każdy dzień inny.

Czytaj więcej...

Bal karnawałowy

„W karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara – strojów pięknych co niemiara. Niech się bawią duzi, mali zgromadzeni na tej sali”.

We wtorek, 05 lutego, w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się coroczna zabawa karnawałowa dla uczniów klas 0-III. Maluchom towarzyszyły wychowawczynie: Dorota Bartnik, Danuta Mroczek, Marzena Kasprzyk i Magdalena Stanoch. Jak zawsze przygotowano wiele atrakcji dla dzieci. Nie mogło zabraknąć tańców przy skocznej muzyce, słodkości przygotowanych przez rodziców i dobrego humoru, a to wszystko w bardzo kolorowej scenerii za sprawą wymyślnych kostiumów, w jakich przybyły dzieciaki. Było miło, słodko i wesoło.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka, które obchodzimy 21 i 22 stycznia należą do najwspanialszych świąt rodzinnych. Wnuczęta dziękują swoim babciom i dziadkom za miłość, troskę, wsparcie, pomoc, a przede wszystkim za czas i wspaniałe chwile spędzone właśnie z nimi.

Czytaj więcej...

Lekcja o Unii Europejskiej

ue-fundusze.jpg

W dniu 18 stycznia pracownicy Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Dębicy przeprowadzili dla najmłodszych uczniów szkoły (klasy I-III) lekcję pt. „Fundusze Europejskie dla najmłodszych”. W spotkaniu wzięło udział 34 dzieci z wychowawcami: Dorotą Bartnik, Danutą Mroczek i Marzeną Kasprzyk oraz Pani Dyrektor Alicja Balasa.

Czytaj więcej...

Spotkanie opłatkowe

Czas Świąt Bożego Narodzenia jest czasem wyjątkowym. Skupiamy swe myśli i uczucia wokół rodziny, najbliższych i przyjaciół. Boże Narodzenie to wzruszające kolędy o Betlejem, opłatek, podarunki oraz radość ze spotkania przy stole.

Czytaj więcej...

Międzyszkolny konkurs językowo - plastyczny "Merry Christmas"

6 grudnia w Szkole Podstawowej w Grabinach został rozstrzygnięty II etap konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową i najpiękniejsze życzenia w języku angielskim pt. „Merry Christmas”. W konkursie wzięło udział łącznie 32 uczniów klas III-VI ze szkół podstawowych w Grabinach i Chotowej. Organizatorką owego konkursu była pani mgr Magdalena Pęcak, która popularyzuje język angielski wśród uczniów, ułatwia im kontakt z językiem poprzez czytanie i pisanie, a także wdraża do zdrowego współzawodnictwa i propaguje tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Poza tym uczniowie mają możliwość do rozwijania własnych talentów plastycznych. Sponsorem bardzo atrakcyjnych nagród rzeczowych oraz różnorodnych słodkości na konkurs był właściciel NZOZ - Pogotowie Medyczne – pan mgr Sebastian Radzik.

Czytaj więcej...

Mikołajki

Czy lubimy dostawać prezenty? Chyba tak! Wszyscy, nawet najstarsi są mile zaskoczeni kiedy otrzymują podarunki. Okres przedświąteczny to czas kiedy odwiedza nas św. Mikołaj i przynosi niespodzianki.

Czytaj więcej...

Wyjazd na przedstawienie

Teatr Młodego Widza z Wolimierza gościł w Domu Kultury „Mors” w Dębicy. W dniu 28. listopada uczniowie klas 0-III naszej szkoły z wychowawcami: Danutą Mroczek, Dorotą Bartnik, Marzeną Kasprzyk i Magdaleną Stanoch obejrzeli spektakl pt. „Wilk i Zając” w wykonaniu aktorów tegoż teatru. Przedstawienie obfitowało w wiele humorystycznych scen, gdyż oparte było na znanej bajce rosyjskiej pod tym samym tytułem. Tradycyjnie Wilk chciał za wszelką cenę schwytać Zająca, któremu jak zwykle udawało się uciec swojemu prześladowcy. Aktorzy zapraszali widzów na scenę, razem „czarowali”, tańczyli, śpiewali, co uatrakcyjniło występ.

Radośni i zadowoleni uczniowie będą długo wspominać to przedstawienie. Obiecali, że z chęcią obejrzą kolejne, które wystawią aktorzy Teatru Młodego Widza.

Andrzejki

Andrzejki wszystkim kojarzą się z wróżkami i przepowiadaniem przyszłości. W ten wieczór dziewczęta chcą poznać imię swego przyszłego męża, a młodzi chłopcy – imię swojej wybranki. Tradycyjną wróżbą andrzejkową jest lanie wosku. Figury powstałe z ostudzonego w wodzie wosku można różnie interpretować.

Czytaj więcej...

VIII ogólnopolski konkurs plastyczny w Bydgoszczy

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII ogólnopolskim konkursie plastycznym „BOŻONARODZENIOWA KARTKA ŚWIĄTECZNA” zorganizowanym przez MDK nr2 w Bydgoszczy. Jury po obejrzeniu nadesłanych prac na konkurs postanowiło, że w kategorii szkoły podstawowe, klasy I-III miejsce III, otrzymał Kacper Pękala z klasy III. Kacper wykonał swoją pracę pod kierunkiem Pani Marty Jędrzejczyk uczącej w naszej szkole plastyki .

Gratulacje!

Copyright All Right Reserved © Szkoła Podstawowa w Chotowej 2017

1dd908627f94d62cdf2933b7293cd742.jpg
fcb2f0f23000e1c738af5b0176bdf26f.jpg
5093853454a9c924f3f9c6de2759468a.jpg
02887c57c1bf6cd4247be74faa4b9df1.jpg